Ses yalıtımlı kapı neden önemlidir ?

Duvardan, zeminden veya tavandan kaçan sesler gibi kapılardan da ses geçişleri yaşanmaktadır. Yapılan basit ahşap veya demir kapıların içi boş olduğu yani herhangi bir ses izolasyon malzemesi kullanılmadığını için sesleri kolaylıkla iletir.

Aksa Acoustic olarak ürettiğimiz kapılar evde, ofiste, sinema salonunda kullanılabilecek ahşap yüzeyli kapılardır.

ses yalıtımlı ahşap kapı fiyatları

ses yalıtımlı kapı modellerimiz

tek kanatlı ses yalıtımlı kapı

Tek Kanatlı Ses Yalıtımlı Kapı

90 x 210 cm vb . ebatlarında üretilen istenilen renk boya ile kaplama yapılabilen ev, ofis, okul, eğitim odaları, hastane, stüdyo ses kayıt odası gibi pek çok alanda tercih edilen kapı modelimizdir.

çift kanatlı ses yalıtımlı kapı

Çift Kanatlı Ses Yalıtımlı Kapı

Özellikle sinema salonu, konferans salonu gibi pek çok hacim akustiği uygulamalarında kullanılan bu kapılar farklı ebatlarda üretime elverişlidir. Sesin geçmemesi için bir çok detay yine bu kapıda kullanılmıştır.

akustik stüdyo kapısı

Akustik Stüdyo Kapıları

Akustik stüdyo kapısı oda içinde oda sistemi yani yüzer oda uygulaması gibi çift yönlü olarak veya tek yönlüde tercih edilebilir. Farklı kalınlık, ses yalıtımı seviyesini bu kapılarda görebiliriz.

akustik camlı ahşap kapı

Akustik Camlı Ahşap Kapı

Akustik ahşap ses yalıtımlı kapılarda kullandığımız ses yalıtımlı akustik lamine cam sayesinde oda içinde herhangi bir çalışmanın olup olmadığını da inceleme fırsatı sunuyoruz.

akustik kapı imalatı üreticisi

Akustik Kapı İmalatında Kullanılan Malzemeler

  • Akustik Giyotin
  • Akustik Conta
  • Süngerpan
  • Epdm Ses Bariyeri
  • Tecsound Bariyer
  • Keçeli Pvc Ses Bariyeri
  • Bariyerli Süngerpan
  • Bondex Sünger
  • Bariyerli Bondex Sünger
  • Taşyünü

SES YALITIMLI KAPI NERELERDE KULLANILIR?

Ses yalıtımlı kapılar, sinema salonları, ev sinema odası,tiyatro salonları, konferans salonları, alışveriş merkezleri, ses kayıt stüdyoları, radyo odası, hastane odaları, amfi eğitim odaları, kütüphane, simültane odaları, çok amaçlı salonlar, televizyon stüdyoları ve restoran gibi mekanlarda kullanılır. Özellikle sahne ve salonlarda, ses düzeyi ve duyma sorunları yaşanmaması için, ses yalıtımlı yapı malzemeleri tercih edilmektedir.

Yaptırdığınız Ses Yalıtımı Uygulamasına ilave olarak mekan giriş ve çıkışları için tercih edeceğiniz akustik kapı ve ses yalıtımlı kapı ses izolasyonunda ideal bir seçim olacaktır. Günümüz yapıları için zorunlu hale gelen ses yalıtımı, yalıtım malzemeleriyle sağlanmaktadır. Ancak özel amaçlar için mekan uygulamalarında tercihinize bağlı olarak akustik kapı ve ses yalıtımlı kapı modellerini seçebilirsiniz.

 

Akustik Ses Yalıtımlı Kapı Fiyatları

 Mail adresimize istenilen bilgileri ileterek bizlerden teklif alabilirsiniz. En kaliteli malzeme ve en uygun fiyatlara sahip olmak istiyorsanız Aksa Acoustic ile iletişime geçebilirsiniz.

akustik kapı ses yalıtımlı kapı ses geçirmez kapı ahşap kapılar fiyatları