Fabrika ses izolasyonu, fabrika içi ve çevrede yaşayanların fabrika gürültüsünden etkilenmemeleri için ses izolasyonu ile duvar, zemin ve tavanları desteklemeleri gerekir. Tabi ki fabrikalar olması hasebi ile görüntü kirliliğinin oluşmamasına özen göstermek de yine sahiplerinin görevlerindendir. Aksa Akustik olarak yıllardan bu yana müşterilerimize hizmet vererek çalışma alanlarında rahatsız edici sesleri yok etme üzerine destek sunuyoruz. Fabrika ses yalıtımı hizmetlerinde beklentilerinizin ötesine çıkmak için sadece bizi aramanız yeterli olacak.

Fabrika Ses İzolasyonu Malzemeleri

Endüstriyel tesislerde, gürültüden kaynaklanan mağduriyetin önlenmesi ve azaltılması için; teknik gelişmelere uygun önlemler alarak, gürültü etkilerinden kaynaklanan riskleri, kaynağında en aza indirmek,

Şehirleşme ve sanayileşme ile birlikte gün geçtikçe artan ses ve gürültü kirliliği, insanları ruh ve beden olarak zorlayarak, yaşam kalitesini düşürüyor. Gürültü kirliliğinden korunmak için en ideal yöntemlerden biri ise “yalıtım”

Gürültüden kaynaklanan risklerin azaltılmasında, işyerinin ve çalışılan yerlerin prosese uygun şekilde tasarımı ve düzenlenmesi için önerilerde bulunmak,

Fabrika Ses İzolasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük ölçekli fabrikalarda 70, büyük ölçekli fabrikalarda da ses düzeyi en fazla 80 olması gerekiyor.

Çok gürültülü bir fabrikada çelik perçin işleminin 5 santimetrede 100 db’ye çıkabiliyor.

Susturucusuz gerçekleştirilen bir yol kazısının 7 metre mesafedeki ses basınç düzeyi de 90 db oluyor. Çalar saat zilinin 80, saatte 50 kilometre hızla giden otomobilin kabin içinde 70, normal konuşmada 50, oturma odasında ise 40 db oluyor. Tüm bunlar gürültü kirliğinin en önemli unsurlarını oluşturuyor.

Gürültünün kendi kaynağında yok edilmesi mümkün olmadığı zaman, ortamda yayılmasını engellemek için gerekli önlemlerin alınması da gerekir.

fabrika-ses-izolasyon-uygulamalari