Mekanik ses izolasyonu gürültü kontrolü ve titreşim izolasyonunu içinde barındıran temel uygulamalardır. Makineli ortamlarda ses ve titreşim yoğun olduğu için bu konu temel olarak ele alınır.

MAKİNE ODALARI ve MEKANİK SES İZOLASYONU

Mekanik ve Makine odalarında meydana gelen ses karmaşası rahatsız edici bir durum oluşturmaktadır. Ortamdaki sesin daha net ve daha iyi anlaşılması için ses izolasyon uygulamaları yapılması gerekli en önemli çalışmalardandır. Sesin ses seviyesine göre kullanılan malzemelerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Doğru seçilen malzeme ve doğru uygulama sonucu etkili bir mekanik ses izolasyonu yapılmış olur. Ses İzolasyonu bir çok insan sağlığı ve çevresi için önem taşımaktadır. 

images_mekanik-odalar-ses-izolasyonu-2

Rahatsız edici ses ve gürültüden uzak huzur verici bir ortamı kim istemez ki. Ortamdaki sesin daha net duyulmasını istiyorsanız mekanik Ses İzolasyonu yaptırmanız gerekmektedir. İlk etapta ses sizi çok rahatsız edebilir zamanla rahatsız edici ses ve gürültüyü kabullenebilirsiniz fakat bu size olumsuz etki bırakacaktır. Rahatsız edici ses ve gürültü insan psikolojisine olumsuz etkiler kattığı için sinir sistemleri bozulabilir. Uykusuzluk, sinir, stres bu tarz problemlerden kurtulmanızı sağlayacak mekanik ses izolasyonu uygulaması yapılmaktadır.

FABRİKA SES YALITIMI

images_fabrika-ses-izolasyonu-8

Fabrika ses yalıtımı, çalışanlar veya dışarıdaki insanları rahatsız etmemek için gürültülü fabrika mekanlarında ses izolasyonu yapmaktayız. Çevrenizdeki gürültü kirliliğini azaltmak yahut içerideki yüksek sesin zarar verici dereceye gelmesi ile ürettiğimiz çözümlerden faydalanabilirsiniz. Fabrika Ses İzolasyonu ile izolasyon malzemeleri ve oda akustiğini hizmetleri yanı sıra başta fabrikalarda olmak üzere bir çok alanda ses izolasyonu hizmeti vermekteyiz.

JENERATÖR ODASI SES YALITIMI

Jeneratör odası ses yalıtımı, için ekonomik ve profesyonel çözümler sunuyoruz. Jeneratöre ses izolasyonlu kabin, duvar yalıtımı gibi benzeri çalışmalar yapmaktayız.Jeneratör odalarında ses yalıtım uygulaması için gürültü kaynaklı olan jeneratörlerin bariyerli akustik süngerler ile kaplanmış bir kabine alınır. Eğer kaynağın tek başına izole edilmesi mümkün değil ise bulunduğu ortama ses yalıtımı uygulanabilir.

KOMPRESÖR ODASI SES YALITIMI

images_komproser-odasi-ses-ve-gurultu-izolasyonu-4

Kompresör odası ses yalıtımı, kompresörler yapısı ve çalışma şekli bakımından yüksek ve yoğun ses çıkartan makinelerdir. Kompresör odalarına ses yalıtımı yapılmazsa oldukça yüksek sese maruz kalırsınız ve bu sizi ciddi anlamda rahatsız eder. Sağlıklı bir çalışma ortamı için ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Ses izolasyonu yaptırdığınız takdirde kompresör odasındaki sesi azaltmış ve daha verimli bir çalışma ortamı elde edeceksiniz.

MARİN TEKNE MOTORU SES YALITIMI

images_tekne-motor-ses-izolasyonu

Marin tekne motoru ses yalıtımı, insanlar sakin ve huzurlu zaman geçirmek için tekneleri tercih ediyorlar. Fakat tekne motorlarının çıkardığı yüksek derecede ses rahatsız edecek boyuttadır. Tekne motorlarına ses yalıtımı yapılması oluşan gürültü kolaylıkla kalkmasına yardımcı olur.Üst düzey ses emici ses yalıtım malzemeleriyle sağlanan tekne motor kabini ses izolasyonu tekne motorlarının kabinlere sesinin ulaşmasını engelleyecektir.

KAZAN DAİRESİ SES YALITIMI

images_kazan-dairesi-ses-izolasyonu-1

Kazan dairesi ses yalıtımı, aksa akustik olarak gürültülü olan kazan dairelerinize ses yalıtımı yapmaktayız. kazan dairelerinden gelen sesler apartman sakinlerini rahatsız etmektedir. Bu sesleri mekanik ses izolasyonu yaparak çözebilirsiniz. Hem kazan dairelerinde bulunan makineler etrafındaki diğer makineleri de; yaydıkları titreşimlerle bozabilirler. Gürültüyü kesici bir çok ses yalıtım malzemelerimiz mevcuttur.