Akustik ses yalıtım perdesi çevreden gelen ve giden gürültüyü engellemekle birlikte odanın içindeki yankıyı sönümlemek için üretilmektedir. Gürültü önleyici perdeler olarak sonsuz bir rahatlama vaat ederler. Soru şu ki, gerçekten etkili mi?

Sunduğumuz Hizmetler;

akustik ses yalıtım perdesi fiyatları

ses kesici perde

Ses Yalıtım Perdesi Özellikleri

  • Genişlik : İstenilen genişlikte yapılabilir.
  • Yükseklik : İstenilen genişlikte yapılabilir.
  • Kalınlık : Katman sayısına göre değişiklik gösterir.
  • Katman : Akustik perdeler 3 ve daha fazla katmandan oluşur. Akustik perdeler 2 katmandan imal edilir.
  • Yüzey : Kullanılması istenen kumaşa göre farklılık gösterir. Keçe veya kadife akustik kumaş tercih edilir.
  • Renk : Renk kartelasından renkleri inceleyebilirsiniz.

Ses Yalıtım Perdesi Modelleri

Gürültü Önleyici Perdeler: 3 ve 4 katmanlı olarak üretilen gürültü önleyici perdeler özellikle cadde üzerindeki binalarda ve evlerde kullanılır. Araba seslerini en aza indirgeyen bu özel perde sistemleri çok daha sessiz ve huzurlu çalışma ortamları için ideal kabul edildiğinden ofislerde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Ana renkleri beyaz ve krem gibi açık tonlarda olsa da sipariş verirken diğer renk alternatiflerine de göz gezdirilebilir.

Kadife Kumaşlı Özel Perdeler: Toplamda yedi katmana kadar uzanan derinlikli yapısı ile benzerlerinden ayrılan kadife kumaşlı perdeler bir diğer seçenek olarak düşünülebilir. Daha hesaplı olan modeller ise beş katmanlı olup mağazalardan ve online satış noktalarından temin edilir. Bu ürünler duvarı bulunmayan ofislerde ve toplantı salonlarında dahi kullanılma özelliğine olanak sağlar.

ses izolasyon perdesi

Bir mekandaki gürültüyü azaltmaya çalışırken perdelerinizin mümkün olan en iyi ses azaltma özelliğine sahip olmasını sağlamak önemlidir. Bu, ses emilimi ve ayrıca ses yalıtım özelliklerinin bir kombinasyonudur. Ses yalıtım perdesi diğer ses azaltma teknikleriyle birleştirmek, hoş ve sessiz bir alan elde edeceğiniz anlamına gelecektir.

akustik rustik perde fiyatları

akustik perde modelleri

Ses yalıtım perdesi, odalarıma giren yol gürültüsünü durdurur mu?

Bu, odanızın nasıl inşa edildiğine ve en önemlisi odanızdaki pencerelere bağlıdır. Tek camdan yapılmış bir pencereniz varsa, perdelerimiz odaya giren ve odaya giren sesi azaltmak için iyi performans gösterecektir. Perdeler, ses yalıtımının etkin bir şekilde ses engellemesi için test edilmiştir. Laboratuvarda yapılan testler 3 kat sistem olarak 13 db’ye kadar izolasyonu göstermiştir. Ancak, ses engelleme tamamen odanın yapısına bağlıdır . Yol gürültüsü genellikle yol tarafındayken düşük tonlardadır, bu nedenle zemin kat seviyesindeyse ses muhtemelen binanın dokusundan giriyordur. Bu, ayarlamalarınızın daha yapısal olması gerektiği anlamına gelir.

sahne perdesi fiyatları

akustik perde fiyatı

Oda bölücü perdeler ve pencere perdeleri arasındaki fark nedir?
Bunu dikkatlice okuyun. 2’si arasında hiçbir fark yok. Biz sadece ürünü bir kullanım için, farklı bir kullanım için açıklamayı seviyoruz. Oda bölücü perde, oda bölücü olarak test edilmiştir, bu nedenle kaplamaya göre değişen 11db ses yalıtımına sahiptir ve pencere perdesi çift camlı bir pencerenin önünde test edilmiştir, bu nedenle çift camlı pencerenin üzerinde 4 db’lik bir yükselme vardır.