AKUSTİK SÜNGER MODELLERİ

Akustik sünger birçok alanda ve mekanlarda kullanılmaktadır. Dekordan ses yalıtımına kadar birçok amaç için tercih edilmekte. Genellikle iç mekanlarda tercih edilirler. Bu ürünler, ses dalgalarını soğutarak ve dağıtarak ortamın akustik performansını iyileştirir. Bu nedenle kullanım alanı son derece yaygındır. Ancak özellikle ses yalıtımı için tercih edilmek istendiğinde, tek başına değil ekstra ürünler ile kullanılmalıdır. Bu konu hakkında “Akustik sünger ses yalıtımı sağlar mı?” isimli başlıktaki paragrafı inceleyebilirsiniz.

Akustik süngerlerin temel işlevlerini aşağıda sıraladık;

  • Yankı Kontrolü: Büyük, düz ve sert yüzeylerden yankılanan sesleri sönümlemek için kullanılır. Özellikle boş ve yankılanan mekanlarda, sesin daha net ve net duyulmasını sağlar.
  • Ses Yalıtımı: İç ve dış mekanlar arasında ses geçişini engellemek amacıyla kullanılabilir. Ses yutucu özelliği sayesinde dışarıdaki gürültüyü iç mekanda daha az duymanızı sağlar.
  • Ses Düzeltme: Mekandaki ses dengesini iyileştirmek için kullanılır. Ani ses değişimlerini azaltarak, sesin homojen bir şekilde dağılmasını sağlar.
  • Ses Kalitesini Artırma: Müzik stüdyoları, konferans salonları, ev sinemaları gibi alanlarda ses kalitesini artırmak amacıyla tercih edilir. İdeal akustik koşulların sağlanmasına yardımcı olur.

YANMAZ AKUSTİK SÜNGER

DEKORATİF AKUSTİK SÜNGER

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

ELASTOMERİK KAUÇUK SÜNGER

Akustik Sünger Ses Yalıtımı Sağlar Mı ?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi, akustik sünger ses yalıtımı sağlar mı?
Akustik süngerler, ortamdaki ses dalgalarını düzenleyerek yankı ve eko oluşmasını önler ancak tek başına uygulandığında ses yalıtımı sağlamaz. EPDM Ses Membranı ya da Keçeli PVC Kauçuk Ses Membranı ile lamine edildiğinde, tam yalıtım yapmamakla birlikte, ses yalıtımına katkıda bulunur.

Daha etkin bir ses yalıtımı amaçlanıyor ise, Süngerpan ve Bondex gibi yüksek ses kesici özelliği olan ses yalıtım süngerleriyle lamine edilebilir.

yanmaz akustik sünger

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER

Yanmaz Akustik Sünger, yangın performans değeri ISO kalite sertifikalı, alevlenmeye karşı yüksek direnç sağlayan, mekandaki ses kalitesini maksimuma çıkaran bir ses yalıtım süngeridir. Yangına karşı risk faktörü oluşturan tüm mekanlar için pratik ve emniyetli bir çözümdür.

Yüksek miktarda alev geciktirici işlenen bu süngerler, poliüretan maddesinden üretilir. Mekanın akustiğini oluştururken güvenliğini de düşünenlerin popüler tercihi olan Yanmaz Akustik Süngerler, akustiği sağlamak adına Devamı..

akustik sünger fiyatları

dekoratif akustik süngerler

Mekanlarda ses sorunlarını çözümlemek için uygulanan Dekoratif Akustik Süngerler bunun yanında ortama güzel bir görünüm kazandırmak ve dekoratiflik sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Dekoratif süngerler çeşitli renklerde ve farklı desenlerde elde edilebilmektedir. Sesi absorbe etmek için tavan ve duvarlarda kullanılmaktadır. Farklı desenleri ve renkleri ile her ortama uyum sağlarlar. Akustik süngerler renkli Devamı..

beyaz gri renkli akustik sünger

basotect melamin süngerler

Basotect Melamin Sünger, termoset polimerden üretilmiş, yüksek ses emme kapasitesi sayesinde, titreşim ve yankıyı etkin bir şekilde önleyerek ortamdaki sesin kalitesini artıran, duvar ve tavanlara kolaylıkla uygulanabilen ses yalıtım süngeridir.

Tamamen çevre dostu ve sosyal sorumluluk bilinciyle üretilen Basotect Melamin Sünger, aynı zamanda 240°C’ye varan sıcaklığa dayanıklıdır. Basotect içeren çözümler, bileşenlerin ağırlığını azaltarak verimli enerji kullanımı ile bina ve araçlardaki Devamı..

elastomerik kauçuk sünger akustik süngerler

elastomerik kauçuk süngerler

Elastomerik kauçuk levha darbe emici, nem önleyici, ısı yalıtım amaçlı kullanılan bir malzemedir. Son derece esnek, kapalı gözenekleri ile kaliteli ısı ve ses yalıtım sunduğu için her türlü tesisat sisteminde, havalandırma kanallarında ve bunun gibi dayanıklılığa ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilir. Endüstrinin çok fazla alanında Devamı..

akustik sünger nedir?

Akustik sünger, kendinden yapışkanlı kauçuk piramit yumurta labirent düz desenli akustik düzenlemelerde kullanılan açık hücreli bir köpüktür. Akustik ses yalıtımında kullanılmasının amacı ses dalgalarını kontrol ederek, genliklerini azaltmaktır. Gürültü seviyelerini, titreşimi ve yankıları kontrol etmek için duvarlara, tavanlara, kapılara ve odanın diğer özelliklerine akustik köpük uygulanmaktadır.

akustik nedir?

Akustik; titreşim, ses, ultrason ve ultrason dahil olmak üzere gazlar, sıvılar ve katı maddelerdeki tüm mekanik dalgaların incelenmesi ile ilgilenen bir bilimdir. Akustik ile uğraşan bilim insanları ve mühendisler, sesi, sesin titreşim sıklığını, süresini ve duyulma gücü bakımından taşıdığı niteliği; ses dağılımı, ses düzenlemesi ve tüm bunların insan ile etkileşimini incelerler. Farklı nesnelerin Devamı..

akustik ortam nedir?

Akustik düzenlemelerin yapıldığı her ortam Akustik ortamdır. Akustik düzenlemelerin amacı, mekânlarda daha hoş ve anlaşılır sesler elde etmektir. Akustik düzenleme yapılırken, akustik ortamın geometrisi, boyutu, ve kullanım amacına uygun olarak ortamdaki ses ve Devamı..

akustik ses yalıtımı nedir

akustik sünger nasıl uygulanır?

Akustik Sünger yapı olarak esnek, uygulaması son derece pratiktir!

  • Ürünü uygulamak için solid yapıştırıcı, silikon ya da bali kullanabilirsiniz.
  • Uygulama öncesinde Akustik Sünger’in yapıştırılacağı yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olunuz.
  • Tercih ettiğiniz yapıştırıcı malzemeyi yüzeye sürünüz
  • Yapıştırıcı sürdükten sonra beklemeden ürünü yüzeye yapıştırınız. Hepsi bu!