Konferans salonu ses yalıtımı neden yapılır? Ortam içindeki sesi yansıtan maddeler akustik malzemeler ile kaplanarak mekan içinde akustik düzenleme sağlanır. Konferans Salonu topluluğa bir konu üzerinde bilgi vermek amacıyla yapılan konuşmaların yapıldığı alandır. Sunu, proje gösteri ve çok daha farklı faaliyetler için konferans salonları sıklıkla tercih edilir.

Topluğunun fazlalığı nedeniyle sesler oldukça yankılı çıkar. Rahatsız edici duruma gelen bu seslerden konuklarınız rahatsız olabilir ve etkinliğin verimliliğini düşürür. Bu tür ortamlarda ses yalıtımı yapılması önemlidir.

konferans salonu ses yalıtımı
konferans salonu ses yalıtım malzemeleri
konferans salonu ses yalıtım malzeme fiyatları
konferans salonu akustik yalıtım malzemeleri
konferans salonu ses izolasyon malzeme fiyatları

Konferans Salonu Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Aksa Akustik olarak konferans salonlarınız için ses yalıtım malzemelerimiz ve profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz. Konferans Salonlarında öncelikle keşif ve araştırma yapılması gereklidir. Keşif sırasında konferans salonunuz için uygun ses yalıtım malzemeleri belirlenir.

Konferans Salonu ses yalıtımı yapılmadan önce uzman ekibimiz tarafından mekanda keşif yapılması gerektir. Buradaki amaç konferans salonlarında sesin nerelere çarpıp geri geldiği, dışarıdan içeriye doğru bir ses geliyorsa o sesin nereden geldiği, ortamda sağlanmak istenen akustik için hangi malzemenin daha uygun ve verimli olabileceğini belirlemektir.

konferans salonu akustik ses izolasyonu
konferans salonu akustik ses yalıtımı
konferans salonu duvar kaplama

Konferans Salonu Duvar Kaplama

Konferans salonu ses yalıtımı kaliteli bir düzeyde yapılması gerekir. Akustik kumaş kaplı paneller duvara solid yapıştırıcı ile duvara yapıştırılır.

konferans salonu zemin kaplama

Konferans Salonu Zemin Kaplama

Konferans salonda yankılama ve ayak sesi önlemek için zemine ses yalıtım malzemelerinde akustik halı kullanılır.

konferans salonu tavan kaplama

Konferans Salonu Tavan Kaplama

Konferans salonunda sesin daha kaliteli olması için ses karışmalarını önlemek gerekir. Buna göre tavanda ahşap panel kullanılır.

Konferans Salonu Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Aksa Akustik olarak hem ortamın dekorasyonunu sağlamalı hem de ortamın akustiğini sağlamalıdır. İstenilen renk, boyut ve modelde yapılabilecek olan akustik ses yalıtım malzemeleri konferans salonlarında görsel açıdan estetik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Konferans Salonlarında akustik süngerler, epdm, bariyerli akustik süngerin yanı sıra çeşitle renk ve modelde akustik kumaş paneller, kauçuk tabanlı akustik halı, akustik melamin süngerler ve kadife kumaşlı tekno touch süngerler tercih edilebilirsiniz.

konferans salonu ses izolasyon malzemeleri
konferans salonu ses izolasyonu
konferans salonu akustik ses yalıtımı
konferans salonu akustik düzenlemeleri