Atış poligonu ses izolasyonu; atış alanında meydana gelen yankı ve gürültüyü engellemek amacıyla yapılmaktadır. Atış poligonlarında ses ile alakalı iki farklı sorun oluşmaktadır. Bunlar ortamda silah seslerinin oluşturduğu ses ve mekanda oluşan yankılanmadır.

Silah ile atış yapıldığı sırada gürültü oluşmaktadır. Bunun sonucunda etrafa rahatsız edici silah sesleri çıkmaktadır. Bu ortamlardaki ses dışarıdaki insanlara rahatsızlık vereceğinden dolayı duvar, zemin ve tavana ses yalıtım çözümler sunmaktayız.

atış poligonu ses izolasyonu

Atış Poligonu Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Çevrede yaşamını sürdüren insanlar bu seslerden dolayı rahatsız olacaklardır. Bu seslerin ortam dışına kaçmasına engel olabilmek adına ses kesici malzemeler kullanılır. Bu ses kesici izolasyon malzemeleri duvar ve tavanlara uygulanır. Böylece sesler ortamda hapsolur ve böylece dışarıya çıkması engellenir.

Atış poligonu duvar kaplama

Atış Poligonu Duvar Kaplama

Atış yaparken oluşan seslerin gürültüsünü kontrol altına almak için duvarlara sünger kullanılmaktadır.

atış poligonu zemin kaplama

Atış Poligonu Zemin Kaplama

Atış poligonunda oluşan titreşimler ve sesleri engellemek için şap altı kauçuk levha uygulanmaktadır.

atış poligonu tavan kaplama

Atış Poligonu Tavan Kaplama

Silah atışı yapıldığı sırada mekanda yankılanma sorunu oluşur, bu sorunun çözümü akustik süngerlerin tavana uygulanmasıdır.

Atış Poligonu Ses İzolasyonu Avantajları Nelerdir?

Poligonlarda silah atışı yapıldığı esnada oluşan gürültü ses kesici özellikte malzemeler ile engellenmektedir. Ayrıca yine silah atışı yapıldığı sırada mekanda yankılanma sorunu oluşur. Kullanılan malzemeler yankı engelleyicidir. Birinci sınıf ve yanmazlık sertifikalı ürünlerdir. Dilerseniz ürünlerin uygulamasını kendinizde yapabilirsiniz. Bariyerli olan ses emici süngerler ile ses yutum oranı %100′ e kadar yükseltilebilir.

 

atış poligonu ses izolasyonu
atış poligonu ses yalıtımı
atış poligonu ses yalıtım malzemeleri