Yüzer oda ses yalıtımı, bütün frekans bantlarında izolasyon sağlayabilmek amacı içindir. Mevcut odanın içerisine yapılan ve tabana temas etmeyen bir döşeme üzerine inşa edilen ses izolasyonlu duvar tavan ve döşemelerden meydana gelmektedir. Alt kata giden titreşimli sesleri ve gürültü , üst kata giden ses ve duvarlar arası geçiş yapan rahatsız edici seslerin kesilmesi amacıyla yapılmaktadır. 

yüzer oda ses yalıtım malzemeleri
yüzer oda akustik ses yalıtımı
yüzer oda ses izolasyon malzeme fiyatları
yüzer oda ses yalıtım malzeme fiyatları

Yüzer Oda Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Uygulamaları yapabilmek için aks rapid solid yapıştırıcı gerekir. Yapıştırıcıyı malzemenin uygulanacağı alana çok fazla olmayacak şekilde sürüp ardından çok fazla beklemeyerek malzemeyi uyguluyoruz. Firmamız ses yalıtımı uygulaması ve ürün satışı yapmaktadır. Kendinizde yapabileceğiniz uygulama için malzeme siparişi alabilir yada ürün montaj uygulaması için uygulama talep edebilirsiniz. Ses İzolasyonunda kullanılacak detaylı malzemeleri sitemizden inceleyebilirsiniz.

>

 
yüzer oda ses yalıtımı
yüzer oda ses izolasyonu
Yüzer oda duvar kaplama

Yüzer Oda Duvar Kaplama

Odadaki gürültü enerjisini aynı anda kontrol edebilen ve yine de belirli bir ortamda  bir sesi yönetebilen ve oluşturan dengeli bir ses yalıtımı  elde etmek isteyenler için süngerpan kullanılır.

Yüzer oda duvar kaplama

Yüzer Oda Zemin Kaplama

Zeminde oluşan darbe ve topuk sesinin önüne geçerken hacim akustiği sağlamaya yardımcı olan kauçuk levha hem izolasyonu hem de ses yalıtımı sağlar.

Yüzer oda tavan kaplama

Yüzer Oda Tavan Kaplama

Yüksek ses kesim kalitesine sahip sıkıştırılmış sünger arası sandviç panel ürünlerinden olan bu malzeme arasına konulan ağır ses bariyeri sayesinde ciddi oranda verim sağlar.

Yüzer Oda Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Yüzer oda ses yalıtımı uygulamalarımız ile ses dalgalarının oluşturduğu eko, yankı, çınlama gibi etkilerden kurtulmanızı sağlar.

Tavan ve duvar bölümlerinde 15 er cm lik boşluk bıraktırılarak konstrüksiyon yapmakta  ve dış yüzeylere, mdf osb gibi ağaç panelleri uygulamaktayız. İç yüzeylere konstrüksiyon üzerine ağır bariyerli 5 cm süngerpan yapıştırıldıktan sonra çift kat alçıpan kapatma yapılarak yüzer oda ses yalıtım uygulamamızı tamamlamaktayız.

Yüzer oda ses yalıtımı yapımı başlı başına maliyet gerektiren uygulamalardan biridir. Yüzer oda da yapılan ses yalıtım uygulamalarının doğru bir şekilde yapılmaması ,yanlış malzemenin kullanılması ve nitelikli kişiler tarafından yapılmaması da bu maliyeti daha fazla artırmaktadır.

yüzer oda ses izolasyon malzemeleri