akustik duvar paneli

Akustik Duvar Paneli hangi ses yalıtımı problemlerini çözebilir?

Bizlere en çok başvurulan konulardan biri ortak duvar ses yalıtımında panellerin etkili olduğu düşüncesi. Müşterilerimiz aldığı yanlış bilgiler sonrasında : ” Kendimizi komşulardan gelen gürültülüden korumak için akustik panellere ihtiyacımız var.” diyerek bizlere başvuruyor. Gürültüyü engellemek için tercih ettiğiniz akustik duvar panelleri sizleri hayal kırıklığına uğratmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Akustik paneller, uygulandıkları odada sadece akustik konfordan sorumludur. Aslında, komşu duvar izolasyonu için akustik panellere değil, bitişik odadan ses yalıtımına ihtiyacı vardır. Ses yalıtımı tek başına akustik panellerle sağlanamaz. Ses yalıtımı sorununu başarıyla çözmek için ses yalıtım malzemesi en az iki katmandan oluşmalıdır. 20mm kalınlıktan başlayıp 80mm kalınlığa kadar ulaşabilen akustik ses emici paneller izolasyon işlemi bittikten sonra tercih edilmelidir.

akustik ses yalıtım panelleri

Başka bir popüler konumuzda; ” Akustik panel kaplamaları her ses seviyesi için aynı etkiyi sağlar mı ? ” . Akustik ses emici duvar panelleri: camyünü, ses emici sünger, taşyünü, akustik tela, akustik kumaş, cam tülü akustik keçe gibi materyallerden oluşturulur. Aslında akustik panelin kaplama malzemesi, ses emme özelliklerini önemli ölçüde etkilemez. Emici bir yüzeyin çalışma prensibi, üzerinde sesin azaltılabileceği deliklerin veya boşlukların bulunmasıdır. Bu nedenle, ses emici yüzey ne kadar büyük olursa, akustik ses emici paneller o kadar verimli çalışır.

Akustik Duvar Panellerimizi Sizlere Daha Konforlu Bir Ortam Sağlaması İçin Üretiyoruz.

Akustik duvar paneli fiyatları nedir ?

Fiyatlar neye göre belirlenir ? Öncelikle alanınızda akustik ölçüm yapılıp akustik rapor çıkarılmalı ve akustik düzenleme malzemelerinden uygun olan tercih edilmelidir. Bu neden gereklidir ? Örneklendirerek anlatacak olursak eğer; hacim akustiği gerektiren hacmi büyük alanlarda sesin yutulması kadar yansıması da çok önemlidir. Sesi her tarafa eşit olarak dağıtmak için sesi yutucu akustik duvar paneli yanı sıra ses yansıtıcı akustik panelde tercih edilmelidir. Ses yansıtıcı olarak kullanılan duvar paneli akustik ahşap panellerdir.

Ahşap paneller kendi içinde linear (doğrusal) delikli ve derzli ham mdf olarak ayrılmaktadır. Delik sayısı ve derz aralığı sesin yansıma ve sönümleme seviyesinde önemli rol oynar. Bunun için akustik danışmanın yaptığı ölçümlendirme sonrasında teste tabi tutulan panellerin akustik değerlerine göre uygun olanı gerekli alanlara yerleştirilir. Yerleştirme yaparken de dikkat edilmesi gerekir. ,

Tüm bu önemli noktalar ışığında seçilen akustik duvar paneli fiyatı projenize özel olarak tarafımızca dilerseniz uygulama dahil veya uygulamasız olarak fiyatlandırılır. Bu işlem sadece ahşap paneller için değil akustik kumaş kaplı duvar paneli içinde geçerlidir.

akusitk duvar paneli modelleri

Akustik panel tercih etmek için sadece yalıtım göz önünde bulundurulmaz. Panellerimizin her biri dekoratif bir yapıya sahip olduğu için ortam akustiği ile birlikte estetiğe de dikkat edilerek uygulanır. Standart modellerimizin dışında özel ölçü model çalışmaları da yapmaktayız. 3 boyutlu tasarımlar ve  dijital baskılı kumaş kaplı paneller gibi özel imalat gerektirebilecek akustik malzemelerimiz sizlerin tercih ettiği modellerde yapılabilir. İstediğiniz ürünün detaylarını akustik proje mimarlarımıza iletmeniz sizlere en uygun fiyatlı ve en kaliteli ürünlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

heraklite ahşap yünü duvar panelleri

akustik duvar paneli modelleri

Akustik duvar paneli nasıl uygulanır ?

Panellerin her biri için farklı uygulama modelleri tasarlanmıştır. Uygulama yöntemleri ; yapıştırma, z-klips ve vidalama. Kumaş kaplı duvar panelleri sprey yapıştırıcı veya teneke halinde bulunan panel yapıştırıcısı kullanılarak uygulanabilir. Yapıştırıcıyı panelin uygulanması gereken alana sürdükten sonra uygulamayı destelemek için panelin dört köşesine silikon sürülür ve panel hafif presleme yapılarak uygulanır.

Vidalama yöntemi akustik çıtalı keçe panel ve heraklite ahşap yünü için tercih edilir. %65 geri dönüştürülmüş polyester keçe üzerinde belirli aralıklarda yapıştırılan mdf konumlandırılan ve çimento ile ahşap yünlerinin karıştırılmasıyla elde edilen panelimiz için aynı renge sahip vida tercih ederek uygulamalarımızı yapıyoruz.

Akustik duvar paneli ürünlerimizin her biri alçı levha, betopan, boyanmış ve alçısı çekilmiş duvar , kuru ve temiz yüzeylerin üzerine kolaylıkla uygulanabilir yapıdalardır.

Panellerimizin uygulama detayına ulaşabilmek için ürünlere özel sayfalarımızdan gerekli detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Akustik ses yalıtım panelleri nerelerde kullanılır ?

Akustik duvar paneli ile beraberinde birçok akustik ve izolasyon malzemesi ile tamamlanabilir. Panellerimizin uygulandığı yerlerden bazıları şu şekildedir:

Üniversiteler, okullar, akademiler, anaokulları;
Tiyatrolar, konser salonları, sinemalar, toplantı odaları ve salonları;
Oteller, pansiyonlar, apart oteller, restoranlar;
SPA merkezleri, spor kulüpleri ve fitness salonları;
Diş hekimliği, perinatal merkezleri, tıp merkezleri;
Yönetici ofisleri, seminer salonları, çağrı merkezi;
Koridorlar, salonlar, bekleme odaları;
Müzik okulları, kayıt stüdyoları, karaoke odaları, konservatuar salonları.

Web sitemizde geniş bir yelpazede sunulan akustik duvar panelleri, çeşitli tasarım çözümlerinde ( kumaş deseni, renk, model) yapılmaktadır. Ürünlerimiz yalnızca yüksek düzeyde ses yalıtımına sahip değil, aynı zamanda görsel olarak güzel tasarımlara hitap edebilecek seviyededir.

akustik keçe polyester duvar paneli