Piyano odası ses yalıtımı; çalışma yapılan bir ortamda sesler dış ortama çıktığında çevrede yaşam sürdüren insanlar rahatsızlık duyabilir. Piyano ile çalışma yapan bir insan keyifli bir şekilde çalışmasına devam edebilmesi için sesin kaçtığı bölgeye ses yalıtımı yapılmalıdır.

Sunduğumuz hizmetler ;

  • Toptan ve Perakende Satış
  • Akustik Projelendirme ve Tasarım
  • Uygulama
piyano salonu ses yalıtımı
piyano salonu ses izolasyonu
piyano salonu ses izolasyon malzemeleri

Piyano Odası Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Kimseyi rahatsız etmeden piyano ile çalışma yapabilmek için ses kesici malzemeler ile bir uygulama yapılmaktadır. Piyano çalınan ortamlarda dışarı ses geçişi kesildikten sonra yankı yalıtımı sağlamak için akustik panel yada süngerler tavan, zemin ve duvarlara kaplanmaktadır.

piyano odası ses izolasyonu
piyano odası duvar kaplama

Piyano Odası Duvar Kaplama

Odadaki gürültüyü kontrol eden belirli bir ortamda canlı ve parlak bir sesi yönetebilen ve oluşturan dengeli bir ses elde etmek isteyenler için kumaş kaplı panel kullanılabilir.

piyano odası zemin kaplama

Piyano Odası Zemin Kaplama

Zeminde oluşan darbe ve topuk sesinin önüne geçerken hacim akustiği sağlamaya yardımcı olan akustik halı hem dekorasyon hem de yalıtım amaçlı kullanılır.

piyano odası tavan kaplama

Piyano Odası Tavan Kaplama

Asma tavan panelleri; birçok perfore seçeneği ile yüksek akustik imkanı sağlayan, farklı boy ve ebatta birleştirmiş dekoratif bir akustik tavan ses yalıtım malzemesidir

Piyano Odası Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Stüdyolarda profesyonel çalışmalar yapmanız için içerdeki akustik düzenlemenin iyi yapılandırılmış olması gerekmektedir. Bu düzenlemeler akustik süngerler ve akustik kumaş paneller aracılığı ile yapılır. Her iki üründe iyi ses emici ürünlerdir ve akustik mekanlarda kullanılmaktadırlar. Kumaş kaplı ses yalıtım panelleri akustik yalıtımı sağlamak için akustik düzenlemede kullanılır. Bariyerli süngerler de piyano odası ses yalıtımı uygulamalarında kullanılabilir.

Piyano odası ses yalıtımı m2 fiyatları için proje ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

piyano odası ses yalıtımı
piyano odası ses izolasyon malzemeleri
piyano odası ses izolasyonu