Bariyerli süngerler ortamlar arası geçiş yapan gürültüler, bir mekanda oluşan seslerin dışarı sızmaması yada dış ortamdan bir mekanın içine giren seslerin engellenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Yüksek yoğunluktaki ses kesici iki malzemenin birleşiminden oluşturulan bu malzemenin ses yalıtım performansı mükemmeldir.

Sunduğumuz Hizmetler ;

 • Üretim
 • Toptan ve Perakende Satış
 • Akustik Danışmanlık ve Ölçüm
 • Uygulama
 • Projelendirme

bariyerli süngerpan

Bariyerli Süngerpan

Ses yalıtım uygulamalarında gürültünün yoğun olduğu ortamlarda yetersiz kalındığı durumlarda ses bariyeri ile beraber süngerpan® kullanılmaktadır. 

çift tarafı bariyerli süngerpanbariyerli süngerpan

Çift Tarafı Bariyerli Süngerpan

Bariyerler ince yapısına rağmen yüksek ses kesimine sahip olduğu için süngerpanın çift yüzünde de kullanarak ses yalıtım değerini artırıyor ve alandan tasarruf sağlıyor.

Bariyerli Bondex Sünger

Geniş kullanım alanları ve etkili ses yalıtımı özelliği ile çok tercih edilen ürünlerden biridir. Gürültü, yankı ve titreşime karşı hassas olan ve kullanımı ile yüksek frekanslı seslerde etkilidir.

bariyerli akustik süngerpan

Bariyerli Akustik Süngerpan

Süngerpan® , ses bariyeri ve akustik sünger. Üçü de ses yalıtımı projelerinde kullanılan ürünlerdir. Sesin geldiği noktalarda kullanılarak akustik ses yalıtımı sağlayabilirsiniz.

bariyerli akustik bondex sünger

Bariyerli Akustik Bondex Sünger

Bondeks sünger sıkıştırma işleminden geçirilmiş yoğunluğu yüksek olan bariyerli ses yalıtım süngerleridir. Yüzeyinde kullanılan akustik sünger çınlama, yankılanma gibi ses sorunları engeller.

tek tarafı bariyerli bondex sünger

Tek Tarafı Bariyerli Bondex Sünger

Çeşitli ses yalıtım bariyerleri ile lamine edilebilen ses yalıtım süngerlerinden biri olan bondex sünger çok yüksek ses desibeli olmayan yerlerde tek tarafı bariyerli bir şekilde kullanılır.

bariyerli yanmaz akustik sünger

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

Bariyerli akustik süngerler, hem akustik yalıtım hem de ses izolasyonu sağlamanız için kullanılabilir bariyerli ses izolasyon süngerleridir.

bariyerli basotect melamin sünger

Bariyerli Basotect Melamin Sünger

Antibakteriyel malzeme kullanılması gereken ortamlarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayabilen bariyerli ses izolasyon süngerleridir.

33mm bariyerli süngerpan

Tek Tarafı Bariyerli Süngerpan

çift tarafı bariyerli süngerpan

Çift Tarafı Bariyerli Süngerpan

53mm bariyerli süngerpan fiyatları

Çift Süngerpan Arası Bariyerli

Bariyerli Süngerler Hangi Amaçlarda Nerelerde Kullanılır ?

Ses yalıtım uygulamalarında şiddetli gürültü olan ortamlarda yetersiz kaldığı durumlarda ses bariyeri ile beraber kullanılmaktadır. Ses bariyeri, yüksek yoğunlukta elde edilen ses kesici özelliği bulunan bir üründür. Zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarının hepsinde kullanılabilmektedir.

 • Ortak Duvar Ses Yalıtımı
 • Katlar Odası Ses İzolasyonu
 • Zemin Ses Yalıtımı
 • Yüzer Oda Kurulumu
 • Akustik Sessiz Kabin İmalatı
 • Akustik Ses Geçirmez Kapı İç İskeletinde
 • Akustik Ses İzolasyonu Gerektiren Her Alanda tercih edilebilir.
[/col] [/row]

Bariyerli Süngerler Nasıl Uygulanır ?

Bariyerli süngerler içindeki ağır bariyer ve ses yalıtım süngeri yoğunluğundan dolayı ağır bir yapıya sahip olduğundan güçlü montaj malzemeleri tercih edilir. İlk etapta solid bazlı sıvı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürüldükten sonra bariyerli süngerler yapıştırılır. Ancak bununla işlem bitmiyor. Daha sonrasında mantolama dübeli ile malzeme 5 noktasından tutturulur. Bu alçıpansız uygulama içindir. Ancak alçıpanla kapama yapılacaksa dübele çok ihtiyaç duyulmaz. Yüzeyi alçıpan veya herhangi bir akustik ses yalıtım malzemesi ile kaplanmalıdır.

Bariyerli süngerlerin m2 fiyatı nedir ?

Bariyerli süngerlerin m2 fiyatları kalınlık, bariyer modeli  ve yoğunluk (100DNS ile 200DNS arası) değerlerine göre farklılık gösterebilir Mail adresimize istenilen bilgileri ileterek bizlerden teklif alabilirsiniz. En kaliteli malzeme ve en uygun fiyatlara sahip olmak istiyorsanız Aksa Acoustic ile iletişime geçebilirsiniz.