Akustik Yankı Yalıtımı

AKUSTİK YANKI YALITIMI NEDİR?

Akustik Yankı Yalıtımı

Ses bilimi ve teknolojisi. cami, tiyatro, konferans salonu gibi yerlerde sesin en az yankı ve en çok netlikle dinleyici kitlelere ulaştırılması büyük önem taşır.Bir odanın akustiği, düzensiz yankılardan dolayı güzel bir sesi, bir konuşmayı bozarak sinir bozucu yapabilir. ses yükselticiler, hoparlörler veya sesle ilgili herhangi bir sistemden çok şeyler beklenirken sonuç hayal kırıklığı olabilmektedir. İşte burada asıl problemin oda akustiği olduğu ortaya çıkmaktadır. Akustik Yansıtıcı panellerin kullanımı genelde sinema salonlarında gelen sesin dağılmadan yansıması ve kalitesini bozmadan bu işlemi sağlamaktır. Bu panellerde işlem sadece salon tarafından yapılır. Yansıtıcı modeller derzli ve delikli olarak ikiye ayrılırlar. Arkasında delik olmadığı için sesi soğurmaz, bir miktarını yutarak sesin doğru yöne kaliteli şekilde yansımasını sağlar.

HACİM AKUSTİĞİ NEDİR?

Hacim Akustiği

Bu amaçla mimarlık ve farklı bilim dallarının belli oranda içiçe geçmesinden ortaya çıkan yeni bilim dalları doğmuştur. Bunlardan birisi de mimari akustiktir. Mimari akustik, genelde yapı içi ve yapı dışında oluşan gürültülerin incelenmesi ve denetlenmesiyle ilişkili olan yapı akustiği ile hacim akustiği olmak üzere iki bölümde ele alınmaktadır. Hacim akustiği, işitsel etkinliğin birinci derecede önemli olduğu kongre, konferans ve konser salonları ile, işitsel etkinlik ve görsel etkinliğin birarada bulunduğu tiyatro, opera, sinema salonları gibi mekanlarda, ses kaynağından çıkan seslerin hacimdeki dinleyicilere nitelik ve nicelik açısından en uygun biçimde iletilmesini sağlayan akustik dalıdır.

ORTAM AKUSTİĞİ NEDİR?

Ortam Akustiği

Akustik; ses dalgalarının farklı ortamlarda yayılımını, özelliklerini, bulundukları ortamla olan etkileşimlerini ve canlılar üzerindeki etkilerini inceleyen bir bilim dalıdır. Akustik düzenlemeler için maddelerin sesi soğurma ve yansıtma özelliklerinden yararlanılır. Binaların için sesi soğuran maddeler ile kaplanırken çevreden gelen sesleri engellemek için yalıtım yapılır. Ayrıca tiyatro konser salonu gibi yerlerde salon biçimi, sahne yüksekliği ve biçimi, ses kaynağının yüksekliği ile dinleyicilerin oturduğu yerin eğimi ve konumlanışı da akustik düzenlemelerde önem taşır.

KONFERANS SALONU SES YALITIMI

Konferans Salonu Derzli Ahşap Panel ve Yüzer Tavan Yankı Yalıtımı

Konferans Salonları topluluğa bir konu üzerinde bilgi vermek amacıyla yapılan konuşmaların yapıldığı alandır. Sunu, proje gösteri ve çok daha farklı faaliyetler için konferans salonları sıklıkla tercih edilir. Topluğunun fazlalığı nedeniyle sesler oldukça yankılı çıkar. Rahatsız edici duruma gelen bu seslerden konuklarınız rahatsız olabilir ve etkinliğin verimliliğini düşürür. Bu tür ortamlarda ses yalıtımı yapılması önemlidir.

Devamını Oku : Konferans Salonu Ses Yalıtımı

SİNEMA SALONU SES YALITIMI

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Gelişen teknolojiye paralel olarak yapı elemanlarının hafiflemesiyle gürültü sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple yapı elemanlarının ses ışınları karşısındaki davranışlarını iyi bilmek, sonradan meydana gelecek ve masraflı, telafisi zor durumlarda kalmayı önleyebilir.Sinema salonları ses yalıtımı; içerdeki seslerin dışarı çıkmaması, dışardaki seslerin içeri sızmaması için ses yalıtımı önemlidir.Ayrıca sesin kaliteli ve daha düzgün gelmesi sinema salonlarında önemlidir.

