Bar disco ses yalıtımı; başkalarını rahatsız etmeden disco ve bar ortamında eğlenebilmek için ses yalıtım uygulanır. Disco ve barlar eğlence mekanları arasında en çok tercih edilen ortamdır. Disco ve barlarda yüksek seste müzikler çalmaktadır. Bu sesler civarda oturan kişileri ve işletme yanındaki diğer işletmelerinde rahatsız eder. Disco ve bar ses yalıtımı yapılmadığı takdirde, iç mekanlarda oluşan ses, dışarıdaki ortama aktarılarak çevrede aşırı rahatsızlığa neden olur. Bu da halkın sağlığını tehdit etmektedir. Disco ve barlarda yüksek seste müzikler ve basslar kullanıldığı için ses yalıtımı yapılması da yasal olarak zorunlu hale gelmiştir.

disco bar ses yalıtımı
disco bar ses izolasyon malzemeleri
bar disco ses yalıtımı
bar disco ses izolasyonu

Bar Disco Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Bar disco ses yalıtımı yapılmadan önce uzman ekibimiz tarafınca ortamda öncelikle keşif yapılır. Ortamdaki seslerin şiddeti , yoğunluğu, yakı ve eko gibi sorunlar belirlenir, Daha sonra ise ortamda hangi ses yalıtım malzemeleri kullanabilir olduğu tespit edilir.

Bar disco ses yalıtımı malzemesi olarak yüksek performanslı ürünlerden bariyerli akustik süngerler kullanabilir, tavan ve zeminde ses kesici ses yalıtım malzemeleri kullanabilirsiniz. Ortamın akustiğini ve dekoratifliğini sağlamak için; akustik sünger, tekno touch sünger, kumaş paneller, baffle, yüzer tavan gibi ses yalıtım malzemelerimizi tercih edebilirsiniz.

bar disco ses yalıtımı malzemeleri
disco bar ses yalıtım performansı
disco bar duvar kaplama

Bar Disco Duvar Kaplama

Akustik Süngerler; duvara uygulanarak orta ve yüksek ses frekansları için ses yalıtımını sağlar.

bar disco zemin kaplama

Bar Disco Zemin Kaplama

Oluşan darbe ve topuk sesinin önüne geçerek akustiği sağlayan akustik halı zeminlerde kullanır.

bar disco tavan kaplama

Bar Disco Tavan Kaplama

Asma tavan panelleri, bar – disco sesler karışmadan kaliteli bir şekilde duyulmasını sağlar.

Bar Disco Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Bar disco ses yalıtımı yapılmadığı takdirde, iç mekanlarda oluşan ses, dışarıdaki ortama aktarılarak çevrede aşırı rahatsızlığa neden olur. Bu da halkın sağlığını tehdit etmektedir. Disco ve barlarda yüksek seste müzikler ve basslar kullanıldığı için ses yalıtımı yapılması da yasal olarak zorunlu hale gelmiştir.

Disco ve barlardaki sesler gürültü kirliliğine neden olur. Bu sebepten ötürü ses yalıtımı yapılması zorunludur. Ses yalıtımının bu mekanlarda kusursuz olması gerekir. Yüksek Bas sesi, bağırma sesleri, yüksek sesle müzik arka plandaki uğultu ve tüm kötü seslerden arınmak için ses yalıtımı yaptırabilirsiniz..

bar disco akustik düzenleme uygulamaları