Akustik Mastikfarklı tip ve özellikteki derz boşluklarının akustik yalıtım ve yangın yalıtımı sağlaması için kullanılan ürünlerdir. Özellikle alçıpanel duvar ve tavan imalatlarında, son kat alçı plakaların döşeme ya da diğer yapı elemanlarına doğrudan temasını engelleyerek iletişim köprüsü oluşturmamak, bu boşluklarda 4 saate kadar alev, gaz ve duman geçişini engellemek ve boşlukların ses yalıtımı değerlerini yükseltmek için kullanılırlar.

akustik mastik firebreak

Firebreak 22 markası ile bilinen AKUSTİK MASTİK ürünlerinin kullanımı kolay, ekonomik, boyanabilir, tüm derz boşluklarına uyum sağlayacak şekilde esnek, ses ve yangın yalıtım değerleri açısından son derece etkili ürünlerdir.

Dahili düşük hareket ve/veya akustik derzlerin gerekli olduğu her yerde yangın koruması sağlamak üzere tasarlanmış, uygulaması kolay, oldukça esnek bir polimer emülsiyon mastiktir. Yüksek sıcaklığa maruz kaldığında şişer ve 4 saate kadar duman ve yangın geçişini kısıtlayan dayanıklı bir kömür oluşturur.

Akustik Mastik Özellikleri

125°C’nin üzerindeki sıcaklıklara maruz kaldığında şişen, duman ve yangının geçişini kısıtlayan dayanıklı bir kömür oluşturan, halojen içermeyen, polimer emülsiyon bazlı bir dolgu macunudur. Uygulaması kolaydır ve düşük hareketli yangına dayanıklı ve/veya akustik derzlerin gerekli olduğu her yerde iç kullanım için tasarlanmıştır.

firebreak akustik mastik 310ml3
firebreak akustik mastik 310ml4