Ses Kayıt Odası Yalıtımı

HomeSes Kayıt Odası Yalıtımı

Ses Kayıt Odası Akustik İzolasyon‎

Ses Kayıt Odası Akustik Ses Yalıtımı

Ses Kayıt Akustik Ses Yalıtımı

Ses kayıt odalarında ses izolasyonu ve akustik düzenlemeler yapacağınız kayıt kalite ve profesyonelliğini direkt olarak etkiler. Ortamın ses almaması en önemli unsur olup ilk olarak çözülmesi gereken problemlerdendir. İstediğiniz derecede ses kesmek üzere ses izolasyonu ve ses yalıtımı uygulamaları yapmaktayız.

Sound Recording Room Acoustic Insulation

Ses Kayıt Stüdyosu Ses Yalıtımı

Ses kayıt odalarında ses yalıtımı önemlidir. Seslerin daha kaliteli ve düzgün çıkması gerekir ve içeriden dışarı, dışarıdan içeri ses çıkmaması için ses yalıtımı yapılmalıdır. Ses kayıt odasında özellikle içeri ses girmesi istenmeyen bir durumdur ve içeride akustiğin düzenlenmesi de önemlidir. Bunun için ses yalıtımı gereklidir.

Ses Kayıt Stüdyosu Ses İzolasyonu

Ses Kayıt Stüdyosu Akustik Ses İzolasyonu

Nasıl Yapıyoruz?

Ses kayıt odaları içeriye ses girmemesi gereken ve seslendirecek kişinin ses performansını en üst seviyeye çıkaracak malzemelerden oluşmalıdır. Buna göre akustik süngerlerin doğru konumlandırılması yankı ve ekoyu engellemek için çalışmalar yapmaktayız. Bunun dışında odaya ses girmemesi de çok önemli bir etmendir bu konudada duvar,tavan ve gerekliyse zemindede ciddi bir ses izolasyonu uygulaması yapmaktayız.

Ses Kayıt Stüdyoları Ses Yalıtımı

Ses Kayıt Stüdyoları Ses Yalıtımı Malzemeleri

Ses Kayıt Stüdyosu İzolasyonu

Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır. Yankı, eko, gürültü gibi etkenler ve akustik düzenlemeler için akustik sünger veya akustik paneller kullanılabilir.

Ses Kayıt Akustik Ses Yalıtımı

Studio Acoustic Sound Insulation

İçeri girecek olan sesler için, bariyerli  sünger, taş yünü, heraklit ahşap yünü, mdf gibi malzemeler ve zemine akustik halı ile bariyerli sünger veya kauçuk levhalar uygulanabilir. Dekor açısından akustik süngerler ve akustik kumaş kaplı paneller ortam görseline zarar vermez hatta ayrı bir hava katar dilerseniz beyaz ve gri renkli akustik süngerler ile beraber kumaş kaplı panellerin renk kataloğuna da web sitemizden göz atabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]