Akustik Halı zeminde meydana gelen titreşimleri önlemesi ve ortam içindeki akustiği sağlamasıyla ekstra avantajlıdır. Bu sayede titreşimden dolayı meydana gelen sesler engellenmiş olur ve alt kata giden sesleri de önlemeye yardımcı olur.

Üst katınızda iş yeri vb. gibi yerler varsa ayak darbelerinden rahatsız olabilirsiniz. Böyle durumda üst katın zemininde akustik halı döşetmesini önerebilirsiniz.

Sunduğumuz hizmetler ;

  • Toptan ve Perakende Satış
  • Akustik Projelendirme ve Tasarım
  • Uygulama
kauçuk tabanlı akustik halı
akustik halı fiyatları

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı Özellikleri

  • Kalınlık : Modeline göre 5,5mm ile 10mm arasında değişkenlik gösterir.
  • Ebat : Yükseklik 200cm x 20 metre Rulo
  • Renk : Gri, Siyah, Bordo, Yeşil, Kahverengi, Sarı, Antrasit
  • Küf tutmaz, nemden etkilenmez, temizliği kolay yapılabilir.
  • Ağır Epdm ses bariyeri, süngerpan mantarlı kauçuk levha gibi titreşim ve gürültüyü engelleyen ürünlerle birlikte kullanıldığında alt kata giden sesleri de yüksek oranda engelleyebilirsiniz.

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı Hangi Amaçlarda Kullanılır ?

Yapılan araştırmalara göre günümüz ofislerinde kontrolsüz gürültü, çalışanların verimini düşürmektedir. Bu gürültünün en önemli kaynaklarından biri de ayak sesidir.

Sesleri ve titreşimleri sadece bu halılar önleyebilir. Temizlenmeden uzun süre kullanılabilir ve kir tutmazlar.

Akustik halı konferans salonu ses yalıtımı, sinemalar vb. gibi mekanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Otellerde seslerden dolayı rahatsızlık yaşanmaması için akustik halı kullanılır. Kısaca kullanım alanı geniştir.

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı  Nerelerde Kullanılır ?

Sinema ve Tiyatro Salonlarında; Konferans, Konser ve Kongre Salonlarında; Ticaret Merkezlerinde; Fabrikaların Yönetim Ofislerinde; Havaalanlarında; Fuarcılık Sektöründe; Ofis Mekanlarında; Oteller ve Yönetim Ofislerinde; Banka Yönetim Binaları ve Şubelerinde; Devlet Dairelerinde kullanılabilir.

Nasıl Uygulanır ?

Akustik halı nasıl uygulanır ? Akustik halı rulo olmasının avantajla çok kolay kullanıma sahiptir. Solid sıvı sünger yapıştırıcısını rulo fırça ile zemine sürdükten sonra halıyı uygulayabilirsiniz. Kenar kısımlarda taşma yapıyorsa maket bıçağı yardımıyla kolaylıkla kesebilirsiniz.

Temizliği nasıl yapılır ?

Kahve döküldü veya çok kirlendi diye dert etmenize hiç gerek yok. Kirlenen kısmı deterjanla yıkayabilir veya silebilirsiniz.

akustik halı uygulaması nasıl yapılır