SES YALITIMINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Ses yalıtımı nedir?
ses-yalitimi-izolayonu-uygulamasi-fiyatlari

Bir ortamda oluşan seslerin başka bir ortama geçişini engelleyen ve mekan içerisinde oluşan yankı gibi ses problemlerin önlenmesi için yapılan teknik uygulamalardır.

Devamını Oku...
Ses yalıtımı nasıl yapılır?
ses-yalitimi-izolasyonu-nasil-yapilir (1)

Ses yalıtımı duvar, tavan ve zeminlerde yapılmaktadır. Bu uygulamalar için farklı ses kesici malzemeler mevcuttur. Süngerpan, epdm ses bariyeri, bariyerli akustik sünger…

Devamını Oku...
Alt kata giden ses nasıl engellenir?
alt-kata-giden-ses-nasil-kesilir-ses-yalitimi

Apartman veya iş yerlerinde darbeli ayak sesleri veya hava oluşumlu ses dalgalarından oluşan gürültünün alt kata geçmesine engel olmak için zeminde ses yalıtımı yapılır.

Devamını Oku...
Üst kattan gelen ses nasıl engellenir?
tavan-ses-yalitimi-izolasyonu-fiyatlari

Üst kattan gelen titreşimli sesleri ve gürültüyü engellemek için üst katın zemininde ses kesici malzemeler ile yalıtım uygulaması yapılır. Böylece kesin sonuç elde edilmiş olur.

Devamını Oku...
Yankı nasıl engellenir?
yanki-ses-yalitimi-izolasyonu

Yankı ortamdaki konuşma sesi, darbeden kaynaklı etrafa yayılan ses dalgalarının katı cisimlere çarpıp yansımasıyla oluşur. Yankıyı engellemek için..

Devamını Oku...
Akustik sünger nasıl uygulanır?
akustik zigzag sünger

Akustik sünger rapid 800 yapıştırıcısı veya kendinden yapışkanlı modeli ile uygulanır. Yapıştırıcıyı rulo fırça kullanarak süngerin uygulanacağı..

Devamını Oku...
Akustik sünger ses yalıtımı sağlar mı?
akustik-sunger-ses-yalitimi-izolasyonu-saglar-mi

Akustik sünger ses emici bir üründür. Yankı ve ortam akustiği sağlamaktadır. Ayrıca ses yalıtımına katkı sağlar ancak bariyerli süngerde kullanılabilir..

Devamını Oku...
Komşudan gelen ses nasıl engellenir?
ortak-komsu-duvar-ses-yalitimi-izolasyonu

Yan daireden gelen sesleri engellemek için bitişik duvarlarda ses yalıtım malzemesi kullanarak yüksek ses kesim performansı sağlanmaktadır..

Devamını Oku...
Akustik ses yalıtımı nasıl yapılır?
akustik-ortamlarda-ses-yalitimi-izolasyonu

Akustik ses yalıtımı yapmak için alan hacmine göre sesin meydana geldiği nokta belirlenir ve ardından tasarım sağlayan akustik panel ve sünger gibi malzemelerin ses yutum oranına bakılarak uygun..

Devamını Oku...
Duvardan gelen ses nasıl engellenir?
ortak-komsu-duvar-ses-yalitimi-izolasyonu-1

Bitişik komşu duvarlardan geçen sesleri engellemek için duvarda sesi kesen malzemeler kullanarak duvar ses yalıtım uygulaması yapılır. Ciddi bir izolasyon sağlamak için içeride 14cm kadar alanda

Devamını Oku...
Üst Kata giden ses nasıl engellenir?

Üst kata giden sesleri önlemek için tavanda güçlü ses kesimine sahip izolasyon malzemeleri kullanarak yüksek oranda verim alınır. Uygulamasını yapmak için etkili ses kesim gücü..

Devamını Oku...
Tavandan gelen ses nasıl engellenir?
tavandan-gelen-ses-nasil-engellenir-kesilir-onlenir

Üst kattan gelen titreşimli ve gürültülü sesi engellemek için süngerpan bariyer mantarlı kauçuk gibi sesi ve titreşimi kesim gücü yüksek malzemeler ile üst katın zemininde ses yalıtımı yapılır.

Devamını Oku...
Akustik sünger ses yalıtımı sağlar mı ?
yanmaz akustik ses yalıtım süngeri

Akustik sünger ses emici özellikte bir üründür. Yankı yalıtımı sağlar. Ortam akustiği düzenlemektedir. Ayrıca ses yalıtımına katkı sağlar fakat ses kesici özellikte olmadığı için yüksek bir performans sergileyemez. Bu nedenle ses geçişlerini engellemek için ses kesici özellikte malzemeler ile beraber uygulanmaktadır.

Devamını Oku...
Tavan Ses Yalıtımı Fiyatları
bariyerli süngerpan duvar tavan ses yalıtımı

Bulunduğunuz bölgeden üst kata giden sesi engellemek istiyorsanız tavan ses yalıtım uygulaması yaptırmalısınız. Üst kattan gelen sesler için tavanda uygulama yapılmaz. Çünkü üst kattan gelebilecek ses titreşimli olup duvarlardan iletilerek sanki yan daireden geliyor gibi bir etki uyandırır. Bu uygulama her ortamda yapılabilir.

Devamını Oku...
Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler
yanmaz akustik ses yalıtım süngeri

Ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında çeşitli ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Uygulama yapılan mekanda, gürültü şiddeti, gürültünün kaynağı ve tercihlere uygun ses yalıtımı malzemesi önerilmektedir. Örneğin; ses tavanınızdan geliyor ise üst komşunuzun fedakarlık yaparak zeminine zemin şiltesi uygulaması yaparak üst kattan gelen topuk, titreşim sesini engllemesi gereki ama ses duvarınızdan geliyor ise sesin kaynağı olan bölgeye bondex sünger ve çeşitli malzemeler uygulayarak gürültü şikayetinizden kurtulabilirsiniz.

Devamını Oku...
Ortak Komşu Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?
ortak duvar ses yalıtımı

Ortak duvarlarda ses yalıtımı, duvarlar arası geçiş yapan rahatsız edici seslerin kesilmesi amacıyla yapılmaktadır. Komşu duvarınızdan sizin dairenize geçen seslerin kesilmesini istiyorsanız bu durumda ses yalıtım uygulaması yapılması gerekli olacaktır. Bu gibi durumlarda ortak duvar ses yalıtımı yapılmaktadır.

Devamını Oku...