Clip-in Asma Tavan Plakaları; Clip-in Omega Taşıyıcı Profilleri ile birlikte uyum içinde sağlam, aksında, kotunda, düzgün, modüler, homojen ve taşıyıcının görülmediği mükemmel bir tavan görünüm oluşur.

 Clip-in asma tavan Metal Plakalar; “H” Profili ile kullanıldığında; Farklı bir tavandan aynı kotta tavan yapılabilmesine imkan verdiği gibi aynı zamanda işçilik ve aksesuar kullanımında büyük tasarruflar sağlar.

clip in metal asma tavan

Clip-in Asma Tavan Taşıyıcı Sistem : TS-EN-13964 Gerekler ve Deney Yöntemleri
Standardında, Metal asma tavan taşıyıcı sistem profillerinin eğilme deneyi sonucunda 1000 mm mesnet açıklıkta 16,5 kg yükleme yapılmış deney sonucunda kalıcı sehim 0,15mm olduğundan kalite sınıfı yüksek olarak nitelendirilmiştir.

Clip-in Asma Tavan Metal Plaka; 60×60 ebadında 0,70 mm kalınlığında minimum 70 mikron elektrostatik toz boyalı (polyester esaslı) arka yüzü akustik kumaş kaplı ya da değil; delikli/deliksiz alüminyum levhadan (EN AW 3000 Serisi) gizli taşıyıcılı sistem asma tavan plakası.

clip in metal asma tavan sistemi detaylari

Clip-in Asma Tavan Sistem Taşıyıcı ve Aksesuar Birim m² Analizi / Clip-in System Carrier and Accessories Unit/m² Analyse

MALZEME/MATERIAL

600 x 600 mm

modül / module

300 x 300 mm

modül / module

Clip-in Omega Profil/Omega profile

2,50 m.

3,60 m.

Clip-in Omega Profil/Omega profile

0,50 m.

0,70 m.

Clip-in Askı Maşası/ Hook

0,70 adet/ pcs

0,70 adet/pcs.

Clip-in Askı Maşası/ Hook

1,50 adet/ pcs

3,00 adet/pcs.

Clip-in Askı Maşası/ Hook

0,50 adet/ pcs

0,50 adet/pcs.

Clip-in Kenar Baskı Yayı/Perimeter fixing spring

1,00 adet/ pcs

2,00 adet/pcs.

Askı Teli 600 mm/Hanger wire

0,70 adet/ pcs

0,70 adet/pcs.

Çelik Dübel/Steel Anchor

0,70 adet/ pcs

0,70 adet/pcs.

*YUKARIDAKİ BİRİM KULLANIM KATSAYISI; 30×30 CM SİSTEMDE 33 m²’LİK BİR ALAN GÖZETİLEREK ANALİZ HAZIRLANMIŞTIR.
*THIS ANALYSES ARE PREPARED FOR REQUIREMENTS FOR 30×30 cm 33 m²
*YUKARIDAKİ BİRİM KULLANIM KATSAYISI; 60×60 cm VE DİĞER SİSTEMLERDE 66 m²’LİK BİR ALAN GÖZETİLEREK ANALİZ HAZIRLANMIŞTIR.
*THIS ANALYSES ARE PREPARED FOR REQUIREMENTS FOR 60×60 cm 66 m²

CLİP-İN ASMA TAVAN PROFİLLERİ / CLIP-IN METAL SUSPENDED CEILING PROFILES

kenar u profili clip in tavan
omega profil metal asma tavan
h profil metal asma tavan sistemleri

