Ses yalıtımında kullanılan malzemeler nelerdir ? Hangi alanlarda hangi ses yalıtım malzemesinin kullanımı daha uygun olur ? Ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında çeşitli ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Uygulama yapılan mekanda, gürültü şiddeti, gürültünün kaynağı ve tercihlere uygun ses yalıtımı malzemesi önerilmektedir. Örneğin; ses tavanınızdan geliyor ise üst komşunuzun fedakarlık yaparak zeminine zemin şiltesi uygulaması yaparak üst kattan gelen topuk, titreşim sesini engellemesi gerekli ama ses duvarınızdan geliyor ise sesin kaynağı olan bölgeye bondex sünger ve çeşitli malzemeler uygulayarak gürültü şikayetinizden kurtulabilirsiniz.

Duvar ve Tavan Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Duvar, duvar arası, alçıpan arkası, tavan, tavan üstünde kullanılan malzemelerdir. Ses geçişlerini önlemek için kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Epdm ses bariyeri, bariyerli süngerpan, bondex süngerpan, taş yünü, heraklite ahşap yünü, ses yalıtımı bandı gibi malzemeler doğru uygulaama yapılır ise sesi %90 kesmektedir.

Zemin Uygulamalarında Kullanılan Malzemeler

Zeminlerde oluşan gürültü problemi genelde alt katta bulunan komşunuzu rahatsız etmektedir. Zemindeki titreşim ve gürültü alt kata giderek orda gürültü oluşmasını sağlar. Bu titreşim ve gürültüyü önlemek için zemin ses yalıtımı yaptırmanız gerekir. Mantar şiltesi, mantarlı kauçuk, akustik karo halı, zemin kauçuk levha, parke altı mantar şiltesi, aks titreşim askı takozu, kauçuk tabanlı akustik halı gibi zemin ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

titreşim sönümleyici malzemeler nelerdir

kauçuk levha şilte

Kauçuk Levha – Şilte

mantarlı kauçuk şilte

Mantarlı Kauçuk Levha – Şilte

mantar şilte titreşim alıcı malzemeler

Mantar Levha – Şilte

akustik karo halı fiyatları ofis halısı malzemeleri

Akustik Karo Halı

50 * 50cm ebatlarında ses yalıtım değerleri farklı renk ve modelleri sayesinde alanınızı kendinize özel oluşturmanıza imkan tanırken akustik ses yalıtımı sağlar.

akustik duvardan duvara halı pvc tabanlılar stüdyo malzemeleri

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı

Pvc ve kauçuk tabanlı duvardan duvara akustik halı modellerimizi zeminde oluşan darbe ve topuk seslerini engellemek aynı zamanda mekan içindeki akustik dengeyi korumak için kullanabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Akustik ses yalıtımı, akustik veya sesin kalitesinin önemli olduğu yerlerde ses sorunlarını ortadan kaldırmak ve kaliteli ses almak adına yapılan çalışmalardır. Akustik süngerler, akustik kabinler ve dekoratif kumaş kaplı paneller kullanılır.

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER

Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz.

dekoratif akustik süngerler

Dekoratif süngerler mekanlarda ses sorunlarını çözümlemek için uygulanan akustik süngerler bunun yanında ortama güzel bir görünüm kazandırmak ve dekoratiflik sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Dekoratif süngerler çeşitli renklerde ve farklı desenlerde elde edilebilmektedir.

basotect melamin sünger

Melamin köpük basotect sünger hammadesi melamin olan antibakteriyel akustik ses yalıtım süngeridir. Düşük yoğunlukta yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik köpüktür.

akustik kabinler

Akustik kabin, birbirinden bağımsız şekilde imal edilen ses yalıtımlı duvar-tavan-zemin-kapı ve pencerelerin birbirine montajı sonrası ortaya çıkan sistemin bütünüdür.Bu sistem sayesinde içerideki sesin dışarı çıkması, dışarıdaki sesin kabin içine girmesi engellenir.

akustik paneller

Akustik paneller mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren dekoratif akustik panellerdir.

akustik ahşap paneller

Akustik ahşap paneller, yankı ve yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli modelleri mevcuttur. Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım eden kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir.

Ses yalıtımında ve ses izolasyonunda kullanılan malzemeler fiyatları ve detaylı bilgi için lütfen satış ekibimiz ile iletişime geçiniz.