Spor yapmak için tercih edilen en önemli yerlerden biri, fitness salonlarında ses yalıtım çok daha rahat bir şekilde çalışmalar yapılabilir, çalışmalardan alınacak verim daha da yükseltilebilir bu nedenle Fitness salonu ses yalıtımı yapmaktayız. Fitness salonlarında enerjinizi atabilir ve güne zihne başlayabilirsiniz. Spor salonları ve fitness tesisleri tasarlanırken, inşa edilirken ve yenilenirken, ses ve titreşim yalıtımı konularına ciddi bir dikkat gösterilmeli, ayrıca tesislerde gerekli akustik konfor yaratılmalıdır.

Fitness salonu akustik ses yalıtımı
fitness salonu ses yalıtımı
fitness salonu zemin kaplama

Fitness Salonu Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Ses yalıtımı istenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalara denir. Ancak fitness salonunda akustik sesler için yapılacak ses yalıtımı ortamdaki sesin kalitesini arttırmak eko, yankı gibi problemleri saf dışı etmek amaçlı yapılan uygulamalardır.

Fitness salonu ses yalıtımı sesi engellemekten çok düzenini sağlamak için yapılır. Ciddi performans sağlayacak güçlü sesleri engellemek için farklı malzemeler ile duvar, tavan ve zemine ses izolasyonu uygulamaları hizmeti de vermekteyiz.

fitness- salonu duvar kaplama

Fitness Salonu Duvar Kaplama

Duvar ses yutucu kumaş kaplı panelleri fitness aletlerin rahatsız edici sesleri engellemek için solid yapıştırıcı ile duvara yapıştırılır.

fitness salonu zemin kaplama malzemeleri

Fitness Salonu Zemin Kaplama

Fitness salonunda zemine fitness aletlerinin titreşimini önlemek için gerekli malzemelerle uygulanır.

fitness- salonu tavan kaplama

Fitness Salonu Tavan Kaplama

Fitness salonunda ortaya çıkan yankı, eko, ses karışımını çözmek için şık ses yalıtım ürünler tavana uygulanır.

Fitness Salonu Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Fitness salonu ses yalıtımı, Spor salonunun gürültüsünü azaltmak için, yankıları alandan uzaklaştırmak ve dönüştürmek için akustik paneller duvara veya tavana monte edilebilir. Sonuç olarak, arka plan gürültü seviyeleri çökerek vokal komutuna daha fazla netlik, daha düşük düzeyde kalabalık gürültü ve net ve bulanık olmayan hoparlör sistemleri ile sonuçlanır.   Yüksek bir spor salonunuz mu var? Ses panellerimizi alın ve yankıları odadan çıkarın.

fitness salonu ses yalıtım malzemeleri