Akustik menfez ( Kaset Panjur Gürültü Bariyeri Paneli ) hava geçişini aksatmayarak ses geçişini minimuma indiren gürültü izolasyonu alanında kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Yüksek kaliteli akustik havalandırmaların kullanılması, uygun havalandırma sağlarken aynı zamanda kabul edilebilir bir gürültü kontrolü standardı sağlar. Sunduğumuz Hizmetler ;
  • Üretim
  • Toptan ve Perakende Satış
  • Akustik Danışmanlık ve Ölçüm
  • Uygulama
  • Projelendirme
akustik menfez
akustik menfez aksa acoustic

Akustik Menfez Özellikleri

Akustik menfez uygun kalınlıkta perfore ve düz metal içinde taş yünü gibi mineral yünler ya da Poliüretan süngeri monte edilmiş, kullanılacağı boşluğa göre özel ölçülerde imal edilen akustik panjurlardır. Ürün kasa ve kanatları standart olarak galvaniz sacdan imal edilmektedir. İsteğe bağlı olarak alüminyum veya paslanmaz çelik sacdan da imal edilmektedir Kurulum gereksinimlerini karşılamak için çeşitli boyutlarda, yüzeylerde ve renklerde üretilir.
akustik menfez panjur kaset gürültü paneli bariyeri gürültü ses izolasyonu malzemesi

Akustik Menfez ( Kaset & Panjur ) Hangi Amaçlarda Kullanılır ?

Gürültü kontrolünün önemli bir tasarım faktörü olduğu standart akustik kaset panjur serimiz için tercih edilen seçimdir. Bu gürültü bariyeri ve gürültü paneli olarak kullanılan akustik menfezler sadece gürültüyü azaltmakla kalmazlar, aynı zamanda bina boyunca tutarlı bir hava akışı sağlarlar.

Akustik Menfez Gürültü Bariyeri Nerelerde Kullanılır ?

Hava kanalı emiş ve egzos hatlarının uçlarında kanal vasıtasıyla aspiratör veya klima santralından gelen ses aktarımını azaltmak için olduğu gibi, iç ve dış ortam arasındaki ses aktarımını azaltmak için de kullanılmaktadır. Kanatlar 45° açılı olarak imal edilmekte ve kasaya belirlenen aralıklarla monte edilmektedirler. Ayrıca kanatlar çift cidarlı olup, içteki cidar aşınmaya karşı dayanıklı Ø5 mm gözenekli perfore sacdan, dış cidar galvanizli sacdan imal edilmekte ve iki cidar arasına da akustik malzemesi olarak 50 kg/m3 yoğunlukta 50 mm kalınlıkta cam yünü konulmaktadır. Aynı zamanda havalandırma tesisatını yağmur, kuş v.b. gibi zararlı etkenlerden korumaktadır.
Akustik menfez’ler hakkında detaylı bilgi almak ve Sipariş vermek için satış ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.