Alt Kata Giden Ses Nasıl Engellenir ?

HomeAlt Kata Giden Ses Nasıl Engellenir ?

alt kata giden ses nasıl engellenir

ZEMİN SES YALITIMI

Zeminden gelen titreşimli, darbe kaynaklı seslere karşın rahatsızlık hissi uyandıran seslere karşı ses yalıtımı uygulamaları hizmeti vermekteyiz. Darbe sesleri ise iki sert cismin birbirine çarpması sonucu ortaya çıkan ve katı cisimler üzerinde titreşim yoluyla yayılan seslerdir.

zemin ses yalıtımı

Çok katlı yapılarda en önemli gürültü sorunları darbe seslerinden kaynaklanır.Zeminlerde genellikle titreşimli sesleri örnek olarak bir bateri çalınması ile oluşacak darbe kaynaklı sesi veya topuklu ayakkabı ile zeminden giden sesleri düşünün bu sesleri engellemek için kauçuk levha veya bondex sünger dediğimiz ses yalıtım malzemeleri kullanılır.

üst kattan gelen sesler nasıl engellenir

Mekanınızın fotoğrafları veya canlı gözlemlemeler sonucu malzeme teşhisi yapılır. Bu işlemler bittikten sonra onayladığınız takdirde en kısa sürede uygulama ekibimizle işlemi tamamlar.Bir apartmanda yada çalışma alanlarında yürüme sesleri yada hava oluşumlu gürültülerin alt kata gitmesine engel olabilmek için ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır. Zeminlerde parke yada şap altı ses yalıtım uygulamaları yapılabilir.  Titreşim kaynaklı sesler yada darbe nedeniyle oluşan gürültüler engellenir.

[Toplam: 40   Ortalama: 3.6/5]