Devamını Oku : Sinema Salonu Ses Yalıtımı

ÇAĞRI MERKEZİ SES YALITIMI

Çağrı Merkezi Yankı Giderici Baffle ve Basotect Sünger Uygulaması

Çağrı Merkezleri (Call Center) çalışanları sürekli telefonla görüşürler bunun sonucu yakın olan çalışma masaları ses sorununu beraberinde getirir. Çalışanlar arası bu ses problemleri iş performansını direkt olarak etkileyen etmenlerdendir. Çağrı merkezi ses yalıtımı uygulamaları bu tarz problemlere yönelik yapılmaktadır.

Devamını Oku : Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

CALL CENTER SES YALITIMI

Call Center Akustik Masa Seperatorü Uygulaması

Call Center'lar çağrı merkezlerine göre daha fazla kişinin çalıştığı bir çalışma yeridir. Call centerlarda telefonla müşterilere destek verilir. Burada önemli olan şey personel sayısı fazla olmasıdır.Personellerinin hepsinin aynı anda müşteriyle konuştuğunu düşünürsek personellerin sesleri birbirine karışabilir. Bu karışıklığı önlemek için Call Center'larda ses yalıtımı yaptırmak gereklidir. Bu ortamlarda kullanılacak ses yalıtım malzemeleri dekoratif ve ortamın akustiğini sağlar.

Devamını Oku : Call Center Ses Yalıtımı

SUNUM ODASI SES YALITIMI

Sunum Odası Yankı Giderici Derzli Ahşap Panel ve Tekno Touch Sünger Uygulaması

Sunum odası konuk ağırlayan mekanlardır. Bu odalarda toplantı, faaliyet, etkinlik, konuşmalar yapılabilir. Sunum odaları çevremizde pek çok bina ve firmalarda bulunmaktadır. Sunum odası gibi çok amaçlı odalarda akustik düzenleme yapılaması gerekmektedir. Ortamda fazla eşya olmaması ve büyük olması ortamda yankı gibi ses karışıklıkları meydana gelir.

Devamını Oku : Sunum Odası Ses Yalıtımı

İSTANBUL AKSA AKUSTİK MERKEZ ŞUBE

Şerifali Mahallesi Mevdudi Sokak No: 25 
Ümraniye / İSTANBUL

Not: Dudullu İmes E Kapısı Karşı Sokağı 

Ofis İrtibat: 0216 693 15 25

Satış Pazarlama: 0850 433 53 73

GSM:  0544 523 26 25 HAKAN KILINÇ 

E-posta: info@aksaakustik.com.tr 

Web: www.akustiksesyalitim.com 

 

 

ANKARA AKSA AKUSTİK SES YALITIMI ŞUBE

 Ostim - Çamlıca Mah. Anadolu Bulvarı Timko Sok. 20N/3 Yenimahalle/ANKARA

Not: Gimat ve Halk Ekmek Karşısı - Podyum AVM Karşısı

Ofis İrtibat: 0312 387 00 01

Satış Pazarlama: 0312 316 20 81

Telefon (Pbx): 0850 433 53 76

GSM: 0542 667 81 17 MURAT BOZ SEKİ

E-posta: ankara@aksaakustik.com.tr

Web: www.sesyalitimiankara.com

 

 

 

 

İZMİR AKSA AKUSTİK SES YALITIMI ŞUBE

Erzene Mah. İstanbul Cad. No:14/A 
Bornova / İZMİR

Not: 57. Topçu Tugayı Karşısı Manisa - İzmir Yolu Üzeri

Ofis İrtibat: 0232 373 25 35

GSM: 0533 918 08 06 ÜMİT DOLU

E-posta: izmir@aksaakustik.com.tr

Web: www.sesyalitimiizmir.net