Aydın Kuşadası Akustik Ses Yalıtım Ürünleri Hizmetleri

Gürültü günümüzdeki çalışma hayatını ve rahat bir ev ortamını etkileyen önemli faktörlerden birisi haline gelmiştir. Çağrı merkezi veya diğer ofislerde gürültü problemi sorunlar oluşturmaktadır. Bu sorunlara karşın ses izolasyon malzemeleri satış ve uygulama hizmetini gerçekleştirmekteyiz. Gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, istenmeyen sesin gürültü etkisinden kurtulmak, çevreye yayılan rahatsız edici sesi azaltmak amacıyla yapılan ses yalıtım uygulamalarıdır. Ortamdaki rahatsız edici ses karmaşasını yok etmek için uygun malzeme seçilerek doğru uygulama sonucunda ses yalıtım uygulaması etkili bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Malzemenin yoğunluğu ve kalınlığı dikkatte alınarak alan için uygun olan malzeme tercih edilmelidir. Bununla birlikte, akustik ses yalıtımının amacı, ideal bir dağınık ses alanı oluşturmak için sesi bir kaynaktan tüm yönlere eşit olarak yaymaktır. Konser salonlarında, konferans salonlarında, tiyatrolarda, kongre merkezlerinde, kamu binalarında vb. alanlarda ve ayrıca mükemmel bir sesliliğin gerekli olduğu yönetim kurulu odalarında ve ofislerde yaygın bir uygulamadır. Bu nedenle, ses emici ahşap paneller, tavanlar ve akustik paneller gibi akustik malzeme kullanılarak bu tür tesislerin sağlam şartlandırılması sağlanır.

Aydın Kuşadası Akustik Panel Malzemeleri

Bu modeller Akustik Ses Yalıtımı için son derece önemli bir üründür. Özellikle kumaş ile kaplanmış modelleri çok daha fazla tercih edilmektedir. Bilindiği gibi bu modeller ses yalıtımını kesmektedir.  Böylelikle istenilen düzeylerde elde edilecek olan bu modeller de kısa tanımlar ve çeşitleri de hazırlanmaktadır. Akustik panel kaplama, daha çok dekoratif şıklığın bozulmasının istenmediği alanlarda kullanılır. Zengin renk seçenekleri ve yanmazlık özelliğine sahip olunması hedeflenen bu uygulama ile yaşam alanlarına yeni bir renk ve hoş dekoratifler sunulur.  Sinema, tiyatro, konferans salonu, kültür merkezleri, müzik odası, ev sineması vs. gibi alanlarda kullanılır.

 Aydın Kuşadası Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri  

Ses yalıtım malzemeleri duvar, tavan ve zemin ses izolasyon ve yalıtım uygulamalarında kullanılan malzemelerdir. Akustik sünger, yanmaz akustik sünger, basotect melamin sünger, akustik panel, kauçuk ve mantar esaslı zemin levhaları, ses yalıtım süngerleri (süngerpan, bariyerli yanmaz sünger, bariyerli basotect sünger, bariyerli süngerpan) eva ses yalıtım ve alçıpan bandı, ağır ses kesici bariyer, çimento esaslı heraklit levha, akustik ahşap pan bu malzemelerdendir. Gürültü odaklı şikayetlerinden biriside zeminde oluşan titreşimli seslerdir. Bu sorunun çözümlenmesi için zeminde parke veya şap altında ses yalıtım ürünleri ile titreşim ve gürültü odaklı alt kata giden seslere çözüm bulunmaktadır. Tavan ve duvarda kullanılan ses yalıtım malzemeleri gibi zeminde de bu sorunu çözebilecek kalite belgeli ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Zemin ses yalıtımı yapılacak olan mekâna göre uygulama farklılık gösterebilir. Hava boşluğu bırakmak gereken durumlarda yükseltilmiş zemin döşeme yapılır. Evde yapılan uygulamalarda genellikle parke altı olduğu için yükseltme yapılmaz uygun yalıtım malzemeleri uygulanır. Bu malzemeler; Mantarlı Kauçuk Levha, Parke Altı Kauçuk Levha, Şap Altı Kauçuk Levha, Evapan, Mantar Levha vb. gibi.

Aydın Kuşadası Akustik Sünger

Akustik düzenlemeler ve ses yalıtımı için yaygın olarak gerçekleştirilen Akustik Sünger uygulaması ile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Yüzeyindeki geometrik şekillerle dekoratif görünüm kazanmasının yanı sıra renkli olarak da üretilebilen bu malzeme türü ekonomik ve kaliteli çözümler elde etmenizde yardımcı olur. Yankı yalıtımı sağlayan, ortamda oluşan çınlamayı engelleyen, akustik ses kalitesini artıran, sesleri düzene sokan, açık hücreli ses emici bir üründür. Akustik süngerlerin yanmaz özellikte olan modelleri de mevcuttur.  Sinema, tiyatro, konferans salonu, kültür merkezi, hastane odası, jeneratör kabini, klima kabini, vs. gibi odalarda rahatsız edici seslerin ortadan kaldırılmasını sağlayan ve şık dekoratif sunmak açısından kullanılan Akustik Süngerler, yaşam alanlarının ve iş yerlerinin gürültüden uzaklaşmasını da sağlamaktadır.