Ofis akustiği nasıl kontrol altına alınır ? Gürültü, tanım gereği, istenmeyen sestir. Çalışan çoğu insan ofis ortamlarında oluşan gürültüden çoğu zaman farkında olmadan etkilenmektedir. İş yerindeki gürültünün sebepleri daha fazla aktivite ve daha yüksek yoğunlukta insan kalabalığıdır.

Ofisler uygun maliyetli ve keyifli esnek çalışma alanlarına sahip tasarlanmakta ve üretilmektedir. Ortamlar bir dizi görev ve aktivite sağlamak, iletişim kurmak, eğitmek, bilgi paylaşmak sosyalleşmek adına kurulur. Her fonksiyon kendi akustik gereksinimlerine sahip olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Ofis Akustiği Malzemeleri

Kumaş kaplı ses yalıtım paneli, akustik paravan, masa seperatörü, akustik baffle, yüzer tavan paneli – kanopi (canopy), telefon görüşme kabini, akustik masa modülü, toplantı modülü, kauçuk tabanlı akustik halı ve karo halılar olarak farklı akustik kaplama ofis akustiği malzemelerimiz mevcuttur.

ofis akustiği

telefon-gorusme-kabini-650x320

Telefon Görüşme Kabini

Akustik Pod

Ofis telefonu kabinleri, açık plan ortamında özel iş alanları arayanlar için harika bir çözüm sağlar. Akustik telefon kabinleri, hem özel aramalar hem de sessiz veya özel çalışma alanlarının gerekli olduğu zamanlarda mükemmeldir.

Bu dekoratif telefon kabinleri, resepsiyon alanlarından açık plan ofislerine, mağazalara ve halka açık mekanlara kadar her türlü ortamda harika görünmektedir. Ofis akustiği podları çok çeşitli renklerde mevcut olup, konsepte göre renk ve şekillerde tasarlanabilir.

akustik-toplanti-modulu-600x320

Akustik Toplantı Modülleri

Reverberasyon ve arka plan gürültüsü, işteki verimliliği ve insanların refahını etkileyen negatif faktörlerdir.

Akustik Oda, belirli bir gizlilik ve odak gerektiren toplantılar ve diğer durumlar için açık planlı bir ofis veya kolektif ortam içinde akustik olarak korunan bir sığınak oluşturur. Farklı boyutlardaki dört modül, çevredeki çalışma ortamından veya yüksek yaya trafiğine sahip yoğun bölgelerden korunan ses geçirmez adalar oluşturmak için. Toplantı alanı veya bazı mahremiyete ihtiyaç duyanlar için tasarlandı.

Açık plan bir alanda bir toplantı odası oluşturmak, Akustik ofis podları ile basittir. Ekstra geniş modül, tüm mobilya ve multimedya teknolojisi ile tamamlanan birkaç kişi için bir masaya kolayca uyum sağlayabilir.

Akustik Ara Bölücü Paneller

Ofis akustiği sağlamak için akustik paravan ve masa seperatörü yani ofis bölmeleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler ofisi bölmek için kullanıldığı takdirde ses yutumu sağlayarak ses karmaşasını yüksek oranda engeller.

Akustik Paravan

Ayaklı şekilde üretilen akustik paravanlar istenildiği gibi konumlandırılabilir. Taşınabilir olduğu için uyguladığınız alandan tekrar başka bir alana uygulayabilirsiniz. 4 cm kalınlıkta istenilen ebatlarda üretilebilir.

Masa Seperatörü

2 ve 4cm kalınlıklarında üretilip iç yüzeyinde cam yünü ve görünür yüzeylerinde akustik kumaş kaplanan masa seperasyon panelleri masanın ebadına uygun üretilebilir. Montaj işlemi yapılarak akustik ses yalıtım uygulaması sonlandırılır.

akustik-ara-bolucu-paravan-masa-seperatoru

Kumaş Kaplı Ses Yalıtım Panelleri

Akustik Kumaş Kaplı Panel

Akustik kumaş kaplı paneller 2 ve 4 cm kalınlıklarında 60cm x 60cm ve 60cm x 120cm ebatlarında standart olmak üzere üretilebilir olduğundan akustik tasarım elde ederken kendi tasarımlarınız da dikkate alınarak uygun ses yalıtım değerleri ortaya konulabilir. Yüzeyinde kullanılan akustik kumaşları istenilen renklerde elde edebilirsiniz.

3D Akustik Duvar Paneli

Ofisinizde farklılık elde etmek isterseniz çeşit çeşit modelleri yapılabilen 3 boyutlu duvar panellerimizi tercih edebilirsiniz. Tavan ve duvarlarda konumlandırılan bu paneller özel üretime girmektedir. Belirli projelere uygun çalışma yapılabilmesi için iletişime geçebilirsiniz.

Akustik Kumaş Kaplama Tavan Panelleri

Akustik Yüzer Tavan Paneli

Akustik yüzer tavan kaplama panelleri yatay bir şekilde tavanda ofis akustiği sağlamak için uygulanabilir.

Akustik Baffle

Tavana dikey bir şekilde sarkıtılan akustik baffle diğer panellerde olduğu gibi istenilen renkte üretilebilir. Her türlü mekanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ledli Tavan Paneli

Işık, akustik ve tasarımın bir araya toplandığı ledli acrux tavan panelleri sayesinde ofisiniz artık daha modern. Yüzer tavan panel sistemi gibi tavana askı aparatlarıyla sabitlenen bu panellerde özel ölçü için iletişime geçiniz.

kumas-kaplama-akustik-tavan-panelleri
akustik-baffle-350x300
akustik-yuzer-tavan-paneli
ledli-tavan-paneli