ses yalıtımı

Ses Yalıtım ve İzolasyon

Daha huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilmek amacıyla bir ortamdaki sesin başka bir ortama geçmesini engelleyen ses yalıtımı uygulamaları yapmaktayız!

ses yalıtımı akustik uygulama

Akustik Ses Düzenleme

Ortamda sesin daha iyi algılanması, sesin kaliteli ve temiz duyulması, istenmeyen yankı ve titreşimi önlemek için akustik düzenleme yapmaktayız!

ses yalıtımı şiltesi

Akustik Projelendirme ve Danışmanlık

Kendi bünyemizde bulunan akustik ve ses izolasyonunda uzman proje ekibimizle, ihtiyaçlarınıza uygun çözümler üretiyoruz!

akustik uygulama ses yalıtımı

Üretim ve Akustik Uygulama

Ses Yalıtım ve Akustik İzolasyon alanında üretimden uygulama aşamasına kadar tam kapsamlı hizmetli sunmaktayız!

ses yalıtımı süngeri

7 Bölge, 81 İle Hızlı Teslimat

Tüm ses yalıtımı ve akustik ürün siparişlerinizde anlaşmalı olduğumuz kargo ve nakliyat firmaları ile en makul fiyatlı, en hızlı ve güvenli ulaşımı sağlamaktayız.

ses yalıtımı malzemeleri

Yerinde Keşif

Ses Yalıtım ve Akustik İzolasyon ihtiyaçlarınız için dilerseniz uzman keşif ekibimizle mekanınızı ziyaret ediyor, en uygun çözümü sunuyoruz!

İNŞAAT AKUSTİĞİ

Özellikle son yıllarda inşaat teknolojisinin gelişmesi ile ses yalıtım problemlerinin çıkması, daireler arasında ses geçiş problemlerinin oluşması, jeneratör ve teknik hacimlerinden çıkan yüksek seslerin yakınlarda yaşayan bireyleri rahatsız etmesi çok fazla görülmeye başlanmıştır.
İnşaat aşamasında ses yalıtımı konusunda alınması gereken önlemler alınamadığından sonradan yalıtım uygulamalarına girmek gerekmektedir.

Ortak Duvar Ses İzolasyonu

Ortak duvar ses yalıtımı, duvarlar arası geçiş yapan rahatsız edici seslerin kesilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Tavan Ses Yalıtım Sistemleri

Bulunduğunuz bölgeden üst kata giden sesi ve üst kattan sadece konuşma sesi gibi hava doğuşumlu sesleri engellemek için yapılmaktadır.

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Binaların iç alanlarında çok sık kullanılan Alçıpan bölme duvarlar, alçıpan panellerinin metal veya ahşap konstrüksiyon üzerine vidalanmasıdır.

Zemin Ses Yalıtımı

 Zemin ses yalıtımı; alt kata giden titreşimli sesleri ve gürültüyü engellemek için yapılan uygulamalardır.

Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke altı ses yalıtımı, alt kata giden titreşimli sesleri ve gürültüyü engellemek için yapılmaktadır.

Şap Altı Ses Yalıtımı

Seramik, parke, fayans, ahşap gibi dekorasyon malzemelerinin altına yapılan uygulama, zeminde ses yalıtımını sağlamaktadır.

MEKANİK SES VE GÜRÜLTÜ İZOLASYONU

Jeneratör Odası

Gürültü ve Ses İzolasyonu

Kompresör Kabini

Gürültü ve Ses Yalıtımı

Makine Odası

Gürültü ve Mekanik İzolasyon

hidrofor odası ses izolasyon malzemeleri fiyatları

Hidrofor Odası

Ses İzolasyon Kabinleri

AKUSTİK SES VE YANKI YALITIMI

Akustik ses yalıtımı, akustik veya sesin kalitesinin önemli olduğu yerlerde yankı, çınlama ve titreşim gibi ses sorunlarını ortadan kaldırmak ve sesin istenilen kalitede net ve temiz iletilmesini, doğru yerde duyulmasını sağlayan uygulamalardır.

Stüdyo Akustik Ses Yalıtımı

Evinizin konforunda, ihtiyacınız olan tüm akustik özelliklerini barındıran benzersiz bir stüdyo deneyimi yaşatıyoruz

Youtuber Odası Ses Yalıtımı

Youtuber, influencer ve podcast yayıncılarının çalışma alanlarında kreatif akustik düzenlemeler ile keyifli bir çalışma ortamı sunuyoruz

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ev sinema sistemleri için özel geliştirilen yüksek teknolojili akustik ses yalıtım ürünlerimizle ihtiyacınız olan akustik ortamı sağlıyoruz

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Ses ve vokal kayıtlarınızdan maksimum performans almanız için geliştirilen akustik ürünlerimizle akılcı akustik çözümler üretiyoruz

HACİM AKUSTİĞİ

Hacim akustiği, duysal etkinliğin birinci derecede önem arz ettiği kongre, konser salonları, konferans salonları ile işitselliğin ve görselliğin bir arada olduğu etkinliğin bulunduğu tiyatro, sinema salonu, restaurant ve cafeler gibi yapılarda, kaynağından çıkan seslerin bu hacimdeki insanlara nitelik ve kalite açısından en uygun biçimde iletilmesini sağlayan akustik dalıdır.

