Bariyerli ses izolasyon süngerleri epdm ağır bariyer dediğimiz malzeme ile kullanılan üstün kes kesici performansı sağlayan ses yalıtım malzemesidir. İki ses yalıtım süngerinin arasına epdm ağır ses bariyeri uygulanması ile oluşan ses kesici sünger çeşididir.

Süngerpan ses yalıtım süngerleri ve akustik süngerlerin yetersiz kaldığı yerlerde bu süngerler ile birlikte epdm ağı bariyer uygulanır. Üstün ses yalıtım performansı sağlar. Tek başına duvara uygulanabilir. Yüksek seslerin yalıtılmasında kullanılır. Isı ve ses iletimi keser. Kalınlıkları ve ebatları değişir. Akustik düzenlemeyle birlikte güçlü ses yalıtımı sağlar.

bariyerli ses yalıtım süngeri modelleri

Bariyerli Süngerpan

Ses yalıtım uygulamalarında gürültünün yoğun olduğu ortamlarda yetersiz kalındığı durumlarda ses bariyeri ile beraber süngerpan® kullanılmaktadır. 

çift tarafı bariyerli süngerpanbariyerli süngerpan

Çift Tarafı Bariyerli Süngerpan

Bariyerler ince yapısına rağmen yüksek ses kesimine sahip olduğu için süngerpanın çift yüzünde de kullanarak ses yalıtım değerini artırıyor ve alandan tasarruf sağlıyor.

Bariyerli Bondex Sünger

Geniş kullanım alanları ve etkili ses yalıtımı özelliği ile çok tercih edilen ürünlerden biridir. Gürültü, yankı ve titreşime karşı hassas olan ve kullanımı ile yüksek frekanslı seslerde etkilidir.

bariyerli akustik süngerpan

Bariyerli Akustik Süngerpan

Süngerpan® , ses bariyeri ve akustik sünger. Üçü de ses yalıtımı projelerinde kullanılan ürünlerdir. Sesin geldiği noktalarda kullanılarak akustik ses yalıtımı sağlayabilirsiniz.

bariyerli akustik bondex sünger

Bariyerli Akustik Bondex Sünger

Bondeks sünger sıkıştırma işleminden geçirilmiş yoğunluğu yüksek olan bariyerli ses yalıtım süngerleridir. Yüzeyinde kullanılan akustik sünger çınlama, yankılanma gibi ses sorunları engeller.

tek tarafı bariyerli bondex sünger

Tek Tarafı Bariyerli Bondex Sünger

Çeşitli ses yalıtım bariyerleri ile lamine edilebilen ses yalıtım süngerlerinden biri olan bondex sünger çok yüksek ses desibeli olmayan yerlerde tek tarafı bariyerli bir şekilde kullanılır.

bariyerli yanmaz akustik sünger

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

Bariyerli akustik süngerler, hem akustik yalıtım hem de ses izolasyonu sağlamanız için kullanılabilir bariyerli ses izolasyon süngerleridir.

bariyerli basotect melamin sünger

Bariyerli Basotect Melamin Sünger

Antibakteriyel malzeme kullanılması gereken ortamlarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayabilen bariyerli ses izolasyon süngerleridir.

Bariyerli Ses Kesici Süngerlerin Özellikleri

Bariyerli ses izolasyon süngerleri, Kullanılacak en kalın ve yoğun malzeme en iyi ses yalıtım performansını sağlar, Kapalı gözenekleri sayesinde ısı ve ses iletim katsayıları oldukça düşüktürler. Değişik kalınlık ve ebatlarda üretilebilir. Bariyerli akustik ses yalıtım süngerinde üst kısımda kalan akustik sünger ise akustik düzenlemeyle birlikte güçlü bir ses izolasyonu sağlar.

bariyerli basotect süngerpan tavan ses yalıtımı

Bariyerli Ses İzolasyon Süngerlerinin Kullanım Alanları

 • Jeneratör Odası Ses İzolasyonu
 • Makina Dairesi Ses İzolasyonu
 • Asansör Dairesi Ses İzolasyonu
 • Kazan Dairesi Ses İzolasyonu
 • Enstrüman Çalgı Odası Ses Yalıtımı
 • Hidrofor Odası Ses İzolasyonu
 • Kompresör Odası Ses İzolasyonu
 • Piyano Odası Ses Yalıtımı
 • Stüdyo Ses Yalıtımı
 • Hastane EMAR (Mr) Odası Ses Yalıtımı
 • Bateri Odası Ses Yalıtımı
 • Akustik Oda Ses Yalıtımı
 • Müzik Odası Ses Yalıtımı
 • Tekne Motor Kabini Ses Yalıtımı
bariyerli akustik bondex ses yalıtımı

Bariyerli Ses İzolasyon Süngerleri M2 Fiyatları

Malzemelerimizi e-mağaza sayfasından direkt satın alabilir veya projenize özel fiyat almak için iletişim bilgilerimizi kullanarak satış ofisimizden fiyat alabilirsiniz. 

En kaliteli ürünler ve en uygun fiyatlar için Aksa Acoustic®