Çevirmen odası ses yalıtımı uygulamaları, yapılan çevirmelerde arkadan gelebilecek farklı seslere maruz kalınmaması ve kaliteli ses elde edilebilmesi için önemlidir. Tercümanlar teknik donanımlı bir çeviri kabininde konuşmacılarının söylediklerini kulaklık vasıtasıyla duyup aynı anda hedef dile tercüme eder. Personeller görüşmelerini birbirine karışmasını önlemek için çevirmen odası ses yalıtımı yapılır. 

çevirmen odası ses yalıtım
çevirmen odası ses yalıtım malzemeleri
çevirmen odası ses izolasyonu
çevirmen odası ses yalıtım malzemeleri
çevirmen odası ses yalıtımı

Çevirmen Odası Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Konuşmacı konuşmasını yaptığı esnada ortaya çıkan yankı, eko gibi ses karmaşaları nedeniyle ortamda gürültü kirliliği oluşabilir ve çevirmenle birlikte sesleri karışabilir. Bu yüzden çevirmenlere özel hazırlanmış akustik kabin üretimimiz vardır. Hem dış ortamdan uzak sadece kulaklıkla konuşmacının konuşmasını rahatlıkla çevirebilirsiniz hem de ortamın akustiğini sağlamış olursunuz.

Standartlara uygun ses geçirmeyen tercüman kabin sistemlerini tecrübeli teknik bir ekiple tercümanların salonda konuşmacıları görecek şekilde en uygun yer belirlenerek kurulmaktadır. Portatif ve taşınabilir tercüman kabinleri standartları 2 kişilik olarak ayarlanmıştır. Ancak özel durumlara göre kabinlerin kişi sayıları ayarlanabilmektedir.

çevirmen odası akustik düzenlemeleri
çevirmen odası akustik ses yalıtımı
çevirmen odası duvar kaplama

Çevirmen Odası Duvar Kaplama

Daha kaliteli ses için duvarda kullanılan kumaş kaplı panel, akustik süngerler uygulanır.

çevirmen odası zemin kaplama

Çevirmen Odası Zemin Kaplama

Ayak seslerin gürültüsünü önlemek için zeminlerde akustik halı kullanılır.

çevirmen odası tavan kaplama

Çevirmen Odası Tavan Kaplama

Çevirmen odasında yankı gibi ses karmaşaları engellemek için tavan panelleri uygulanır

Çevirmen Odası Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Çevirmen odasında profesyonel çalışmalar yapmanız için odanın içindeki akustik düzenlemenin iyi yapılandırılmış olması gerekmektedir. Bu düzenlemeler akustik süngerler ve akustik kumaş paneller aracılığı ile yapılır. Çevirirken daha rahat daha konforlu, ses karışmasından rahatsız olmadan kaliteli bir şekilde çalışmanızı sağlar.

çevirmen odası ses izolasyon malzemeleri
çevirmen odası ses yalıtım fiyatları
çevirmen odası ses izolasyon fiyatları
çevirmen odası ses izolasyon fiyatyı