Tiyatro Salonu

Tiyatro ve sahne sanatları performans merkezlerinde yankı ve çınlamayı etkin bir şekilde önlüyor, sesin en arka koltuktan bile net duyulması için akustik düzenlemeler yapıyoruz

Restaurant & Cafe

Günlük hayatta sıkça kalabalığa ve dolayısıyla gürültüye maruz kalan Restaurant ve cafe gibi aktif mekanlarda akustik düzenlemelerle gürültüyü önlerken, ses kalitesini iyileştiriyoruz

Basketbol Salonu

Basketbol salonlarının büyüklüğünden dolayı, top her yere çarptığında insanı rahatsız eden yankı ve gürültüyü etkin bir şekilde yöneterek, aktivitelerinize keyif katıyoruz

Dans ve Prova Salonu

Dans salonlarında yüksek sesin oluşturduğu yankı ve titreşimi engelliyor, salonu ses bakımından izole hale getirerek ihtiyacınız olan akustik ortamı mükemmel bir şekilde sağlıyoruz

OFİS AKUSTİĞİ VE SES YALITIMI

Çalışan çoğu insan ofis ortamlarında oluşan gürültüden çoğu zaman farkında olmadan etkilenmektedir. İş yerindeki gürültünün sebepleri daha fazla aktivite ve daha yüksek yoğunlukta insan kalabalığıdır.
Ofis Akustiği uygulamalarında her fonksiyon kendi akustik gereksinimlerine sahip olacak şekilde tasarlanır.

Ofis & İşyeri Gürültü ve Akustik Ses Yalıtımı

Ofis ve işyerlerinde oluşan gürültü karmaşasını ve ses yankılanmasını önlemek için yapılan
ses izolasyon uygulamaları

Toplantı Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Toplantı salonlarında ihtiyacınız olan yüksek ses kalitesine ulaşırken, gizliliğe de önem veren
akılcı ses yalıtım uygulamaları

Çağrı Merkezi Ses ve Yankı Yalıtımı

Birçok telefon görüşmesinin aynı anda yapıldığı çağrı merkezlerinde, seslerin birbirine karışmasını ve ekoyu önleyen ses yalıtım uygulamaları

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ses Yalıtım Nedir?

Ses yalıtımı bir ortamda oluşan seslerin başka bir ortama geçiş yapmasına engel olmaktır. Gürültünün zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yapılmaktadır. Rahatsız edici seslerin insanların yaşantılarına olumsuz etki etmemesi adına yapılan bir uygulamadır. Daha huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilmek amacıyla ses yalıtımı önemlidir. Günümüzde ses yalıtımı ihtiyaç haline gelmiştir.

Ses Yalıtım Nasıl Uygulanır ?

Müşterilerimizin temel olarak genel şikayetleri, tavan, duvar ve zeminden gelen gürültüyü kesmek. Sizi rahatsız eden gürültülerden kurtulmak için tavan ses yalıtımı, zemin ses yalıtımı ve duvar ses yalıtımı uygulama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ses yalıtımı duvar, tavan ve zeminlerde yapılmaktadır. Bu uygulamalar için farklı ses kesici malzemeler mevcuttur. Süngerpan, epdm ses bariyeri gibi malzemeler ile tavan ve duvarlarda, titreşim emici kauçuk ve mantarlı kauçuk gibi malzemeler ile zeminde ses yalıtımı sağlanmaktadır. Sizde ses yalıtım uygulaması yaptırmak istiyorsanız bize ulaşarak malzeme temin edebilir ve uygulamasını tecrübeli ekibimize yaptırabilirsiniz.

Ses yalıtım uygulamaları duvar, tavan ve zeminde kullanılan ses yalıtım malzemeleri ile yapılan uygulamalardır. Ses geçişlerini önlemek, akustik ortam sağlamak, titreşimli sesleri engellemek için yapılan uygulama çeşitleri vardır. Bu uygulamalarda kullanılabilecek ses yalıtım süngerleri ve diğer ses yalıtım malzemeleri ile %90 a varan oranlarda ses yalıtımı sağlanabilir.

Ses Nedir ?

Ses dalgalar halinde yayılan bir enerjidir. Sesin oluşması için bir titreşim hareketi gerekli olup, bu hareketin yayılması için de hava, su gibi akustik bir ortam şarttır.

Ses, dalgalar halinde yayıldığı için akustik ortam basınç değişikliğine neden olur. Örneğin: havada yayılan ses, atmosferik basınçta değişiklik yaratır. Bu değişim miktarı ses basıncı olarak isimlendirilir.