Akustik Sünger

HomeAkustik Sünger

AKUSTİK SÜNGER NEDİR ?

Akustik sünger yankı yalıtımı sağlayan, ortamda oluşan çınlamayı engelleyen, akustik ses kalitesini artıran, sesleri düzene sokan, açık hücreli ses emici özellikte bir üründür. Akustik süngerlerin yanmaz özellikte olan modelleri de mevcuttur.

AKUSTİK SÜNGER ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

Yumurta, piramit, spesiyal, labirent, düz, vicoustic kare flexi a50, bass trap, bass küpü, kesik piramit, spesiyal piramit, piramit panel, zigzag, kauçuk sünger, tekno touch, basotect melamin sünger.

Akustik ses yalıtımı izolasyonu fiyatları

AKUSTİK PİRAMİT SÜNGER

Akustik Piramit Sünger

Akustik piramit ses yalıtım süngeri, ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir. Yüzeyi piramit şeklinde genellikle akustik mekanlarda kullanılan duvar ve tavanlara uygulayabileceğiniz uygulaması kolay akustik ses düzenleme süngeridir. Tek başına ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılamaz ancak bariyerli modelleri güçlü bir ses yalıtımı sağlayabilir. Akustik Sünger Ortamdaki yankı, eko gibi ses problemlerine çözüm olarak kullanılabilir.

AKUSTİK YUMURTA SÜNGER

Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Akustik yumurta sünger, Yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Akustik düzenlemelerde kullanılan yumurta ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

AKUSTİK LABİRENT SÜNGER

Akustik Ses Yalıtım Sünger

Akustik labirent sünger, Yüzeyi labirent şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Labirent süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Akustik düzenlemelerde kullanılan ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz, alev almaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

AKUSTİK SPESİYAL SÜNGER

Ses Yalıtım Süngeri

Akustik spesiyal sünger, akustik ses sorunlarını çözmeniz için size en uygun fırsatı sunmaktadır. Üstün ses yutum katsayısı, yanmazlık özelliği ile uygun fiyatlıdır. Ses emici özelliği ile ses yalıtımı sağlamaktadır. Akustik mekanlarda eko, yankı gibi ses problemlerine çözüm olarak kullanılmaktadırlar.

TEKNO TOUCH SÜNGER

Dekoratif Renkli Sünger

Tekno touch sünger, akustik süngerlerdir. Mekanda akustik düzen sağlamak,yankıyı ekoyu kesmek için kullanılırlar. Dezavantajından biri yanıcı olmasıdır. Ancak yanma tehlikesi bulunmayan ortamlar için oldukça kullanışlıdır. En büyük avantajı birçok renk seçeneğinin bulunmasıdır. Bu sayede her ortamda kullanılabilir ve istenilen tasarım oluşturulabilir.

BASOTECT MELAMİN LABİRENT SÜNGER

Akustik Basotect Labirent Sünger

Basotect melamin labirent sünger, desenli akustik sünger, Almanya’dan alınan hammadde ile işlenerek açık hücreler kazandırılan ve ses yalıtım yeteneğine sahip olan bir üründür. Bakteri üretmez özel yapısı, şık tasarımı, yanmaz dokusu ile akustik ses artırımı ve ses yalıtım uygulamalarında sık tercih edilen bir malzemedir. Mekanlardaki yankı sorununu engelleme, çınlamayı önleme, ortamlar arası ses geçişinin önüne geçmek gibi konularda yetenekli ve yüksek performanslı akustik bir süngerdir. Yapısında kimyasal madde bulunmaz. Antibakteriyel özelliktedir. Dilediğiniz renklerde temin edebilirsiniz.

BASOTECT MELAMİN YUMURTA SÜNGER

Basotect Yumurta Sünger

Basotect melamin yumurta sünger, melamin köpükten üretimi sağlanan ve yankı yalıtımı, akustik çözümleme, ses izolasyonu gibi konularda yetenekli ve yüksek performans sergileyen bir üründür. Yumurta formlu basotect melamin köpük standart üremi rengi beyaz yada gridir. Özel olarak istediğiniz renkleri sipariş ederek üretime aldırabilirsiniz. Bu ürün seslerin istenilen kalite düzeyine getirilerek bozulmaya uğramasına engel olmak amacıyla kullanılmaktadır. En önemli özelliklerinden bir tanesi yanmaz özellikte olması ve bu özelliğin kimyasal madde katkısı yapılmadan kazandırılmasıdır.

Akustik ses yalıtımı

Ayrıca dekoratif tasarımda üretilen akustik süngerler de bulunmaktadır. Ses problemlerini gidermek amacıyla kullanılmaktadır. Yankılanma sorunu olan bir ortamda akustik sünger kullanılarak sorun ortadan kaldırılır.

Akustik Yankı Yalıtımı

AKUSTİK SÜNGER NASIL UYGULANIR ?

Akustik süngerler yapıştırılarak uygulanmaktadır. Bu işlem için özel yapıştırıcı üretilmektedir. Bu yapıştırıcılar 15 KG yada 3 KG halinde tenekelerde üretilmektedir. Bir rulo ile yapıştırıcı duvara sürülür ve akustik sünger uygulanır. Akustik süngerlerin kendinden yapışkanlı modeli de mevcuttur.

Akustik Sünger Nasıl Uygulanır

Basotect Melamin Sünger Uygulaması

[Toplam: 7   Ortalama: 4/5]