Akustik ses yalıtımı, akustik veya sesin kalitesinin önemli olduğu yerlerde ses sorunlarını ortadan kaldırmak ve kaliteli ses almak adına yapılan çalışmalardır.

AKUSTİK SES YALITIMI UYGULAMALARI

MÜZİK ODASI SES YALITIMI

müzik odası akustik ses yalıtımı

Müzik odaları, dış ortam sesinin sıfır düzeyinde olmasını gerektiren mekanlardır. En ufak bir gürültü dahi hatalara neden olabilmektedir. Bu özel oda, mümkün olan en iyi akustiğe sahip olması gerekir.

STÜDYO SES YALITIMI

stüdyo ses yalıtımı malzemeleri

Stüdyolar

RADYO AKUSTİK SES YALITIMI

radyo odası akustik ses yalıtımı

Radyo akustik ses yalıtımı, profesyonel çalışma ortamları arasındadır. Yayınlar canlı olarak yapıldığı zaman dış ortam seslerinin mekana girmemesi dinleyiciye kaliteli yayın yapabilmek adına önemlidir.

VOCAL ODASI SES YALITIMI

vokal ses kayıt odası akustik ses yalıtım

Vocal odası ses yalıtımı, evde, ofiste ses kayıt almak için sık tercih edilen bir ortamdır. Akustik olarak işlem görmemiş bir odada kayıt yapmanın yarattığı en büyük sorun istenmeyen sesin yoğunlaşmasıdır.

REJİ ODASI SES YALITIMI

reji-odasi-akustik-ses-yalitim-malzemesi

Televizyon stüdyolarında en önemli ünite reji odasıdır. Reji odası ses yalıtımı, reji odanızın daha rahat , profesyonel çalışma alanı olması amacıyla ses yalıtımı uygulamaları yapmaktayız.

OFİS SES YALITIMI

Ofis ses yalıtımı, çalışma ortamında ses düzenlemesi çalışanların iş performansını direkt etkileyen etmenlerden birisidir. Gizlilik açısından dışarıya ses çıkmaması için ofis ses yalıtımı yapılabilir.

Kumaş panellerde renk ve model seçenekleri mevcuttur. Yüzey akustik kumaş renklerine ulaşabilirsiniz. Bunun dışında yine akustik yalıtım süngerleri ile de içerideki ses performansını arttırabilir eğer var ise duvarınızdaki ses izolasyonuna da katkı sağlar. Akustik süngerlerde de renk seçeneği mevcuttur. Beyaz, Siyah, Gri, Mavi, Yeşil ve Kırmızı gibi ana renklerde seçenekleri mevcuttur özellikle yeni ürün Tekno Touch Akustik süngerini inceleyebilirsiniz. Öncelikle içerideki seslerin kalitesini arttırmak yankı, eko, uğultu gibi sıkıntılardan kurtulmak için uygulamalar yapılmaktadır. Ayrıca dışarıdan içeriye içerden dışarıya da ses çıkmaması istenen müzik odaları olabilir. Akustik mekanlarda mutlaka yapılması gereken ciddi ses yalıtımı uygulamaları mevcuttur. Öncelikle mekan için keşif veya fotoğraflar üzerinden bir çözüm bulunmalıdır.

AKUSTİK SES YALITIMI NERELERDE YAPILIR ?

acoustic-panel-company

Ses yalıtımı iş ortamları fabrika gibi gürültünün yoğun olduğu sesin zararlı etkisi bulunan hastaneler,okullar ve konutlar gibi yerlerde yapılması tercih edilir. Tabi sadece böyle yerlerde değil çevreye yaydıkları sesler sonucu rahatsızlık veren malzemelerin olduğu yerlerde kullanılır.

Bazı alanlarda alanlarda ise, düşük ses seviyesi, işin gereklerinden biridir. Radyo yayıncılığında ve müzik stüdyolarında ses seviyesinin düşük olmasının gerekmesi, bir hastanede hastalara sessiz ve huzurlu bir ortam oluşturmak için, okulda dışarıdan gelen sesleri kesmek, bina yapım aşamasında çözülmesi gereken sorunlardandır.