Sinema Salonu Ses Yalıtımı

HomeSinema Salonu Ses Yalıtımı

SİNEMA SALONU YANKI YALITIMI

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Yankı Yalıtımı

Gelişen teknolojiye paralel olarak yapı elemanlarının hafiflemesiyle gürültü sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple yapı elemanlarının ses ışınları karşısındaki davranışlarını iyi bilmek, sonradan meydana gelecek ve masraflı, telafisi zor durumlarda kalmayı önleyebilir.Sinema salonları ses yalıtımı; içerdeki seslerin dışarı çıkmaması, dışardaki seslerin içeri sızmaması için ses yalıtımı önemlidir.Ayrıca sesin kaliteli ve daha düzgün gelmesi sinema salonlarında önemlidir.

Sinema Salonu Ses İzolasyonu

Sinema Salonu Akustik Yankı Yalıtımı

Ses yalıtımı sayesinde ses geçişleri engellenir.Cam yünü, üçgen piramit sünger, diffüzör, strafor, taş yünü, bas kapanı gibi bir çok ürün ses yalıtımı için kullanılır.

Sinema Salonu Akustik Yankı İzolasyonu

Sinema Salonu Akustik Yalıtım

Nasıl Yapıyoruz ?

Sinema salonnlarında içerden dışarıya, dışardan içeriye giden sesler için duvar, tavan ve zeminler için ses kesici süngerler ile duvarlarınız kaplanır üzerine alçıpan çekilir ve boyaya hazır hale getirilir. Daha sonra içerideki ses düzenini sağlamak adına kumaş kaplı paneller veya akustik süngerler ile kaplanım yankılanma, eko gibi ses problemlerini gidermiş oluyoruz.

Sinema Salonu Akustik Yalıtım

SİNEMA SALONU AKUSTİK SES YALITIMI

Sinema Salonu Ses İzolasyonu

Sinema salonu ortam gereği yüksek gürültü içeren mekanlardır birden fazla salonun olması diğer salonlarla birlikte ses karmaşasına yol açabilir bu nedenle salonlardan ses çıkışını ve girişini engellemek adına ses izolasyonu yapmak gereklidir.

Sinema Salonu Akustik Ses İzolasyonu

Sinema Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Kullanılacak malzemeler sinema salonuna uygun seçilmelidir, renk, model, kesim seçenekleri gibi seçenekler sunulur.

Cinema Halls Sound Insulation

Cinema Halls Soundproofing

Ses yalıtımı; çevreye giden gürültüyü azaltmak, gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, kayıt stüdyosu ve sinema gibi yerlerde uygun koşullar yaratmak için uygulanır.

Cinema Halls Acoustic Sound Insulation

Cinema Halls Acoustic Fabric Insulation

Akustik düzeni ve ses problemlerine gidermek için kullanılan kumaş kaplı panelleri istediğiniz boyutlarda renk ve model seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz bu malzemeleri kendinizde uygulayabilirsiniz.

[Toplam: 11   Ortalama: 2.9/5]