Akustik hazır kabin müzik sektöründe müzik aletleri ile çalışma odası veya hastanelerde işitme testi odaları için profesyonel bir ses izolasyonu sağlanan oda biçimindeki kabinlerdir. Sesin yalıtımını ve ortamın akustik düzenlemesini sağlayarak amacına uygun kullanımına olanak tanımaktadır.

Değişim arayan sesten uzak kendine özel bir odası olmasını ve bunu istediği yere taşımak isteyenlere sabit inşaat ve geleneksel ofis tasarımına karşı ekonomik, sürdürülebilir ve esnek bir alternatif sunan amaca yönelik bir dizi oda geliştirdik.

akustik hazır kabin portatif oda

akustik müzik enstrüman stüdyo kabini

Akustik Hazır Kabin Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Akustik hazır kabin genel ses emisyonlarını kontrol altına almak için ürettiğimiz malzemeler arasındadır.

Zeminden duvar ve tavana kadar gürültüyü absorbe edecek malzemelerle kaplanma tekniğinde havalandırma sistemi de bulunmaktadır. Ancak akustik hazır kabin için yapılan havalandırma sistemi dışarıdan sesi almayacak nitelikte egzos sistemi ile koruma altına alınabilmektedir.

Profesyonel uygulaması sayesinde akustik odalar uygun hemen her alanda kullanılabilmektedir.

 Akustik Hazır Kabin Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Ses yalıtımlı hazır kabinler, fabrikalarda makine odaları ses yalıtım testi odaları sağır oda ve jeneratör gibi yerlerin içerden ve dışardan seslerinin yalıtılması ayrıca içeride akustik ortam oluşması sağlanmaktadır.

Akustik hazır ses geçirmez kabinler müzik aletleri ile çalışma, işitme cihazı odaları, kayıt yapmak için gerekli profesyonel ses izolasyonu sağlanması herhangi bir ses azaltılması, genel olarak ses emisyonları kontrol için tasarlanmıştır. Akustik Hazır Kabin, içinde kimse yokken reverberasyon süresi 0.3 sm / 0.5 sm, frekansı 125 Hz ile 4000 Hz olacak şekilde iç yüzeylerde anti-statik ses emici uygun malzemelerden yapılmıştır. Zemin, taban gürültülerini absorbe edecek malzemeyle uygulama yapılır.

Aksa Pods® Akustik Telefon Kabini