Epdm ses bariyeri yoğun gürültünün engellenmesi için kullanılan rafineri ( petrol ürünlerinin ortaya çıkmasına olanak sağlayan tesis ) ürünü olan Etilen ve Propilen maddelerinden üretilmiş sentetik kauçuktur.

Ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtımlarında kullanılabilir. Ses yalıtım süngeri ile birlikte lamine edilerek uygulanabilir bu sayede hem ses izolasyonu hem de akustik yalıtım sağlanır

Sunduğumuz hizmetler ;

  • Toptan ve Perakende Satış
  • Akustik Projelendirme ve Tasarım
  • Uygulama
agir-epdm-ses-yalitim-bariyeri
epdm ses yalıtım izolasyon bariyeri

EPDM Ses Bariyeri Teknik Özellikleri

Özellikler / Properties Standart Birim / Unit Değer / Value
Yüzey Ağırlığı / Surface Density D45 1012 Kg / m2 5 ­ ± 1
Kalınlık / Thickness D45 1013 mm / min 2,3± 0,5
Çekme Dayanımı / Tensile Strength (L)
Çekme Dayanımı / Tensile Strength (T)
D41 1099 N / cm2 min. 150
min. 125
Uzama / Ultimate Elongation (L)
Uzama / Ultimate Elongation (T)
D41 1099 % min. 50 %
min. 80 %
Yırtılma Mukavemeti / Tear Strenght (L)
Yırtılma Mukavemeti / Tear Strenght (T)
D41 1126 N 22
23
Sertlik / Hardness DIN 53505 Shore A 85

EPDM Ses Bariyeri Hangi Amaçlarda Kullanılır ?

Kauçuk Epdm ağır bariyer ürünleri, bir titreşim kaynağından yayılan darbe ve yapı kaynaklı gürültüleri düşürerek akustik performans sağlar.Ayrıca İnşaat sektöründe projeleri zemin ve duvar yalıtım elemanları olarak çok yaygın kullanılır.

Ses yalıtım bariyerleriyoğunluğu yüksek ürünlerdir. Gürültü ister bir kompresör muhafazasından, ister gürültülü bir hava kanalından, bir drenaj borusundan veya büyükbabanın çok yüksek bir çentik sesi çıkaran TV’sinden geliyor olsun, kolay takılan ses geçirmez bariyerler, alanınıza huzur ve sessizlik kazandırmaya yardımcı olabilir.

EPDM Ses Bariyeri Nerelerde Kullanılır ?

 Konuşma, televizyon veya stereo ses gibi yaygın gürültülerin alanlara girip çıkmasını önlemek için bir ses yalıtımı malzemesi arıyorsanız, ses bariyerleri en popüler giriş seviyesi seçeneklerimizden biridir. Ses bariyerlerimiz, yalnızca sessizleştirilmesi gereken kısa süreli bir gürültü ise veya gerçekten kurulum gerektirmeyen bir çözüm arıyorsanız harika bir seçenektir.

Ses geçirmez bariyerler, ses enerjisini ve titreşimi engellemek, söndürmek ve saptırmak için beraberinde kompozit vinil, köpük veya fiberglas katmanları kullanır. Genellikle esnektirler ve boruların etrafına, alçıpanın üstüne ve tekne kabinleri ve araç gövdeleri gibi geleneksel olmayan alanların içine monte edilmesini inanılmaz derecede kolaylaştıran yapıya sahiptir.

EPDM Ses Bariyeri Nasıl Uygulanır?

Uygulama modelleri kullanılacak alana ve yapılacak işleme göre farklılık gösterebilir. Mevcut ses yalıtımı yapılması istenen bölge bariyerin düz bir şekilde nüfuz edebildiği alan olarak tercih edilmelidir. Uygulamada silikon veya yapıştırıcı kullanılsa dahi ortam sıcaklığının artması ile uygulama sonrası sorunlar yaşanabilir. Bundan dolayı bariyerin köşe ve orta kısımlarında vidalama yapılması tavsiye edilmektedir. 

Epdm ses bariyeri petrol ürünü olduğu için sağlık açısından özellikle kapalı ortamlarda açık bir şekilde kullanılmamalıdır. Yüzeyi alçıpan, boardex, vidipan vb malzeme ile kapatıldıktan sonra birleşim yerlerine silikon çekilmelidir. Bu şekilde konutlarda, ofis alanlarında, idari merkezlerde vb. rahatlıkla kullanılabilir.