Korku evi ses yalıtımı neden yapılır ? Korku evleri genellikle yaşam alanlarına yakın yerlerde yapılır. Tabii ki içeride korku olacağı için bağrışlarda yükselecektir. Bundan dolayı yüksek ses kesim gücüne sahip ses yalıtım malzemeleri kullanılarak korku evi ses yalıtımı uygulamaları yapılması gerekmektedir. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen evden kaçış oyunları aynı zamanda odadan kaçış ya da korku evi oyunları olarak da bilinmektedir. Korku evlerindeki amaç insanları korkutarak aksiyon dolu bir macera yaratmaktır. Bu esnada yüksek sesli korkunç sesler ortama yayılır. Hem de misafirlerinizin korku dolu çığlıklarını bastırmak hem de oyun esnasında kullandığınız müzikler çevrenizdeki insanları rahatsız edebilir.

korku evi ses yalıtımı
korku evi ses izolasyonu
korku evi akustik düzenlemeleri
korku evi akustik ses yalıtımı
korku evi ses izolasyon malzeme fiyatları

Korku Evi Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Akustik sünger, kumaş paneller, bariyerli sünger vb. bir çok ses yalıtım malzemesi kullanabilirsiniz. Korku evinizi (oyundan kaçış) ses yalıtımı yaptırarak civardaki insanların rahatsız olmasından çekinmeden müşterileriniz keyifle oyunu oynayabilir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

korku evi ses yalıtım malzemeleri
korku evi ses yalıtım malzeme fiyatları
korku evi duvar kaplama

Korku Evi Duvar Kaplama

Bariyerli Akustik Bondex ortamda eko, yankı, titreşim gibi sesleri duvarda uygulanarak sesi izole eder.

korku evi zemin kaplama

Korku Evi Zemin Kaplama

Düşen nesne, ayak sesleri, çarparak kapıların gibi sesleri engellemek için mantarlı kauçuk levha kullanılır.

korku evi tavan kaplama

Korku Evi Tavan Kaplama

Tavanlarınıza bariyerli süngerpan uygulayarak sizden giden ve çevreyi rahatsız eden  sesleri engeller.

Korku Evi Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Korku evlerinde ses yalıtımı ile içerdeki akustik düzenlemenin iyi yapılandırılmış olması gerekmektedir. Bu düzenlemeler akustik süngerler ve akustik kumaş paneller aracılığı ile yapılır. Her iki üründe iyi ses emici ürünlerdir ve akustik mekanlarda kullanılmaktadırlar.

Kumaş kaplı ses yalıtım panelleri yalıtımı sağlamak için akustik düzenlemede kullanılır. Bariyerli süngerler de sesleri kesmek için kullanılabilir.

korku evi ses izolasyon malzemeleri