Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

HomeSes Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler

Ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında çeşitli ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Uygulama yapılan mekanda, gürültü şiddeti, gürültünün kaynağı ve tercihlere uygun ses yalıtımı malzemesi önerilmektedir. Örneğin; ses tavanınızdan geliyor ise üst komşunuzun fedakarlık yaparak zeminine zemin şiltesi uygulaması yaparak üst kattan gelen topuk, titreşim sesini engllemesi gereki ama ses duvarınızdan geliyor ise sesin kaynağı olan bölgeye bondex sünger ve çeşitli malzemeler uygulayarak gürültü şikayetinizden kurtulabilirsiniz.

Duvar, Tavan Uygulamalarında Kullanılan Malzemeler

Duvar, duvar arası, alçıpan arkası, tavan, tavan üstü’nde kullanılan malzemelerdir. Ses geçişlerini önlemek için kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Epdm ses bariyeri, bariyerli süngerpan, bondex süngerpan, taş yünü, heraklite ahşap yünü, ses yalıtımı bandı gibi malzemeler doğru uylama yapılır ise sesi %90 kesmektedir.

Zemin Uygulamalarında Kullanılan Malzemeler

Zeminlerde oluşan gürültü problemi genelde alt katta bulunan komşunuzu rahatsız etmektedir. Zemindeki titreşim ve gürültü alt kata giderek orda gürültü oluşmasını sağlar. Bu titreşim ve gürültüyü önlemek için zemin ses yalıtımı yaptırmanız gerekir. Mantar şiltesi, mantarlı kauçuk, akustik karo halı, zemin kauçuk levha, parke altı mantar şiltesi, aks titreşim askı takozu, kauçuk tabanlı akustik halı gibi zemin ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

Akustik Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Akustik ses yalıtımı, akustik veya sesin kalitesinin önemli olduğu yerlerde ses sorunlarını ortadan kaldırmak ve kaliteli ses almak adına yapılan çalışmalardır. Akustik süngerler, akustik kabinler ve dekoratif kumaş kaplı paneller kullanılır.

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER

Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz.

DEKORATİF AKUSTİK SÜNGERLER

Dekoratif süngerler mekanlarda ses sorunlarını çözümlemek için uygulanan akustik süngerler bunun yanında ortama güzel bir görünüm kazandırmak ve dekoratiflik sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Dekoratif süngerler çeşitli renklerde ve farklı desenlerde elde edilebilmektedir.

BASOTECT SÜNGERLER

Melamin köpük basotect sünger hammadesi melamin olan antibakteriyel akustik ses yalıtım süngeridir. Düşük yoğunlukta yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik köpüktür.

AKUSTİK KABİNLER

Akustik kabin, birbirinden bağımsız şekilde imal edilen ses yalıtımlı duvar-tavan-zemin-kapı ve pencerelerin birbirine montajı sonrası ortaya çıkan sistemin bütünüdür.Bu sistem sayesinde içerideki sesin dışarı çıkması, dışarıdaki sesin kabin içine girmesi engellenir.

AKUSTİK PANELLER

Akustik paneller mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren dekoratif akustik panellerdir.

AKUSTİK AHŞAP PANELLER

Akustik ahşap paneller, yankı ve yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli modelleri mevcuttur. Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım eden kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir.

Ses yalıtımında ve ses izolasyonunda kullanılan malzemeler fiyatları ve detaylı bilgi için lütfen satış ekibimiz ile iletişime geçiniz.

[Toplam: 7   Ortalama: 4.7/5]