Tiyatro salonu ses yalıtımı; ses yalıtım yapılması gereken bir başka yer de tiyatro salonlarıdır. Seyirci oyun esnasında sahneden gelen sesi rahat bir şekilde duyabilmesi akustik bir ortam olması gerekir. Aynı şekilde tiyatroyu izlerken dışarıdan gelecek seslerinde izolasyon olması gerekmektedir.

Tiyatro Salonu Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Ses yalıtımı istenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalara denir. Ancak akustik sesler için yapılacak ses yalıtımı ortamdaki sesin kalitesini arttırmak eko, yankı gibi problemleri saf dışı etmek amaçlı yapılan uygulamalardır.

Tiyatro salonu ses yalıtımı; sesi engellemekten çok düzenini sağlamak için yapılır. Ciddi performans sağlayacak güçlü sesleri engellemek için farklı malzemeler ile duvar, tavan ve zemine ses izolasyonu uygulamaları hizmeti vermekteyiz.

tiyatro salonu duvar kaplama

Tiyatro Salonu Duvar Kaplama

Tiyatro salonu ses yalıtımı kaliteli bir düzeyde yapılması gerekir. Akustik kumaş kaplı paneller duvara solid yapıştırıcı ile duvara yapıştırılır.

tiyatro salonu zemin kaplama

Tiyatro Salonu Zemin Kaplama

Tiyatro salonda yankılama ve ayak sesi önlemek için zemine ses yalıtım malzemelerinde akustik halı kullanılır.

tiyatro salonu tavan kaplama

Tiyatro Salonu Tavan Kaplama

Tiyatro gösterisinde sesin daha kaliteli olması için ses karışmalarını önlemek gerekir. Buna göre tavanda ahşap panel kullanılır.

Tiyatro Salonu Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Tiyatro salonu ses yalıtımı yapılırken bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise ortamın dekoratif gözükmesidir. Mekanın iç estetiğine zengin bir görünüm sağlar. Tiyatroyu izlerken rahatsız edilmeden ve etmeden keyif alabilirsiniz. büyük salonların dekoratif görünümü ile akustik düzenleyici ahşap paneller kullanımı ile sesin daha net ve kaliteli duymanızı sağlar.

tiyatro salonu ses yalıtımı
tiyatro salonu ses izolasyonu
tiyatro salonu ses izolasyon malzemeleri
tiyatro salonus es yalıtım malzeme fiyatları