Reji odası ses yalıtımı; daha rahat, profesyonel çalışma alanı olması amacıyla ses yalıtımı uygulamaları yapmaktayız. Televizyon stüdyolarında en önemli ünite reji odasıdır. Burada yönetmen, teknik yönetmen, resim seçici, altyazı operatörü gibi görevliler çalışır. Burada iş performansı ve huzurlu bir ortam için ses yalıtımı yapılmalıdır.

Reji odası ses yalıtım uygulamalarımızı istediğiniz oranda ses kesecek malzemelerimiz ile sağlamaktayız. Kullandığımız malzemelerimizi sorununuzun çözümüne uygun kalınlık ve yoğunluğa göre seçmekteyiz. Ses yansıması, eko ve yankı gibi problemlerin önlenmesine yönelik, ortamda dekoratif bir görüntü elde etmek adına kumaş kaplı panellerimizi tercih edebilirisiniz.

Reji Odası Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Reji Odası Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler

  •  
reji odası ses izolasyonu
reji odası ses yalıtımı
reji odası ses yalıtımı malzemeleri

Reji Odası Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Öncelikle mekana ses girmemesi önemli olduğu için duvarlara ses izolasyon süngerleri kaplanır üzerine alçıpan çekilir ve boyaya hazır hale getirilir. Daha sonra duvarın işlemi bittikten sonra istenirse yine akustik sünger veya kumaş kaplı paneller ile hem akustik düzenleme sağlanır hem de dekor açısından kullanılabilir. Reji odası için uygulanan ses yalıtımlarında gereken ses yalıtım malzemeleri reji odasında ölçülen ses frekansına göre değişmektedir.

reji-odasi-akustigi-1

Yüksek ses frekansları için bariyerli akustik ve ses yalıtım süngerleri seçilirken diğer ses frekansları için akustik süngerler, epdm bariyerli süngerler, akustik melamin süngerler, akustik kumaş paneller, kauçuk tabanlı akustik halı ve kadife kumaşlı tekno touch süngerler kullanılmaktadır. Reji odası ses yalıtımı uygulamalarında kullanmış olduğumuz malzemelerimizi dilerseniz firmamızdan temin edebilir eğer bu konuda bilgi sahibi iseniz kendi uygulamalarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Reji odası ses yalıtımı uygulamaları oldukça basittir.Yapmanız gereken sünger yapıştırıcı ile süngeri alana yapıştırmaktır.

reji odası duvar kaplaması

Reji Odası Duvar Kaplama

Sadece insan konuşma seslerinin yalıtımı yapılmak isteniyorsa bu durumda direk duvarlara yoğun ve kalın akustik sünger kaplanabilir.

reji odası zemin kaplaması

Reji Odası Zemin Kaplama

Zeminde oluşan darbe ve topuk sesinin önüne geçerken hacim akustiği sağlamaya yardımcı olan akustik halı, ses yalıtım amaçlı kullanılır.

reji odası tavan kaplaması

Reji Odası Tavan Kaplama

Ses yansıması, eko, yankı gibi problemlere karşılık ortamda dekoratif gözükecek bir malzeme olarak kumaş kaplı tavan panelleri tercih edebilirsiniz.

 Reji Odası Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Ses izolasyonu televizyon, radyo kanallarında, reji odalarında yapılabilir. İstediğiniz oranda ses kesecek malzemeler kalınlık ve yoğunluğuna göre seçilebilir. İstediğiniz renk ve modelde istediğiniz boyutlarda sipariş verebilme imkanınız mevcuttur. Çözümlerimizle sizlerin beklentilerini karşılarken en uygun fiyatları sunarak ekonomik anlamda da yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi için info@aksaacoustic.com mailimizden bizimle iletişime geçebilir ya da iletişim bilgilerimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz..

reji odası akustik ses yalıtımı