Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Zeminden gelen titreşimli, darbe kaynaklı seslere karşın rahatsızlık hissi uyandıran seslere karşı ses yalıtımı uygulamaları hizmeti vermekteyiz. Darbe sesleri ise iki sert cismin birbirine çarpması sonucu ortaya çıkan ve katı cisimler üzerinde titreşim yoluyla yayılan seslerdir. Çok katlı yapılarda en önemli gürültü sorunları darbe seslerinden kaynaklanır.

Şap altında darbe, parke, zemin, titreşim ve vibrasyon gibi seslerin yalıtımı için kauçuk maddeli ürünler kullanılır.Mantar şilte rulo, halı kauçuk olarak kullanılabilir.Darbe kaynaklı seslerin geçişi önlemek için kullanılan ses izolasyon ürünleridir.

Nasıl Yapıyoruz ?

Zeminlerde genellikle titreşimli sesleri örnek olara,k bir bateri çalınması ile oluşacak darbe kaynaklı sesi veya topuklu ayakabbı ile zeminden giden sesleri düşünün bu sesleri engellemek için kauçuk levha veya bondex sünger dediğimiz ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Mekanınızın fotoğrafları veya canlı gözlemlemeler sonucu malzeme teşhisi yapılır. Bu işlemler bittikten sonra onayladığıız takdirde en kısa sürede uygulama ekibimizle işlemi tamamlar.

 

Zemin Ses İzolasyonu

Sert zemin döşemesi üzerinde yürünmesi, sandalye vs. eşyaların çekilmesi, sert cisimlerin yere düşmesi gibi durumlarda yüksek düzeyde darbe sesi oluşur ve gürültü sadece alt kata değil yapının iskeleti üzerinden tüm dairelere yayılır. Titreşim kaynaklı zeminden gelen sesler rahatsızlık hissi uyandıran seslerdir. Özellikle bir çok çalışanın olduğu mekanlarda zemin ses izolasyonu yaptırmak kaçınılmazdır.

Zemin ses yalıtımı oluşan darbe sesinin bir diğer tipi de “topuk sesi” diye adlandırılan ve sert döşeme üzerinde yürünmesi ile oluşup ortam sesi olarak aynı mekanda yayılan seslerin yalıtımıdır.

Zeminlerden gelen darbe, titreşim ve vibrasyon gibi sesleri ses yalıtım ile engelleyebilirsiniz. Zemin yalıtımında ses kesici malzeme ile ayrıca süngerpan kullanıldığında ekstra performans sağlar.

İSTANBUL AKSA AKUSTİK MERKEZ ŞUBE

Şerifali Mahallesi Mevdudi Sokak No: 25 
Ümraniye / İSTANBUL

Not: Dudullu İmes E Kapısı Karşı Sokağı 

Ofis İrtibat: 0216 693 15 25

Satış Pazarlama: 0850 433 53 73

GSM:  0544 523 26 25 HAKAN KILINÇ 

E-posta: info@aksaakustik.com.tr 

Web: www.akustiksesyalitim.com 

 

 

ANKARA AKSA AKUSTİK SES YALITIMI ŞUBE

 Ostim - Çamlıca Mah. Anadolu Bulvarı Timko Sok. 20N/3 Yenimahalle/ANKARA

Not: Gimat ve Halk Ekmek Karşısı - Podyum AVM Karşısı

Ofis İrtibat: 0312 387 00 01

Satış Pazarlama: 0312 316 20 81

Telefon (Pbx): 0850 433 53 76

GSM: 0542 667 81 17 MURAT BOZ SEKİ

E-posta: ankara@aksaakustik.com.tr

Web: www.sesyalitimiankara.com

 

 

 

 

İZMİR AKSA AKUSTİK SES YALITIMI ŞUBE

Erzene Mah. İstanbul Cad. No:14/A 
Bornova / İZMİR

Not: 57. Topçu Tugayı Karşısı Manisa - İzmir Yolu Üzeri

Ofis İrtibat: 0232 373 25 35

GSM: 0533 918 08 06 ÜMİT DOLU

E-posta: izmir@aksaakustik.com.tr

Web: www.sesyalitimiizmir.net