Soundtex Keçe Kumaş ahşap perfore delikli derzli ( fugalı ) tavan duvar panellerin arka yüzeylerine preste ısıtılarak monte edilen kendinden yapışkanlı ses yalıtımı ve akustiği sağlayan ithal kumaşlardandır. Mükemmel ses yutum değerlerine sahiptir. Akustik panel yapımında kullanılan profesyonel akustik kaplama malzemedir.

Sunduğumuz hizmetler ;

  • Toptan ve Perakende Satış
  • Akustik Projelendirme ve Tasarım
  • Uygulama
soundtex keçe kumaş fiyatı fibertex

Soundtex kumaşlar inşaat mühendisliğine uygun olarak üretilen ahşap panellerin arka tarafına kaplanır ve yanmaz kaplama ile güçlendirilmiş bir malzemedir.

Diğer kumaşlara oranla yüksek oranda ses emme özelliğine sahiptir. Soundtex kumaş araştırma laboratuarlarında test edilmesi sonucu delikli ahşap tavan panelleri ile bağlantılı bulunmuş ve bunun sonucunda soundtex kumaş 1.8 mm delik yerleri boyutu 400 mm boşluk olarak üretilmektedir.

soundtex keçe kumaş

Soundtex Keçe Kumaş Özellikleri

  • Soundtex Boyutları : 180 cm x 18 metre rulo halinde satılmaktadır.
  • Soundtex Renk Seçenekleri : Siyah
  • Soundex Kullanım Alanı: Ahşap ve metal asma panellerin arka yüzeylerinde kullanılır.
  • Soundex Kumaş : Yapışkanlı ve B1 yanmazlık sertifikalıdır.

Ürün Avantajları:

Arka tarafında ısıyla aktiv olan yapıştırıcı ses kullanımının söz konusu alanlarda – oda, konser salonu, kayıt stüdyosu vs. – duyulan sesler, ses kaynağından – müzik seti, televizyon, orkestra vs. – çıkan sesler ile o seslerin duvar ve mevcut eşyalardan gelen yansımalar şeklinde algılanmaktadır.

Yansıyan sesler, direkt olarak kaynaktan gelen seslerden çok daha fazla süre havada yol alırlar kulağımıza daha geç gelirler ve distorsion ( kırılma ) ile ses çamurlaşması yaratırlar. Bu sebeple direkt sesin anlaşılmasını ve olduğu gibi algılanmasını önlerler.

Sonuç olarak dinleyici direkt ses kaynağını yüksek sesle dinlemek zorunda kalır ve bu kırılma ve çamurlaşmaları daha da dayanılmaz hale getirir. Akustik ürünlerimizin temel niteliği, bu kirliliği ortadan kaldırarak sesleri, çevreye de zarar vermeden doğal algılama seviyesine getirmesidir.

Uyarı: Ürünümüz neme yada suya marus kaldığı zaman, içinden maddeler sızabilir ve bunlar mamule zarar verebilir.