Ses Yalıtım Malzemeleri

HomeSes Yalıtım Malzemeleri

SES YALITIM MALZEME ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Mantarlı Kauçuk ,Süngerpan ,Bariyerli Akustik Sünger,Zemin Kauçuk Levha, Heraklit Ahşap Yünü,Bariyerli Süngerpan, Kauçuk Tabanlı Akustik Halı,Ses Yalıtım Bandı, Bariyerli Akustik Süngerpan, Akustik Karo Halı, Aks Rapid Sünger Yapıştırıcı, Mantar Şilte, Epdm Ses Bariyeri

Ses yalıtım malzemeleri

SES YALITIM MALZEMELERİ NASIL UYGULANIR?

Zemin malzemeleri parke ya da şap altında kullanılmaktadır.Mantarlı kauçuk parke altına serilerek kauçuk levha da şap altında uygulanmaktadır.
Kauçuk tabanlı akustik halı ise zemine serilerek uygulanır.Sadece ek yerleri yapıştırılmaktadır. Süngerpan duvar ya da tavanda mevcut duvarın yüzeyine yapıştırılarak uygulanır.Daha sonrasında çelik ya da ahşap karkas ile 5 cm hava boşluğu oluşturulacak alçıpan ile üzerine kapatılır.Gerekli görülürse zemin uygulamalarında da kullanılabilir.

Ses yalıtım bandı ise yardımcı malzeme olarak kullanılır.Aks rapid sünger yapıştırıcısı akustik süngerleri yapıştırmak için kullanılmaktadır. EPDM ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtım uygulamalarında kullanılan ses kesici malzemedir.Duvar yada tavan uygulamalarında 2 alçıpan arasında uygulanmaktadır.Ses yalıtım süngerlerine lamine edilerek de uygulanabilir.Zemin uygulamalarında parke altında da kullanılabilir.

Bariyerli ses yalıtım süngerleri özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak uygulanmaktadır.

SÜNGERPAN

rebonded bondex süngerpan sünger ses yalıtım malzemesi

Süngerpan, rebonded bondex ses kesici izolasyon süngeri yüksek yoğunlukta üretilen, sünger parçalarının tekrar sıkıca yoğun birleşiminden oluşan süngerlerdir. Yüksek frekanslı sesleri kesebilen bondex ses kesici süngerler duvar tavanlarda ses yalıtımı amacıyla hatta zeminlerde de titreşim emici malzeme olarak kullanılabilir.

BARİYERLİ BASOTECT SÜNGER

heavy layer epdm pvc bariyerli bariyerli melamin sünger fiyatları

Bariyerli basotect sünger, melamin foam adı verilen basotect melamin köpükten elde edilmiş açık hücreli akustik süngerin ağır ses bariyeri lamine edilmiş modelidir. Akustik ses kalitesi artırımı sağlanmak istenilen ortamlarda aynı zamanda ses yalıtımı da gerekli ise bariyerli modeli tercih edilmelidir.Beyaz yada gri renkteki melamin köpük ses emicidir. Yankı yalıtımı sağlamaktadır. Çınlama gibi ses bozukluklarını ortadan kaldırır. Ses geçişlerini engelleyebilmesi için yardımcı malzeme olarak iki akustik melamin köpük arasına ağır ses bariyeri lamine edilir. Böylece daha verimli bir performans elde edilir.

BARİYERLİ AKUSTİK SÜNGERPAN

heavy layer epdm pvc bariyerli bariyerli akustik rebonded bondex süngerpan fiyatları

Bariyerli akustik süngerpan, bondeks sünger sıkıştırma işleminden geçirilmiş yoğunluğu yüksek olan bir malzemedir. Akustik sünger çınlama, yankılanma gibi vb. ses sorunlarını oluşmasına izin vermeyen ve seslerin kalitesini bozulmadan anlaşılmasını sağlayan bir süngerdir. Ses bariyeri ise yüksek yoğunlukta elde edilen ses kesici yapıdadır. Bu üç malzemenin birleşmesinden bariyerli akustik bondeks oluşturulmaktadır.

BARİYERLİ AKUSTİK SÜNGER

heavy layer epdm pvc bariyerli yanmaz akustik sünger fiyatları

Bariyerli akustik sünger, alt yüzeyinde düz yanmaz akustik köpük veya rebonded süngerpan, üst yüzeyinde akustik labirent,piramit,yumurta gibi formlarda üretilen ses emici akustik sünger olan ve bu iki süngerin arasına epdm ağır kauçuk ses yalıtım bariyeri uygulanmış ses yalıtım süngeri çeşididir. Akustik süngerler yüksek sesleri tek başına etkili ve yüksek performanslı olarak önleyemezler.

BARİYERLİ REBONDED SÜNGERPAN

heavy layer epdm pvc bariyerli rebonded bondex süngerpan fiyatlar

Bariyerli süngerpan, ile epdm adı verilen ses yalıtım bariyerinin birleştirilip daha etkili performans elde edilmesi amacıyla kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Bu malzemeleri ayrı ayrı ele alacak olursak süngerpan sıkıştırılmış ses yalıtım süngeridir. Ses kesici özellikte bir üründür. Ses yalıtım uygulamalarında şiddetli gürültü olan ortamlarda yetersiz kaldığı durumlarda ses bariyeri ile beraber kullanılmaktadır.

