Akustik Paneller

HomeAkustik Paneller

AKUSTİK PANELLER NEDİR ?

Akustik paneller mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren dekoratif akustik panellerdir. Akustik paneller kumaş kaplı ve ahşap paneller olmak üzere 2 çeşittir.Kaliteli kumaş üst katman, panelleri dekoratif ve şık hale getirmektedir. Yüksek yoğunluklu taş yünü levhadan yapılma iç yapı ise yangın dayanımı ve ses yalıtımı özellikleri barındırmaktadır.Akustik paneller, iletişim kurulacak ortamdaki ses iletişim kalitesini en üst noktaya çekebilmektedir.

AKUSTİK PANEL ÇEŞİTLERİ

KUMAŞ KAPLI PANELLER

Kumaş kaplı akustik paneller, duvarlarınıza uygulayabileceğiniz dekoratif, renkli ve model seçeneği olan yankı, ses karışıklığı, eko gibi problemleri gidermede akustik mekanlarda kullanılabilecek en iyi ürünlerdendir. Kumaş kaplı panel dayanıklıdır ve bu sebeple akustik panellerin ön yüzünde kullanılır. Rengi aşınmaz ve solmaz, sıcaklığa dayanıklıdır. Renk seçenekleri geniştir. İstenildiği gibi panellere göre istenildiği boyutta ve renkte yapılabilir.
akustik kumaş kaplı duvar paneli acoustic wall fabric panels

AKUSTİK PARAVAN

Akustik paravan, alanları istenildiği şekilde bölümlendirmede kullanılan, dekoratiflik ve ses akustiği sağlayan modüler paravanlar, farklı renk alternatifleriyle benzersiz çözümler sunmaktadır. Gürültünün yoğun olduğu mekanlarda, alanları istenildiği şekilde bölümlendirmede kullanılan, dekoratiflik ve ses akustiği sağlayan modüler paravanlar, farklı renk alternatifleriyle benzersiz çözümler sunmaktadır.

akustik ara bölücü kumaş kaplı paravan fiyatları

MASA SEPERATÖRÜ

Masa seperatörü, çağrı merkezi ve ofislerin vazgeçilmez ürünü haline geldi. Görüntü ve ses ayrımına  yardımcı olmaktadır. Özellikle içinde bulundurduğu ses yalıtım sistemi ile birlikte iki masa arasında ses geçişini ve ses karışmasını engellemektedir.

akustik ofis masa seperatörü seperasyon sistemleri fiyatları

AKUSTİK BAFFLE

Akustik baffle, tavan panelleri ses yalıtımı sağlamakla beraber ortama şık görünüm sağlayan akustik düzenleme panelleridir. Ortamdaki yankılanma, eko, ses karmaşasını çözmek için birebir şık ses yalıtım ürünleridir. Baffle, özel cam yünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar.

akustik kumaş kaplı tavan paneli baffle sistemi fiyatları

YÜZER TAVAN PANELLERİ

Yüzer tavan panelleri, 95 kg/m3 yoğunluğunda kumaş kaplı cam yünü levha ile oluşturulmuştur. Yüzer tavan panelleri ses yalıtımı sağlayan akustik yalıtıma ve ses düzenlemelerine katkıda bulunan dekoratif ses yalıtım ürünüdür. Yüzer tavan panellerini bizden satın alabilir montaj ve uygulamasını tarafımıza yaptırabilirsiniz.

akustik canopy yüzer tavan paneli fiyatları

AKUSTİK AHŞAP PANELLER

Akustik ahşap paneller, yankı ve yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli modelleri mevcuttur. Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım eden kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Üzeri delikli ve derzlidir. Duvarlarda veya tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf-Lam ahşap paneller kullanılarak imal edilmektedirler.

akustik ahşap duvar kaplama fiyatları

AKUSTİK DİFÜZÖR PANEL

Akustik difüzör panel, difüzör akustik ahşap paneller uygulanan yerlerde hem akustik düzenleme, hem de dekoratif görünüm oluşturmaktadır.Akustik difüzör paneller dekoratif amaçlı da kullanılabilmektedir ve tamamen doğal olarak üretilmektedir.Ahşap difüzör panel ses emme ve ses düzenlemede kullanılan ses yalıtım malzemesidir.

akustik ahşap difüzör duvar stüdyo ses yalıtım paneli fiyatları

DELİKLİ AHŞAP DUVAR PANELİ

Delikli ahşap panel, ahşap panellerin çeşitlerinden bir tanesi de delikli modelidir. Şık tasarımı ve dekoratif görünümüyle mekanlarda muazzam bir görüntü oluşturabilirsiniz. Yankı yansıtıcı bu paneller, mekanlarda yankılanma gibi sorunları ortadan kaldırır. Kapalı mekanlarda sesleri soğuran bu ürün akustik ses kalite artırımı sağlamaktadır.

akustik ahşap duvar tavan kaplama panelleri

DERZLİ AHŞAP PANEL

Derzli akustik ahşap paneller, slotlu , frezeli ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması, ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir.Bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini belirler.Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır.

akustik ahşap derzli duvar paneli fiyatları üreticisi

AKUSTİK SES YALITIMLI KAPI

Akustik ses yalıtımlı kapı, ses izolasyonu yapılmış veya yapılmamış bir mekan için akustik ses yalıtımlı kapı gereklidir. Kapılar sesi taşıyan malzemelerden oluşturulmuştur ses geçirmemesi için özel üretilmiş kapıları tercih edebilirsiniz.
Ahşap Akustik Ses Yalıtım kapısı olarak tasarlanmış, ses geçirmez özelliğe sahiptir. Ses yalıtım kapısını özel açık profili ile takım halde kullanılması ses yalıtımı için gereklidir.

akustik ahşap ses yalıtım kapısı acoustic door fiyatları

AKUSTİK SESSİZ KABİN

Akustik sessiz kabin, dışarıda ki sesin içeriye, içerideki sesinde dışarıya engelleyecek şekilde üretilmektedir.  Akustik kabinler titreşim ve vibrasyona karşı izole edilmektedir. Akustik kapı kapandığında ses yalıtımı için epdm bariyerler bulunmaktadır.

akustik sessiz ses geçirmez toplantı telefon görüşme stüdyo ses kayıt kabini fiyatları

[Toplam: 6   Ortalama: 4.3/5]