Duvar Ses İzolasyonu Malzemeleri

ses izolasyonu malzemeleri

Ortak komşu duvar ses izolasyonu malzemesi olarak ses yalıtım bariyeri ve ses izolasyon süngeri kullanılabilir. Karkas sistemi yerine sadece ürün kullanımında ki bu mekanik ortamlarda daha çok tercih edilir bariyerli akustik süngerler yaygındır.

Tavan Ses İzolasyonu Malzemeleri

ses izolasyonu malzemeleri m2 fiyatları

Katlar arası ses izolasyonu malzemesi olarak duvarda yapılan işlemler yapılabilir. Tavanda asma tavan sistemleri olması durumunda yapılacak işlem ve kullanılan malzemeler farklılık gösterebilir.

Zemin Ses İzolasyonu Malzemeleri

ses izolasyonu malzemeleri nelerdirı

Zemin parke şap beton halı seramik altı ses izolasyonu malzemeleri olarak evapan® ses yalıtım şiltesi akustik şilte kauçuk levha mantar şilte rulo levha mantarlı kauçuk levha süngerpan ses bariyeri gibi pek çok malzeme ile sonuç almak mümkün.

Sıkça Sorulan Sorular

Süngerpan Nedir?

Süngerpan, rebonded bondex ses kesici izolasyon süngeri yüksek yoğunlukta üretilen, sünger parçalarının tekrar sıkıca yoğun birleşiminden oluşan süngerlerdir. Yüksek frekanslı sesleri kesebilen bondex ses kesici süngerler duvar tavanlarda ses yalıtımı amacıyla hatta zeminlerde de titreşim emici malzeme olarak kullanılabilir.

Zemin ses yalıtım malzemeleri nelerdir ?

Zemin ses yalıtımı alt kata giden titreşimli sesleri ve gürültüyü engellemek için yapılan uygulamalardır. Şap veya parke altında uygulama yapılabilir. Akustik ortamlarda evinizde halı kullanmak istiyorsanız onun için titreşimi engelleyen dekoratif halı kullanılır. Zeminde parke altında yumurta formlu mantarlı kauçuk levha, epdm ses bariyeri ve süngerpan kullanılarak etkili sonuç elde edilir. Ayrıca mümkünse hava boşluğu bırakmakla ses izolasyonu performans gücünü arttırabilirsiniz. Şap altında kauçuk levha bariyer ve ses kesici süngerpan kullanarak da zemin ses izolasyonu sağlanır.

Epdm Ses Bariyeri Nedir ?

Epdm ses bariyeri, yoğun gürültünün kesilmesi için istenilen yerlerde süngerler arasına uygulanan ses yalıtım malzemeleridir. EPDM direk kesilmesi isteniyorsa kullanabilmektedir. Akustik Süngerler ile birlikte çalışabilir epdm bariyerleri mükemmel akustik performans ve dayanıklılık sağlamaktadır. Ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtımlarında kullanılabilir.

Ses Yalıtım Bandı Ne İçin Kullanılır ?

Ses yalıtım bandı, kapı araları ve boşluklara kullanılan kendiliğinden yapışkanlı ses yalıtım malzemesidir. Alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımında galvanizli çelik sac profillerinin altına yapıştırılır ses yalıtım bandı, ses köprülerini ortadan kaldırarak duvarların ses yalıtım performansını artırır.

Aksa Rapid Sünger Yapıştırıcı nasıl uygulanır ?

Aks rapid sünger yapıştırıcı, yanmayan, solvent bazlı, tek komponentli, püskürtülebilen, kuvvetli yapıştırıcılığa sahip olan bir yapıştırıcıdır. PU yumuşak köpük, dokunmuş ve dokunmamış mensucat, deri vb. ürünler ile metal, ahşap, ABS ve PS esaslı plastikler ve solvente dayanıklı diğer malzemeler için uygundur. Uygulamadan önce yüzey iyice temizlenmelidir. Malzemelerden biri yüksek emme gücüne sahipse, yapıştırıcı uygulanacak yüzeylerin ikisine de sürülmelidir.

Heraklite Ahşap Yünü Ses Yalıtımı Sağlar Mı?

Heraklite ahşap yünü, yapılışı ahşap talaşının rendelenmişi ve çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesiyle oluşur. Heraklite ahşap levhalar çok dayanıklıdır. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder.Heraklite ahşap yünü sadece ses yalıtımı sağlamaz, ısı yalıtımında çok iyi bir yalıtım malzemesidir.