Ev sinema ses yalıtımı; ses sistemlerinin çıkarmış olduğu ses dalgalarının ortam içerisinde dengeli olması ve farklı bir ortama geçen seslerin engellenmesi amaçlanarak yapılır. Ev sinema salonuna alan küçük olması nedeniyle yankılanma yüksek orandadır bunu önlemek için akustik süngerler kullanılmaktadır. Sesi yankısız yalın bir şekilde iletilmesini sağlayan akustik paneller dayanıklıdır ve uzun süre boyunca kalıcı bir akustik ortam yaratır.

sinema salonu ses yalıtımı

Ev Sinema Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Ev sinema ses yalıtımı diğer dairelere gidebilecek sesi önlemek için kat durumuna bağlı olarak tavan, duvar ve zeminde izolasyon malzemeleri ile ses geçişi engellenir. Ardından yüzey kapatılarak istediğiniz renk ve modelde bulabileceğiniz akustik panel ve akustik süngerlerle dekore edilmekte bununla birlikte ortam içindeki yankı engellenmektedir.

Ses sistemlerinin kalitesi ne olursa olsun çıkan ses mekanın durumuna bağlı olarak yaşayacağınız keyfi önleyecektir. Bunun için yankı yapabilecek kısımlara yankıyı engelleyecek akustik ürünler tercih edilir.

sinema salonu duvar kaplama

Ev Sinema Salonu Duvar Kaplama

Duvar ses emici paneller yan daireleri rahatsız edici sesler kesilmesi amacıyla malzemeler solid yapıştırıcı ile duvara uygulanır.

sinema salonu zemin kaplama

Ev Sinema Salonu Zemin Kaplama

Alt kata giden titreşim ve gürültüyü engellemek için yapılan uygulamalardır. Şap veya parke altında uygulama yapılabilir.

sinema salonu tavan kaplama

Ev Sinema Salonu Tavan Kaplama

Üst kata giden sesi önlemek için ses yalıtım uygulaması yapılabilir. Daha kaliteli ses için tavana akustik panel uygulanır.

Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Evde sinema odası kalabalık ortamdan uzaklaşmak için kendinize özel bir ortam elde etmek için en güzel mekanlardan biri. İsteğinize uygun dekore edebileceğiniz, istediğiniz zaman filmi durdurup istediğiniz zaman izleyebileceğiniz bir ortam elde edecek ve kahkahalarınızı başkası rahatsız olmasın diye içinize attığınız o durumdan kurtulacaksınız. Üstelik bu keyfi en kaliteli haliyle yaşayacaksınız. Akustik Paneller ev sinema ses yalıtımı sağlarken aynı zamanda dekor olarak da ön plandadır. Ev sinema ses yalıtımı projeleri için m2 fiyatlarını iletişim bilgilerimiz ile bizimle irtibata geçip alabilirsiniz.