Sinema salonu ses yalıtımı, gelişen teknolojiye paralel olarak teknik ekipmanların hafiflemesi ile gürültü sorunları ortaya çıkabilmekte olduğu için yapılmaktadır. Bizlerde bu sebeple yapı elemanlarının ses dalgaları karşısında davranışlarını tespit edip oluşan sorunların giderilmesini sağlamaktayız. Aksi takdirde başlangıçta ufak olan ve önlemi alınmayan sorunların ileri de telafisi daha zor ve masraflı sorunlar olarak karşınıza çıkacağını belirtmek isteriz.

sinema- salonu ses yalıtımı
sinema salonu ses yalıtım malzemeleri fiyatları
sinema salonu ses izolasyonu malzeme fiyatları
sinema salonu ses izolasyonu
sinema salonu ses izolasyon malzemeleri

Sinema Salonu Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Sinema salonlarında içerden dışarıya, dışardan içeriye giden sesler için duvar, tavan ve zeminler için ses kesici süngerler ile duvarlarınız kaplanır üzerine alçıpan çekilir ve boyaya hazır hale getirilir. Daha sonra içerideki ses düzenini sağlamak adına kumaş kaplı paneller veya akustik süngerler ile kaplanım yankılanma, eko gibi ses problemlerini gidermiş oluyoruz..

sinema salonu akustik ses düzenlemeleri
sinema salonu akustik düzenlemeleri
sinema salonu duvar kaplama

Sinema Salonu Duvar Kaplama

Sinema salonu ses yalıtımı işlemi son katmanında akustik kumaş kaplı paneller tercih edilebilir.

sinema salon zemin kaplama

Sinema Salonu Zemin Kaplama

Sinema salonu ses yalıtımı önemli malzemelerinden biri de akustik halıdır. Zeminde oluşan titreşimi engellemek için kullanılır.

sinema salonu tavan kaplama

Sinema Salonu Tavan Kaplama

sinema salonlarında sesin daha kaliteli olması için ses karışmalarını önlemek gerekir. Buna göre tavanda kumaş kaplı panel kullanılır.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Ses yalıtımı sayesinde ses geçişleri engellenir. Cam yünü, üçgen piramit sünger, difüzör, strafor, taş yünü, bas kapanı gibi bir çok ürün ses yalıtımı için kullanılır.

Sinema salonu ortam gereği yüksek gürültü içeren mekanlardır birden fazla salonun olması diğer salonlarla birlikte ses karmaşasına yol açar; ses yalıtımla rahat bir şekilde izleyebilirsiniz.

sinema salonu ses yalıtım malzemeleri