STANDARTLAR

CLİP-İN ASMA TAVAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Clip-in Asma Tavan Malzeme Yapısı; Korozyona dayanıklı sıcak daldırma galvanizli çelik saçtan roll-form tekniği ile üretilmiş, Homojen yapılı, A1 Yangın tepkime sınıfında, herhangi bir alet kullanmadan elle takılıp/sökülebilecek esnek bir çelik yapısına sahip olmalıdır.
Perforasyon Tipi : Plakaların tüm yüzeyi düz / deliksiz, full perfore ya da etrafında 5cm veya 10cm bordürlü perfore olacaktır.
Perforasyon çapları : Standart 2,5mm çapında %16 boşluklu perforasyon yada seçilen herhangi bir perforasyon çapı.
Akustik Performans: Arkasındaki 0,2mm kalınlığında yanmaz Siyah Akustik Kumaş ile Alpha-w / NRC 0.70
Plaka Kenar Detayı : Özel Tırnaklı Clip-in Metal Plaka.
Taşıyıcı Sistem : Korozyona dayanıklı Sıcak daldırma galvanizli çelik saçtan roll-form tekniğinde üretilmiş, homojen yapılı, A1 Yangın tepkime sınıfında,
Plaka Boyutu : 600×600, 300×300 mm veya istenilen herhangi bir ölçüde…
Maksimum Sehim;
Plakalar : TS-EN-13964 Gerekler ve Deney Yöntemleri Standardına göre, Metal asma tavan plakalarında “eğilmede çekme dayanımı” standardına göre 28 günlük test sonucu maksimum sehim 0,05mm olmalıdır.
Taşıyıcı Sistem : Kullanılacak Modüler Asma tavan görünür taşıyıcı Sisteminin Maksimum Sehimi: TS-EN-13964 Gerekler ve Deney Yöntemleri Standardına göre, Metal asma tavan taşıyıcı sistem profillerinin eğilme deneyine tabi tutulmuş ve Yük taşıma performansı maksimum sehim sınırı olan 0,2mm ‘nin altında olmalıdır.

Clip In Asma Tavan Sisteminde Kullanılacak Profiller ve Aksesuarları

1. Omega Profili
2. Kenar U/H Profil
3. Clip In Ekleme Parçası
4. Clip In Yaylı Klips
5. Clip In Kenar Baskı Yayı
6. Clip In Askı Maşası
7. Çelik Dübel
8. Askı Teli

MALZEME RENGİ
Plaka Rengi : Standart 9016 Beyaz veya istenilen RAL rengi
Taşıyıcı Rengi : Standart 9016 Beyaz veya istenilen RAL rengi.

clip in metal asma tavan paneli

MONTAJ 600 x 600cm :

1-Tavan boşluğunun minimum 15 cm’den az olmamalıdır. Tesviye cihazı veya aletiyle tavanın kodu alınır.

2-Kenar profilleri, vida araları 40 cm’yi aşmayacak şekilde duvara sabitlenir.

3-Uygulama yapılacak alanın düzgün bir görüntü oluşturması için kenardaki kesilecek plakalar eşit kalacak şekilde önceden bir planı yapılır. İyi bir tavan görünümü için, kenarda kesilecek plakaların ebatları 30 cm’nin altında kalmayacak şekilde oluşturulması önemlidir.

4a-Tavan askılarının yerini belirledikten sonra ana taşıyıcı görevi görecek Clip-in omega Profil sisteminin yükünü taşıyacak uygun çelik dübel 120 cm ara ile tavana sabitlenir. 120 cm ara ile ana taşıyıcı omega profilleri ağzı yukarıya bakacak şekilde Clip-in Askı Maşası ile çelik dübele askı telleri ile geçirilip, yerlerinden çıkmayacak şekilde penseyle bükülür. (120 cm ara ile üst ana taşıyıcı uygulaması yapılmış olur.)

4b-Plakaların monte edildiği alt Clip-in omega Profilleri bu sefer ağzı aşağı bakacak şekilde her 60 cm de bir, aksında üst taşıyıcılara Clip-in Asma Tavan Yaylı Klips’ler aracılığı ile sabitlenir.

5-Metal Plakalar, alt omega profillerine fazla baskı uygulamadan özel tırnaklı kenarları omega profile geçirilerek yerleştirilir. Tavan plakalarının kesilmesi ya da yeniden şekillenmesi için uygun kesici aletler (spiral, freze vb.) kullanılır. Kenardaki kesik plakalar kenar baskı yayıyla clip-in “U” yada “H” kenar profiline sabitlenir.