Ses kayıt odası ses yalıtımı ve akustik düzenlemeler yapacağınız kayıt kalite ve profesyonelliğini direkt olarak etkiler. Ortamın ses almaması en önemli unsur olup ilk olarak çözülmesi gereken problemlerdendir. İstediğiniz derecede ses kesmek üzere ses izolasyonu ve ses yalıtımı uygulamaları yapmaktayız.

ses kayıt odası yalıtımı
ses kayıt kabini ses izolasyonu

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Ses Kayıt Odası Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler

yanmaz akustik sünger

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Ses kayıt odaları içeriye ses girmemesi gereken ve seslendirecek kişinin ses performansını en üst seviyeye çıkaracak malzemelerden oluşmalıdır. Buna göre akustik süngerlerin doğru konumlandırılması yankı ve ekoyu engellemek için çalışmalar yapmaktayız. Bunun dışında odaya ses girmemesi de çok önemli bir etmendir bu konuda da duvar, tavan ve gerekliyse zeminde de ciddi bir ses izolasyonu uygulaması yapmaktayız.

ses kayıt odası duvar kaplama

Ses Kayıt Odası Duvar Kaplama

Akustik Süngerler; duvara uygulanarak orta ve yüksek ses frekansları için etkili yalıtımı sağlar.

ses kayıt odası zemin kaplama

Ses Kayıt Odası Zemin Kaplama

Düşen nesne, ayak sesleri, çarparak kapıların sesleri engellemek için Epdm bariyeri kullanılır.

ses kay8ıt odası tavan kaplama

Ses Kayıt Odası Tavan Kaplama

Tavanlarınıza bariyerli süngerpan uygulayarak sizden giden ve gelen sesleri engeller.

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Ses kayıt odası ses yalıtımı önemlidir. Neden ? Seslerin daha kaliteli ve düzgün çıkması gerekir ve içeriden dışarı, dışarıdan içeri ses çıkmaması için ses yalıtımı yapılmalıdır. Ses kayıt odasında özellikle içeri ses girmesi istenmeyen bir durumdur ve içeride akustiğin düzenlenmesi de önemlidir. Bunun için ses yalıtımı gereklidir.

Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır. Yankı, eko, gürültü gibi etkenler ve akustik düzenlemeler için akustik sünger veya akustik paneller kullanılabilir.

vocal-record-room-acoustic