Hidrofor odası ses izolasyonu; makineden gelen rahatsız edici seslere ses izolasyonu ve yalıtım uygulaması ile sonlandırabilirsiniz. Hidrofor bulunan binalarda, su basıncı yetersizdir. Bu nedenle kullanılan hidrofor sistemleri çok daireli yüksek katlı binaların basınçlı su ihtiyacını gidermek amacıyla kullanılmaktadır.

Şebeke su basıncının yeterli seviyede basınç vermemesi durumunda hidrofor kullanılır. Hidrofor basınçlı su ihtiyacını karşılarken hava ile suyu sıkıştırır. Bu sayede basınç istediğiniz yüksekliğe çıkar. Bu işlemi yaparken hidrofor rahatsız edici gürültü çıkarır. Bu gürültünün rahatsız edici ve olumsuz etkilerinden korunabilmek adına hidrofor odası ses izolasyonu yapılmaktadır.

hidrofor odası ses izolasyonu
hidrofor odası ses yalıtım malzemeleri
hidrofor odası ses yalıtım süngerleri
hidrofor odası ses yalıtım malzemem fiyatları
hidrofor odası ses yalıtımları
hidrofor odası ses izolasyon malzeme fiyatları
hidrofor odası ses izolasyon malzemeleri

Hidrofor Odası Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Ses yalıtımı istenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalara denir. Ancak akustik sesler için yapılacak ses yalıtımı ortamdaki sesin kalitesini arttırmak eko,yankı gibi problemleri saf dışı etmek amaçlı yapılan uygulamalardır.

Hidrofor Odası ses izolasyonu sesi engellemekten çok düzenini sağlamak için yapılır. Ciddi performans sağlayacak güçlü sesleri engellemek için farklı malzemeler ile duvar, tavan ve zemine ses izolasyonu uygulamaları hizmeti de vermekteyiz.

hidrofor odası ses izolasyon süngerleri

Hidrofor Odası Duvar Kaplama

Hidrofor odası çevreye yaydığı gürültü oranları oldukça yüksektir. Bunun için bariyerli süngerpan duvarlara uygulanır.

hidrofor odası ses izolasyon malzemeleri fiyatları

Hidrofor Odası Zemin Kaplama

Hidrofor odası oluşturduğu gürültü en aza düşürmek için titreşim sönümleyici kauçuk levha kullanılır.

hidrofor odası akustik ses yalıtımı

Hidrofor Odası Tavan Kaplama

Hidrofor odası çıkan sesler oldukça rahatsız edicidir. Bunun için bariyerli akustik süngerler, ses izolasyonu konusunda en iyi malzemelerdir.

Hidrofor Odası Ses İzolasyonu Avantajları Nelerdir?

Hidrofor odası ses izolasyonu, ses kesici özelikteki malzemelerin kullanılması, doğru uygulama ve malzeme tercihinin özenle yapılması sonucu gerçekleştirilmektedir. Bariyerli yanmaz akustik sünger ile kabin şeklinde yada bulunduğu odaya izolasyon uygulama çalışması yapılarak rahatsız edici gürültünün kesilmesi sağlanır.

hidrofor odası ses yalıtımı
hidrofor odası akustik ses izolasyon
hidrofor odası akustik ses izolasyon
hidrofor odası ses izolasyon