Akustik kumaş kaplı daire panel, iç mekanlar için dekoratif, yüksek performanslı, ses yutucu bir üründür. Paneller, bir renk ve şekil vurgusu olarak ayrı ayrı veya bir gruplama olarak birlikte kurulabilir. Standart veya müşteri tarafından belirlenen kaplamalar fabrikada yüze, yanlara ve tam olarak uyarlanmış kenarlara ve köşelere sahip bitmiş bir ürün sağlamak için geri döndürülür.

Sunduğumuz hizmetler ;

 • Üretim
 • Camyünü Dolgulu Paneller
 • Toptan ve Perakende Satış
 • Akustik Projelendirme ve Tasarım
 • Uygulama

akustik kumaş kaplı daire panel

kumaş kaplı daire panel

Akustik Kumaş Kaplı Daire Panel Teknik Özellikleri

 • Kalınlık : 20mm, 30mm, 40mm, 50mm – İsteğe bağlı olarak farklı kalınlıklarda üretilir
 • Çap: Minimum – 20cm x 20cm Maksimum – 120cm x 120cm
 • Renk : Akustik Kumaş Kartelasıyla Sınırlı
 • İç Malzeme : 95 Kg/m3 Cam Yünü ,Taşyünü, Basotect Sünger ve Akustik Sünger Dolgulu Paneller
 • Uygulama : Modeline göre Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı) ve  Z-Clips yöntemi ile uygulanabilir
 • Akustik : NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır.
 • Kenar Detayı : Düz ve güçlendirilmiştir akustik kumaş ile çevrelenir

Akustik Kumaş Kaplı Daire Panel Hangi Amaçlarda Kullanılır ?

Daire duvar ve tavan paneli yüzeylere yansıyan gürültünün sönümlenmesi sağlanarak iç mekan akustiğinde iyileştirme ve dekoratif akustik çözüm olmaktadır. Akustik Daire Akustik Paneli, ortam gürültüsünü kontrol etmek için ofisler, restoranlar, kiliseler ve okullar gibi ortamlar için mükemmel bir seçenektir. Dairesel şekilli ses emici panellerimiz çeşitli sorunları çözmek için tasarlanmıştır: temelde gürültüyü kontrol etmek, yankıyı ortadan kaldırmak ve bir odadaki tarak filtrelemeyi kontrol etmek için. Dilerseniz tavanda askı aparatı ile veya duvar ve tavanda yapıştırma yöntemi ile kullanabileceğiniz yapıya sahiptir.

Akustik Kumaş Kaplı Daire Panel Nerelerde Kullanılır ?

Kumaş kaplı daire duvar ve tavan panelleri çok amaçlı odalar, endüstriyel tesisler, spor salonları, stadyumlar, konser salonları veya akustik, estetik ve değerin göz önünde bulundurulduğu herhangi bir alanda kullanılabilir. Akustik ses yalıtımı uygulamalarında hangi malzemenin kullanılacağı ve ne kadar uygulanması gerektiği akustik düzenleme uygulamaları için son derece önemlidir. Neden ? Malzemenin çok kullanılması demek sesi tamamen engellemek değildir. Bu malzemeyi kullanarak işlem yaparken gerektiğinden fazla kullanmanız durumunda mekan içindeki sesi boğabilir bu belirli bir ses kalitesi elde edilmesi gereken alanlar için geçerlidir. Özellikle hacim akustiği gerektiren mekanlarda akustik ölçüm ve danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Akustik Kumaş Kaplı Daire Panel Fiyatı

Akustik Kumaş Paneller , ürün içeriğine, kumaş türüne, panel ölçüsü ve kalınlığına göre fiyatlandırılır. Uygun kapsama alanı için kaç tane ses emici panele ihtiyacınız olduğuna dair sorularınız varsa, lütfen info@aksaacoustic.com mailimize odanızın boyutlarıyla ilgili bilgi veya bir oda analizi gönderin . Gönderdiğiniz detaylar doğrultusunda tarafımızdan akustik projelendirme ve tasarım, satış ve uygulama desteği alabilirsiniz.

akustik kumaş kaplı panel paketleme

Kumaş Kaplı Daire Panel Nasıl Uygulanır?

Daire model kumaş kaplı akustik panel ile akustik ses yalıtımı uygulaması yapabilmek için 3 yöntem bulunmaktadır.

 1. Yapıştırma Yöntemi : Sıvı solid yapıştırıcı panelin uygulanacağı alana sürülür ardından panel monte edilir.
 2. Z Klips Yöntemi : Panel uygulamasında yapıştırıcı kullanmak istemeyip panelin arkasına ve yüzeye takılan aparatlar sayesinde uygulama yapılır.