Ses yalıtım bariyerleri nelerdir ? Özellikleri nelerdir ? Ne için kullanılır ? ve daha birçok sorunun cevabına bu sayfadan erişebilirsiniz. Belirttiğimiz detaylar haricinde farklı bir sorunuz varsa iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ses yalıtım bariyerleri nelerdir ?

Ses Yalıtım Bariyerleri Ne İçin Kullanılır ?

Günümüzdeki yapılan inşaat akustiği izolasyonu sırasında eksik kullanılan yalıtım malzemeleri nedeniyle binalarda ciddi oranda gürültü problemi yaşanmaktadır. Bu nedenle yaşam alanlarında, sosyal aktivite alanlarında ve iş alanlarında ses yalıtımı oldukça önemlidir. Ses yalıtımı yapılan bu önlemsiz davranışlar nedeniyle yasa olarak mecburiyet haline getirilmiştir.

Ağır ses yalıtım bariyerleri kalınlık ve özelliklerine göre 45 db ila 65 db arasında ses yalıtımı sağlayabilecek düzeydedir. Titreşim önleyici izolasyon malzemesi olarak da kullanılması, ses izolasyonu yapılması gereken alanlarda avantaj haline gelmiştir.

Ses Yalıtım Bariyerleri Nerelerde Kullanılır ?

Farklı ses yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılabilen ve seslerin daha yüksek oranda düşürülmesini sağlayan bariyerler izolasyon anlamında bir çok alanda kullanılabilir.

Ortak duvar ses yalıtımı, Çift kat Alçıpan arası, Ofisler, toplantı odaları,  jeneratör odası, klima kabini, makine dairesi, Server odası, spor salonu, düğün salonu ve daha aklınıza gelebilecek her alanda kullanıma uygun olan ses yalıtım bariyeri sayesinde rahatsız edici gürültülerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.