Stüdyo ses yalıtımı; akustik düzenlemelerin en önemli ve olması kesin olan stüdyolarda yapılan uygulamalardandır. Bu ses yalıtımı genelde akustik ses yalıtım süngerleri ve ses yalıtımlı kumaş panelleri ile gerçekleştirilir. Akustik süngerler genelde sesin düzenlenmesi eko kesme ve yankı engellemek için kullanılır.

Bunun dışında ses emici özellikleri vardır ve 1. sınıf malzeme ile yanmazlık sertifikalıdırlar.  Stüdyolarda yalıtım uygulamaları, akustik düzen ve ses yalıtımı açısından mutlaka yapılmalıdır.

stüdyo ses izolasyonu
müzik-studyo-ses-yalitimi-fiyatlari

Stüdyo Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Stüdyo Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler

studyo-icin-akustik-duvar-paneli

Stüdyo Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Ses yalıtımı istenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalara denir. Ancak akustik sesler için yapılacak ses yalıtımı ortamdaki sesin kalitesini arttırmak eko,yankı gibi problemleri saf dışı etmek amaçlı yapılan uygulamalardır.

Stüdyo ses yalıtımı sesi engellemekten çok düzenini sağlamak için yapılır. Ciddi performans sağlayacak güçlü sesleri engellemek için farklı malzemeler ile duvar, tavan ve zemine stüdyo ses yalıtımı uygulamaları hizmeti de vermekteyiz.

akustik kabini
müzik kabini
stüdyo ses yalıtımı

Stüdyo Duvar Kaplama

Odadaki gürültüyü kontrol eden belirli bir ortamda canlı ve parlak bir sesi yönetebilen ve oluşturan dengeli bir ses elde etmek isteyenler için kumaş kaplı panel kullanılabilir.

studyo-akustik-duzenleme

Stüdyo Zemin Kaplama

Zeminde oluşan darbe ve topuk sesinin önüne geçerken hacim akustiği sağlamaya yardımcı olan akustik halı hem dekorasyon hem de yalıtım amaçlı kullanılır.

Stüdyo Tavan Kaplama

Asma tavan panelleri; birçok perfore seçeneği ile yüksek akustik imkanı sağlayan, farklı boy ve ebatta birleştirmiş dekoratif bir akustik tavan ses yalıtım malzemesidir

Stüdyo Akustik Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Stüdyolarda profesyonel çalışmalar yapmanız için içerdeki akustik düzenlemenin iyi yapılandırılmış olması gerekmektedir. Bu düzenlemeler akustik süngerler ve akustik kumaş paneller aracılığı ile yapılır. Her iki üründe iyi ses emici ürünlerdir ve akustik mekanlarda kullanılmaktadırlar. Kumaş kaplı ses yalıtım panelleri yalıtımı sağlamak için akustik düzenlemede kullanılır. Bariyerli süngerler de sesleri kesmek için kullanılabilir.

akustik-studyo-odasi-ses-yalitimi-nasil-yapilir
studio-acoustic-sound
studio-acoustic-sound2