Yanmaz Akustik Süngerler

HomeYanmaz Akustik Süngerler

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER

akustik yanmaz sünger

Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz. Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır. Gürültü ihtiva eden tüm ortamlarda akustik düzenleme amaçlı, jeneratör, kompresör kabinlerinde sanayi makinelerinin kabinlerinde, havalandırma kanallarında ses sönümleyici olarak kullanılırlar. Otomotiv ve beyaz eşya sektöründe motor seslerinin yalıtımında kullanılırlar. Yanmaz süngerler iki ayrı ham maddeden üretilmektedir. Poliüretan ve melamin ham maddelerinden yanmaz süngerler üretilir. Yanmaz özellikte olan bu süngerler akustik çözümleme sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Yangın gibi büyük tehlikeler sırasında alevlerin büyümesine engel olmak amacıyla bu süngerlere yanmazlık özelliği kazandırılmaktadır.

AKUSTİK PİRAMİT SÜNGER

akustik piramit sünger

Akustik piramit ses yalıtım süngeri, ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir. Yüzeyi piramit şeklinde genellikle akustik mekanlarda kullanılan duvar ve tavanlara uygulayabileceğiniz uygulaması kolay akustik ses düzenleme süngeridir. Tek başına ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılamaz ancak bariyerli modelleri güçlü bir ses yalıtımı sağlayabilir. Akustik Sünger Ortamdaki yankı, eko gibi ses problemlerine çözüm olarak kullanılabilir. Açık hücreli ses emici akustik bir üründür.

AKUSTİK YUMURTA SÜNGER

akustik yumurta sünger

Akustik yumurta sünger, poliüretan ham maddesinden elde edilir. Ses yalıtımı uygulamalarında yankı engelleyici olarak kullanılır. Akustik yumurta süngerlerin yoğunluklarına göre renkleri değişmektedir. Bu modelde 15dns ile 90 dns arası ürün bulmak mümkün. Yanmaz diye adlandırdığımız bu süngerler sadece siyah renktedir. Renkli akustik yumurta sünger istenirse düşük dansiteli viyol süngerlerin yüzeyi flok renklerinden istenilen renk seçilerek kaplama yapılabilir. Ses yalıtımında etkileri kalınlık ve yoğunluklarına göre farklılık gösterir.

AKUSTİK SPECİAL SÜNGER

akustik special sünger

Akustik spesiyal sünger, akustik ses sorunlarını çözmeniz için size en uygun fırsatı sunmaktadır. Üstün ses yutum katsayısı, yanmazlık özelliği ile uygun fiyatlıdır. Ses emici özelliği ile ses yalıtımı sağlamaktadır. Akustik mekanlarda eko, yankı gibi ses problemlerine çözüm olarak kullanılmaktadırlar.

AKUSTİK LABİRENT SÜNGER

labirent sünger

Akustik labirent sünger, Yüzeyi labirent şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Labirent süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Akustik düzenlemelerde kullanılan ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz, alev almaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

AKUSTİK DÜZ SÜNGER

akustik düz sünger

Akustik düz sünger, ana maddesi poliüretandır. Alevle teması sonucunda herhangi bir sorun oluşmamaktadır, yanmazlık özelliği mevcuttur. Eğer ki desenden hoşlanmıyorsanız akustik düz süngerlerle ortamınızın akustiğini dizayn edebilirsiniz. Yüzeyi düz ve siyah renktedir. Yoğunlukları ve kalınlıkları istenilen boyutta üretilebilir. Ses problemlerinizin olduğu yerde ortamdaki sesi %90 kesebilirsiniz. Dışarıdan içeriye gelen sesi, içeriden dışarıya giden gürültüyü akustik düz süngerlerle ses yalıtımı yaparak düzenleyebilirsiniz.

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]