Erzurum Köprüköy Akustik Ses Yalıtımı Ürünleri Hizmetleri

Gürültü günümüzdeki çalışma hayatını ve rahat bir ev ortamını etkileyen önemli faktörlerden birisi haline gelmiştir. Çağrı merkezi veya diğer ofislerde gürültü problemi sorunlar oluşturmaktadır. Bu sorunlara karşın ses izolasyon malzemeleri satış ve uygulama hizmetini gerçekleştirmekteyiz. Ses yalıtımı, belirli bir ses kaynağı ve reseptöre göre ses basıncını düşürmenin herhangi bir yoludur. Sesi azaltmak için birkaç temel yaklaşım vardır; kaynak ve alıcı arasındaki mesafeyi arttırmak, ses dalgalarını enerjisini yansıtmak veya absorbe etmek için gürültü bariyerleri kullanmak, ses bölmeleri gibi sönümleme yapıları kullanmak veya aktif ses üreteçleri kullanmak. Akustik yalıtım tasarlanırken, bir odadaki sesi iyileştirmek ve bitişik odalara veya dış mekanlara, odalardan ses sızıntısını azaltmak için iki ayrı ses yalıtımı probleminin göz önünde bulundurulması gerekebilir. (Ses iletim sınıfı ve ses azaltma indeksi) Akustik yalıtım ve gürültü kontrolü, istenmeyen gürültüyü sınırlamak için kullanılabilir.

erzurum ispir akustik ses yalıtımı malzemeleri

Erzurum Köprüköy Akustik Panel Malzemeleri

Akustik panel kaplama gerek evlerde gerekse iş ortamında kullanılabilen ses yalıtım malzemeleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni görsellik yani akustiğin kullanıldığı ortamda artması. Akustik duvar paneli yüzeyleri kumaş kaplı akustik kaplama olmasından dolayı kumaşın kazanmış olduğu renklerden yola çıkılarak ve teknolojiden faydalanılarak birçok modele sahip renkli bir hal almaktadır. Akustik kaplama duvar, tavan ve ortam panelleri sayesinde akustik ses yalıtımı uygulamalarında dekoratif tasarımlar elde edilmektedir. Aksa Acoustıc firması olarak akustik kaplama uygulamalarında en kaliteli, uygun fiyatları olan akustik kaplama panelleri kullanmaktayız. Kumaş Kaplı Akustik Paneller duvarlarınıza uygulayabileceğiniz dekoratif, renkli ve model seçeneği olan yankı, ses karışıklığı, eko gibi problemleri gidermede akustik mekanlarda kullanılabilecek en iyi ürünlerdendir. Büyük toplantı salonları, stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası, ofis gibi birçok mekânda hem dekoratif görünüm sağlayan hem de içerideki ses problemlerini gidermede uygun bir çözümdür. Akustik panel kullanım alanı olarak toplu bir ortamda iletişimin kurulacağı mekanlara uygulanmaktadır. Akustik bir ortam yaratılması gereken mekanlarda ses titreşim dalgalarının mekandaki obje ve eşyalara çarparak yankı yapmasını engellemek için akustik panel tercih edilmektedir. Ahşap paneller kullanılarak üretimi yapılan akustik panel, kaliteli ses oluşumunu sağlamaktadır. Mimariye uygun olarak ahşap türleri kullanılır ve görselliğin önemli olduğu kullanım alanlarında istenilen estetik sağlanarak ses yalıtımı sağlanır.

erzurum ispir akustik ses yalıtımı panelleri

Erzurum Köprüköy Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Ses yalıtımı ve akustik ses düzenlemeleri için kullanılan yanmaz I. sınıf ISO belgeli ürünlerdir. Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır. Akustik ses yalıtım süngerleri yüksek frekanstaki sesleri kesmek için değil de daha çok mekân içerisindeki yankıyı keserek oluşan gürültüyü engellemektir. Akustik sünger ses yalıtımında kullanılan akustik yalıtım süngeri olarak bilinir. Akustik sünger mükemmel derecede akustik sağlar, ses yutum değerlerinin yüksek fiyatının uygun olması diğer yüksek maliyetli akustik ürünlere nazaran tercih edilmektedir.  genellikle konferans odası ses izolasyonu, evde sinema odası ses yalıtımı (home cinema),sinema yapımı, call center (çağrı merkezi),müzik odası ses yalıtımı, piyano odası, ses izolasyonu, dj kabini ses yalıtımı, sahne sistemleri, chiller ses yalıtımı, açık hava ses izolasyonu, makine dairesi ses yalıtımı, kompresör dairesi ses izolasyonu, jeneratör dairesi ses yalıtımı, klima odası ses yalıtımı, tekne ses yalıtımı, yatlarda ses izolasyonu, hidrofor dairesi ses yalıtımı, kreş ses izolasyonu, ofis ses yalıtımı, ev ses izolasyonu, tavan ses yalıtımı, duvar ses izolasyonu, zemin ses yalıtımı için tercih edilir.

erzurum akustik ses yalıtım süngerleri

Erzurum Köprüköy Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri

Zemin ses yalıtımı yapılacak olan mekâna göre uygulama farklılık gösterebilir. Hava boşluğu bırakmak gereken durumlarda yükseltilmiş zemin döşeme yapılır. Evde yapılan uygulamalarda genellikle parke altı olduğu için yükseltme yapılmaz uygun yalıtım malzemeleri uygulanılır. Gürültü odaklı şikayetlerinden biriside zeminde oluşan titreşimli seslerdir. Bu sorunun çözümlenmesi için zeminde parke veya şap altında ses yalıtım ürünleri ile titreşim ve gürültü odaklı alt kata giden seslere çözüm bulunmaktadır. Tavan ve duvarda kullanılan ses yalıtım malzemeleri gibi zeminde de bu sorunu çözebilecek kalite belgeli ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

erzurum akustik ses yalıtım malzemeleri fiyatları