Ses yalıtım süngeri, dış gürültünün etkilerini azaltmayı veya ortadan kaldırmayı amaçlar. Ortak duvar, alçıpan bölme duvar, inşaat akustiği, parke zemin ses yalıtımı uygulamalarında kullanılır.

Sesi azaltmak için birkaç temel yaklaşım vardır: kaynak ve alıcı arasındaki mesafeyi artırmak, ses dalgalarının enerjisini yansıtmak veya emmek için gürültü bariyerleri kullanmak, ses perdeleri gibi sönümleme yapıları kullanmak.

Sunduğumuz hizmetler ;

  • Üretim
  • Toptan ve Perakende Satış
  • Akustik Projelendirme ve Tasarım
  • Uygulama

 

süngerpan ses yalıtım süngeri

SES YALITIM SÜNGERİ MODELLERİ

Süngerpan®

1. Kalite malzeme olan ses yalıtım süngeridir. Üretiminde tamamen ham sünger kullanılır. 80 DNS ile 200 DNS aralığında üretilir. Duvar tavan ve zemin ses yalıtımı gibi pek çok alanda tercih edebilirsiniz.

Bondex Sünger®

Bondex sünger tüketici sonrası elde edilen endüstriyel atık köpüklerinin solüsyon kullanılarak bloklar haline getirilmesi veya şekillendirilmiş ses yalıtım süngeridir. Farklı kalınlık ve yoğunlukları sayesinde çeşitli uygulamada tercih edilir.

MÜŞTERİ YORUMU

ses yalıtım malzemeleri

Süngerpan®’ın Farkı Fark Ediliyor..

Ortak duvar ses yalıtımı uygulamasında kullandığımız bondex sünger ile istediğimiz ses yalıtım değerini sağlayamadık. Bunun üzerine 1. kalite olarak bahsedilen süngerpanı tercih etme kararı aldık. 

Bondex süngeri de es geçemeyiz ama süngerpan ile kıyaslayınca süngerpanın daha fazla ses yalıtımında etkili olduğu bariz.

bariyerli ses yalıtım süngerleri

Bariyerli Süngerpan®

Ses yalıtım uygulamalarında gürültünün yoğun olduğu ortamlarda yetersiz kalındığı durumlarda ses bariyeri ile beraber süngerpan® kullanılmaktadır. 

çift tarafı bariyerli süngerpanbariyerli süngerpan

Çift Tarafı Bariyerli Süngerpan®

Bariyerler ince yapısına rağmen yüksek ses kesimine sahip olduğu için süngerpanın çift yüzünde de kullanarak ses yalıtım değerini artırıyor ve alandan tasarruf sağlıyor.

Bariyerli Bondex Sünger®

Geniş kullanım alanları ve etkili ses yalıtımı özelliği ile çok tercih edilen ürünlerden biridir. Gürültü, yankı ve titreşime karşı hassas olan ve kullanımı ile yüksek frekanslı seslerde etkilidir.

Bariyerli Akustik Süngerpan®

Süngerpan® , ses bariyeri ve akustik sünger. Üçü de ses yalıtımı projelerinde kullanılan ürünlerdir. Sesin geldiği noktalarda kullanılarak akustik ses yalıtımı sağlayabilirsiniz.

Bariyerli Akustik Bondex Sünger®

Bondeks sünger sıkıştırma işleminden geçirilmiş yoğunluğu yüksek olan bir malzemedir. Yüzeyinde kullanılan akustik sünger çınlama, yankılanma gibi vb. ses sorunları engeller.

tek tarafı bariyerli bondex sünger

Tek Tarafı Bariyerli Bondex Sünger

Çeşitli ses yalıtım bariyerleri ile lamine edilebilen ses yalıtım süngerlerinden biri olan bondex sünger çok yüksek ses desibeli olmayan yerlerde tek tarafı bariyerli bir şekilde kullanılır.

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

Bariyerli akustik süngerler, hem akustik yalıtım hem de ses izolasyonu sağlamanız için kullanılabilir tamamen yanmaz malzemelerdir.

Bariyerli Basotect Melamin Sünger

Antibakteriyel malzeme kullanılması gereken ortamlarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayabilen ürünümüzdür.

akustik ses yalıtım süngerleri

Yanmaz Akustik Sünger

Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün de piramit yumurta labirent gibi pek çok desen mevcuttur.

Basotect Melamin Sünger

Melamin köpük basotect sünger ham madesi melamin olan antibakteriyel akustik ses yalıtım süngeridir. Düşük yoğunlukta yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik düzenleme süngerleri beyaz ve gri renkte bir çok modelde üretilir.

Elastomerik Yalıtım Levhaları – Kauçuk Sünger

Özellikle havalandırma kanalları izolasyon boruları etrafına uygulanabilen bununla birlikte ısı yalıtımı ile birlikte araç ses yalıtımı içinde tercih edilebilir izolasyon malzemesidir.

Ses Yalıtım Süngeri Nerelerde Kullanılır ?