Bariyerli Süngerler

HomeBariyerli Süngerler

BARİYERLİ SÜNGERLER

Bariyerli akustik süngerler, alt yüzeyinde düz yanmaz akustik köpük veya rebonded bondeks süngerpan, üst yüzeyinde akustik labirent,piramit,yumurta gibi formlarda üretilen ses emici akustik sünger olan ve bu iki süngerin arasına epdm ağır kauçuk ses yalıtım bariyeri uygulanmış ses yalıtım süngeri çeşitidir. Akustik süngerler ses emici ürünlerdir, kullanıldıkları mekanda yankı, eko gibi ses problemlerini gidermek amaclı kullanılır. Piramit, Yumurta, Labirent gibi formlarda üretilebilir.

BARİYERLİ SÜNGER ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

Bariyerli Akustik Sünger,Bariyerli Süngerpan, Bariyerli Akustik Süngerpan, Bariyerli Basotect Sünger

BARİYERLİ AKUSTİK SÜNGER

Bariyerli akustik süngerler, alt yüzeyinde düz yanmaz akustik köpük veya rebonded süngerpan, üst yüzeyinde akustik labirent,piramit,yumurta gibi formlarda üretilen ses emici akustik sünger olan ve bu iki süngerin arasına epdm ağır kauçuk ses yalıtım bariyeri uygulanmış ses yalıtım süngeri çeşitidir.Akustik süngerler yüksek sesleri tek başına etkili ve yüksek performanslı olarak önleyemezler. 

Devamını Oku: Bariyerli Akustik Sünger 

 

BARİYERLİ  SÜNGERPAN

Süngerpan ile epdm adı verilen ses yalıtım bariyerinin birleştirilip daha etkili performans elde edilmesi amacıyla kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Bu malzemeleri ayrı ayrı ele alıcak olursak süngerpan sıkıştırılmış ses yalıtım süngeridir. Ses kesici özellikte bir üründür. Ses yalııtm uygulamalarında şiddetli gürültü olan ortamlarda yetersiz kaldığı durumlarda ses bariyeri ile beraber kullanılmaktadır.

Devamını Oku: Bariyerli Süngerpan 

 

BARİYERLİ AKUSTİK SÜNGERPAN

Bondeks sünger sıkıştırma işleminden geçirilmiş yoğunluğu yüksek olan bir malzemedir. Akustik sünger çınlama, yankılanma gibi vb. ses sorunlarını oluşmasına izin vermeyen ve seslerin kalitesini bozulmadan anlaşılmasını sağlayan bir süngerdir. Ses bariyeri ise yüksek yoğunlukta elde edilen ses kesici yapıdadır. Bu üç malzemenin birleşmesinden bariyerli akustik bondeks oluşturulmaktadır.

Devamını Oku: Bariyerli Akustik Süngerpan

BARİYERLİ BASOTECT SÜNGER

Melamin foam adı verilen basotect melamin köpükten elde edilmiş açık hücreli akustik süngerin ağır ses bariyeri lamine edilmiş modelidir. Akustik ses kalitesi artırımı sağlanmak istenilen ortamlarda aynı zamanda ses yalıtımı da gerekli ise bariyerli modeli tercih edilmelidir.Beyaz yada gri renkteki melamin köpük ses emicidir. Yankı yalıtımı sağlamaktadır. Çınlama gibi ses bozukluklarını ortadan kaldırır. Ses geçişlerini engelleyebilmesi için yardımcı malzeme olarak iki akustik melamin köpük arasına ağır ses bariyeri lamine edilir. Böylece daha verimli bir performans elde edilir.

Devamını Oku: Bariyerli Basotect Sünger 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]