Zemin yalıtım malzemeleri nelerdir ? Nerelerde nasıl kullanılır ? Fiyatları nelerdir ? Hangi amaç için kullanılır ? Gibi soruların cevaplarına bu içeriğimizle ulaşabilirsiniz. Zemin ses yalıtımı nedir ? Alt kata giden titreşimli sesleri ve gürültüyü engellemek için zemin yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılan teknik uygulamalardır. Halı, seramik, şap veya parke altında uygulama yapılabilir. 

Zemin Yalıtım Malzemeleri

Şap Altı Kauçuk Levha

Zemin darbe gürültüsü azaltma altlığı, bu soruna yardımcı olmak için tasarlanmıştır. 

Mantarlı Kauçuk Levha

Her yıl daha uzun performans ve sürekli akustik gürültü azaltma için küf ve küfün yanı sıra sıkıştırmaya da dayanıklıdır

Parke Altı Mantar Şilte

Ses yalıtımına daha çevreci bir çözüm için geri dönüştürülmüş granül mantardan yapılmıştır.

EvapanAkustik Şilte

Ses yalıtım şiltesi olarak parke şap halı altı ses yalıtımı uygulamalarında tercih edilebilir.

Akustik Karo Halı

Ofis akustiği, hacim akustiği gibi teknik uygulama yapılan alanlarda akustik düzenleme ve şık görünüm sağlayan 50x50cm boyutlarında halılardır.

Kauçuk Tabanlı Akustik Rulo Halı

Her alanda evinizde ofisinizde hastanede showroomda fuar alanlarında duvardan duvara uygulama kolaylığı sağlayan kauçuk tabanlı akustik halı modelleridir.

Zemin Yalıtım Malzemeleri Uygulama Alanları

Bu uygulamaların yapılması gereken ofis, sinema salonu, konferans salonu, hacim akustiği, inşaat akustiği, bina akustiği, titreşim izolasyonu, makine altı ses yalıtımı, stüdyo odası, müzik enstrüman odaları ve daha bir çok alanda kullanılabilir. 

Zemin Yalıtım Malzemeleri Özellikleri ve Faydaları

 • Yüksek performanslı gürültü kontrolü
 • Uygun maliyetli
 • Geri dönüştürülmüş kauçuk malzemeler
 • STC ve IIC derecelendirmeleri sağlar
 • Titreşimleri sönümler
 • Rahat ve dayanıklı
 • Kurulumu ve çalışması kolay
 • Rulo ile satılır
 • Çoğu döşeme düzeneği ile çalışır

Zemininizi Ses Yalıtımı Düşündüğünüzden Daha Kolay

Ses geçirmez döşeme ihtiyacı genellikle dış gürültüden ziyade evin kendisinden gelen istenmeyen titreşim seslerinden kaynaklanır. Örneğin, zeminler için ses yalıtım malzemesi, bazen bir evin “yerleşmesi” ile ilişkilendirilen gıcırdama, gıcırtı, çıngırak ve tuhaf sesler gibi yapısal ve titreşimli ses iletimlerini azaltmaya odaklanma eğilimindedir.

Aksa Akustik®, özellikle döşeme düzeneğinizin Ses İletimi ve Darbe Yalıtım Sınıflarını iyileştirmek için  çeşitli etkili ve uygun fiyatlı ses geçirmez döşeme ürünleri sunar . Döşeme kirişi izolatörleri, ses iletimini, özellikle kontrol edilmesi zor olan düşük frekanslı sesleri azaltmak için döşemeyi yapısal desteklerden ayırır.

zemin yalıtım malzemeleri

Zemin Ses Yalıtımı İki Tür Gürültüyü Tedavi Eder

 • Darbe Gürültüsü

Yerde yürüyen insanların sonucu. Ayak sesi zeminde titreşimlere neden olur. Ve bu titreşimler zemine, kirişlere yayılır ve ardından aşağıdaki odanın tavanından geçer.

 • Havadaki Gürültü

Konuşan insanlar, yüksek sesli bir TV veya büyük bir müzik olsun, havada dolaşan ses.

Diğer Zemin Yalıtım Malzemeleri ;

Akustik ortamlarda evinizde halı kullanmak istiyorsanız onun için titreşimi engelleyen dekoratif halı kullanılır. Zeminde parke altında yumurta formlu mantarlı kauçuk levha, epdm ses bariyeri ve süngerpan kullanılarak etkili sonuç elde edilir. Ayrıca mümkünse hava boşluğu bırakmakla ses izolasyonu performans gücünü arttırabilirsiniz. Şap altında kauçuk levha bariyer ve ses kesici süngerpan kullanarak da zemin ses izolasyonu sağlanır.

Nasıl Yapıyoruz ?

Zeminlerde genellikle titreşimli sesleri örnek olarak bir bateri çalınması ile oluşacak darbe kaynaklı sesi veya topuklu ayakkabı ile zeminden giden sesleri düşünün bu sesleri engellemek için kauçuk levha veya bondex sünger dediğimiz ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Mekanının fotoğrafları veya canlı gözlemler sonucu malzeme teşhisi yapılır. Bu işlemler bittikten sonra onayladığınız takdirde en kısa sürede uygulama ekibimizle işlemi tamamlar.