Akustik Sünger Ses Yalıtımı Sağlar mı ?

HomeAkustik Sünger Ses Yalıtımı Sağlar mı ?

Akustik sünger ses emici özellikte bir üründür. Yankı yalıtımı sağlar. Ortam akustiği düzenlemektedir. Ayrıca ses yalıtımına katkı sağlar fakat ses kesici özellikte olmadığı için yüksek bir performans sergileyemez. Bu nedenle ses geçişlerini engellemek için ses kesici özellikte malzemeler ile beraber uygulanmaktadır.

akustik süngerler ses yalıtımı sağlar mı

akustik süngerler ses yalıtımı sağlar mı

Akustik süngerler akustik ses yalıtımı sağlayan ortam akustiğini düzenleyen ses yalıtım malzemesidir. Tek başına duvarlarınıza uyguladığınızda ortamdaki yankı gibi istenmeyen etkilerden arınabilirsiniz. Akustik süngerlerin ses yutum verileri yüksek ürünlerdir. Ama tek başına kullanıldığı takdirde çok şiddetli sesleri kesemez. Üstün performans için akustik süngerlerin bariyerli olanlarını tercih edebilirsiniz. Bariyerli Akustik Süngerler arasındaki Epdm Ağır Ses Bariyeri sayesinde yüksek şiddetli sesleri kesmekte profesyonel bir üründür.

ses yalıtım malzemeleri

Akustik süngerler daha çok ortamın akustiğini sağlamak amacıyla kullanılır. Müzik odaları, reji ,stüdyo, hastahane, okul, konferans salonları ve bir çok alanda kullanılır. Yanmaz özelliği sayesinde en çok tercih edilen ses yalıtım ürünlerinden biridir. Makine daireleri, kazan dairesi, fabrikalar, kompresör odaları, asansör kabini, marin tekne motoru gibi bir çok alanda kullanımı mevcut ve yaygın bir üründür.

bariyerli ses yalıtım süngeri

bariyerli ses yalıtım süngeri

[Toplam: 2   Ortalama: 4/5]