Sinema Salonu Ses Yalıtımı

HomeSinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Ses Kesici Düz Akustik Sünger Uygulaması

Gelişen teknolojiye paralel olarak yapı elemanlarının hafiflemesiyle gürültü sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple yapı elemanlarının ses ışınları karşısındaki davranışlarını iyi bilmek, sonradan meydana gelecek ve masraflı, telafisi zor durumlarda kalmayı önleyebilir.Sinema salonları ses yalıtımı; içerdeki seslerin dışarı çıkmaması, dışardaki seslerin içeri sızmaması için ses yalıtımı önemlidir.Ayrıca sesin kaliteli ve daha düzgün gelmesi sinema salonlarında önemlidir.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı sayesinde ses geçişleri engellenir.Cam yünü, üçgen piramit sünger,diffüzör,strafor,taş yünü, bas kapanı gibi bir çok ürün ses yalıtımı için kullanılır.

Nasıl Yapıyoruz ?

Sinema Salonu Yankı Kesici Akustik Halı Uygulaması

Sinema salonnlarında içerden dışarıya, dışardan içeriye giden sesler için duvar, tavan ve zeminler için ses kesici süngerler ile duvarlarınız kaplanır üzerine alçıpan çekilir ve boyaya hazır hale getirilir. Daha sonra içerideki ses düzenini sağlamak adına kumaş kaplı paneller veya akustik süngerler ile kaplanım yankılanma, eko gibi ses problemlerini gidermiş oluyoruz.

Sinema Salonu Tekno Touch Sünger Uygulaması

Sinema Salonu Ses İzolasyonu

Sinema salonu ortam gereği yüksek gürültü içeren mekanlardır birden fazla salonun olması diğer salonlarla birlikte ses karmaşasına yol açabilir bu nedenle salonlardan ses çıkışını ve girişini engellemek adına ses izolasyonu yapmak gereklidir.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı
Kullanılacak malzemeler sinema salonuna uygun seçilmelidir, renk, model, kesim seçenekleri gibi seçenekler sunulur.

Sinema Salonu Tekno Touch ve Silindir Sünger Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı; çevreye giden gürültüyü azaltmak, gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, kayıt stüdyosu ve sinema gibi yerlerde uygun koşullar yaratmak için uygulanır.

Sinema Salonu Akustik Düz Yankı Kesici Sünger Uygulaması

Akustik düzeni ve ses problemlerine gidermek için kullanılan kumaş kaplı panelleri istediğiniz boyutlarda renk ve model seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz bu malzemeleri kendinizde uygulayabilirsiniz.

[Toplam:5    Ortalama:2.8/5]