Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

HomeSes Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler

Ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında çeşitli ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Uygulama yapılan mekanda, gürültü şiddeti, gürültünün kaynağı ve tercihlere uygun ses yalıtımı malzemesi önerilmektedir. Örneğin; ses tavanınızdan geliyor ise üst komşunuzun fedakarlık yaparak zeminine zemin şiltesi uygulaması yaparak üst kattan gelen topuk, titreşim sesini engllemesi gereki ama ses duvarınızdan geliyor ise sesin kaynağı olan bölgeye bondex sünger ve çeşitli malzemeler uygulayarak gürültü şikayetinizden kurtulabilirsiniz.

Duvar, Tavan Uygulamalarında Kullanılan Malzemeler

Duvar, duvar arası, alçıpan arkası, tavan, tavan üstü’nde kullanılan malzemelerdir. Ses geçişlerini önlemek için kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Epdm ses bariyeri, bariyerli süngerpan, bondex süngerpan, taş yünü, heraklite ahşap yünü, ses yalıtımı bandı gibi malzemeler doğru uylama yapılır ise sesi %90 kesmektedir.

Ses Yalıtım Bandı

Bondex Süngerpan

Epdm Ses Bariyeri

Taş Yünü

Bariyerli Süngerpan

Heraklite Ahşap Yünü

Zemin Uygulamalarında Kullanılan Malzemeler

Zeminlerde oluşan gürültü problemi genelde alt katta bulunan komşunuzu rahatsız etmektedir. Zemindeki titreşim ve gürültü alt kata giderek orda gürültü oluşmasını sağlar. Bu titreşim ve gürültüyü önlemek için zemin ses yalıtımı yaptırmanız gerekir. Mantar şiltesi, mantarlı kauçuk, akustik karo halı, zemin kauçuk levha, parke altı mantar şiltesi, aks titreşim askı takozu, kauçuk tabanlı akustik halı gibi zemin ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

Mantar Şiltesi

Zemin Kauçuk Levha

Mantarlı Kauçuk

Parke Altı Mantar Şiltesi

Akustik Karo Halı

Kauçuk Halı

Ses yalıtımında ve ses izolasyonunda kullanılan malzemeler fiyatları ve detaylı bilgi için lütfen satış ekibimiz ile iletişime geçiniz.

[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]