AKUSTİK SÜNGER NEDİR?

Akustik sünger, akustik düzenlemelerde kullanılan açık hücreli bir köpüktür. Ses dalgalarını kontrol ederek, genliklerini azaltır. Gürültü seviyelerini, titreşimi ve yankıları kontrol etmek için duvarlara, tavanlara, kapılara ve odanın diğer özelliklerine akustik köpük uygulanmaktadır.

Akustik sünger nasıl uygulanır ?

Daha sonra duvara kısım kısım sürerek beklemeden elimizden bulunan akustik süngeri yapıştırıcı sürdüğümüz bölgeye yaslıyoruz. Yapıştırıcı özel bir ürün olduğu için hem çabuk hem de uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Kuruma süresi 10 – 15 dk arasındadır. Uygulama Şekli Toz ve yağdan arınmış yüzeylere fırça  ile uygulayın. Kuruma süresi sonunda yüzeylere bastırarak yapıştırın. Yapıştırıcının uygulandığı ortamda maskeli ve iş gözlüğü ile bulunulmalı ayrıca çok fazla bu ortamda bulunmamak gerekiyor. Yapıştırıcı zarar verebilir. Yapıştırıcı alev alan bir ürün olduğu için civarında sigara içmek ateş yakmak gibi eğilimlerde bulunulmamalı. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Uygulama bittikten sonra ortamı iyice havalandırdıktan bir süre sonra yapıştırıcı kokusu kaybolacaktır.

Bir başka yapıştırma malzemesi ise silikondur. Silikon aracılığıyla da akustik süngerleri yapıştırabilirsiniz. Fakat uzun ömürlü bir uygulama için solid yapıştırıcıyı önermekteyiz. Dilerseniz çok yüksek boyuttaki mekanlarınız için teknik ekibimiz uygulamalarınızı gerçekleştirebilir.
Ses yalıtımı malzemeleri grubundan olan akustik süngerler. Ses emici özellikleriyle üstün yutum performansı sağlarlar. Yanmaz, I. sınıf ham madde ile ürettiğimiz akustik süngerler, TSE ve ISO kalite belgeli ürünlerdir.

Not : Akustik sünger yapıştırma uygulamasını kendiniz yapabilirsiniz. Ancak ürünü kesmeniz gerekirse maket bıçağı kullanarak kesebilirsiniz, dikkat edin keserken mutlaka eşit kesmeniz gerekmektedir.