HERAKLİTE AHŞAP YÜNÜ

heraklite ahşap ses yalıtım paneli ahşap yünü

Heraklite ahşap yünü‘nün yapılışı ahşap talaşının rendelenmişi ve çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesiyle oluşur. Heraklite ahşap levhalar çok dayanıklıdır. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder. Heraklite ahşap yünü sadece ses yalıtımı sağlamaz, ısı yalıtımında çok iyi bir yalıtım malzemesidir.

SES YALITIM BANDI

ses yalıtım alçıpan profil üzeri pencere kenarı bandı fiyatları

Ses yalıtım bandı, kapı araları ve boşluklara kullanılan kendiliğinden yapışkanlı ses yalıtım malzemesidir. Alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımında galvanizli çelik sac profillerinin altına yapıştırılır ses yalıtım bandı, ses köprülerini ortadan kaldırarak duvarların ses yalıtım performansını artırır.

AKS RAPİD SÜNGER YAPIŞTIRICI

akustik sünger yapıştırıcısı solid bazlı yapıştırıcı

Aks rapid sünger yapıştırıcı, yanmayan, solvent bazlı, tek komponentli, püskürtülebilecek, kuvvetli yapıştırıcılığı olan bir yapıştırıcıdır. PU yumuşak köpük, dokunmuş ve dokunmamış mensucat, deri vb. ürünler ile metal, ahşap, ABS ve PS esaslı plastikler ve solvente dayanıklı diğer malzemeler için uygundur.Uygulamadan önce yüzey iyice temizlenmelidir.Malzemelerden biri yüksek emme gücüne sahipse, yapıştırıcı uygulanacak yüzeylerin ikisine de sürülmelidir.

EPDM SES BARİYERİ

heavy layer epdm ses bariyeri fiyatlari ses kesici bariyer

Epdm kauçuk ses bariyeri, yoğun gürültünün kesilmesi için istenilen yerlerde süngerler arasına uygulanan ses yalıtım malzemeleridir. EPDM direk kesilmesi isteniyorsa kullanabilmektedir. Akustik Süngerler ile birlikte çalışabilir epdm bariyerleri mükemmel akustik performans ve dayanıklılık sağlamaktadır. Ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtımlarında kullanılabilir.

MANTARLI KAUÇUK

mantarlı kauçuk levha zeminpan ses yalıtım malzemesi

Mantarlı kauçuk, inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilen ses ve ısı izolasyonunda mükemmel performans sağlayan ses izolasyon malzemeleridir. Kauçuk Mantar granül mantarların kauçuk ile karşılaştırılması sonucu hazırlanan blokların dilimlenmesiyle istenilen kalınlık ve ölçülerde üretilebilmektedir. Ayrıca makine temellerinde de vibrasyon emici olarak kullanılabilmektedir.

ZEMİN KAUÇUK LEVHA

kauçuk levha zeminpan ses yalıtım malzemesi fiyatları

Zemin kauçuk levha, zeminlerde parke ve şap altında kullanabileceğiniz titreşimli ve darbeli sesleri engelleyen kauçuk levha, ses yalıtım malzemesidir. Ayrıca çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamıyla kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır.Zemin ses izolasyonu malzemesidir.Şap altı, Parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir.Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar,zemin ve çatılarda tercih edilmektedir.

KAUÇUK TABANLI AKUSTİK HALI

akustik kauçuk tabanlı rulo halı ses yalıtım malzemesi

Kauçuk tabanlı akustik halı, ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar ve konulan zeminde kaymaları engeller. Fevkalade Güçlü Aşınmaz. Leke Tutmaz. Boyutsal sabittir.Çekmez Kırılmaz potluk yapmaz. Su ve normal deterjanla yıkanabilir. Yıkandığında hoş olmayan koku kalmaz.Tabanda meydana gelen titreşimleri önlemesi akustik halının en büyük özelliğidir.

AKUSTİK KARO HALI

akustik karo halı ses yalıtım malzemesi fiyatları

Akustik karo halı, genellikle 50×50 cm. ebatlarındaki karo halılar kendinden tabanlı oluyor. Ayrıca en iyi performans gösteren polyamid (PA) ipliğine sahip karo halılarda renk solması olmuyor, yoğun kullanılan bölgeler ile az yoğun kullanılan bölgeler arasında renk farklılıkları görülmüyor. Kir-leke gizleyen ve bunlara direnç gösteren karo halılar, endüstriyel temizlik malzemelerine dayanıklı olup koku, nem ve rutubet yapmıyor.

MANTAR ŞİLTE

mantar levha zeminpan parke altı ses yalıtım malzemesi fiyatları

Mantar şilte, binalarda zemin için topuk ve titreşim seslerine karşı gayet etkili performans sağlayan mantar şiltesi ses izolasyon uygulamalarında kullanılabilmektedir. Şap ve parke altında kullanılan ses izolasyon malzemesi titreşim kaynaklı sesleri engellemektedir. Granül mantarların kauçuk ile harmanlanma sonucu hazırlanan blokların dilimlenmesiyle istenilen kalınlıkta üretilmektedir.

[Toplam: 33   Ortalama: 3.7/5]